Showtime
Logo stacji Showtime
in

Stacja Showtime przeszła samą siebie. Zamieniła sprzęty widzów w koparki kryptowaluty Monero

Showtime przegięło. Stacja znana z takich hitów jak Homeland, Dexter, Shameless czy Billions, dopuściła się umieszczenia na stronie showtime.com oraz showtimeanytime.com skryptu, który używał urządzeń odwiedzających celem kopania bitcoinów.

Niedawno na gorącym uczynku złapano piracki serwis The Pirate Bay. I co oczywiste, został on zjechany przez internautów na czym świat stoi. Cała sytuacja wygląda na epidemię, która dopiero się rozpoczyna.

Rozumiem, że reklama kontekstowa nie dość, że przynosi żenujące zyski, to jeszcze pstrokaci design serwisów. Wiem, że wpisy sponsorowane to nierzadko dno, które ciągle poszerzają PR-owe hieny. I też nie jestem fanem obstawiania się paywallem. Powiem więcej. Kopalnie kryptowalut mogą być jakąś alternatywą. Prowadzone z sensem, z poszanowaniem dla odwiedzających, nie mam nic przeciwko takiej monetyzacji serwisów. Jednak nie wszędzie. A szczególnie nie na stronie, której abonenci płacą za usługę. I nie bez informacji. To, co zrobiło Showtime, było naprawdę żenujące.

Skrypt zniknął z witryn, kiedy pojawiły się doniesienia prasowe. Jednak władze stacji Showtime nie przeprosiły ani nie wytłumaczyły się z zaistniałej sytuacji. Chcecie, żeby zrobiło się śmieszniej? Ludzie z The Pirate Bay przeprosili.

I tak świat stanął na głowie. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Na szczęście istnieje wtyczka blokująca skrypty kopiące. Wystarczy, że w przeglądarce Google Chrome zainstalujecie AntiMiner – Block Coin Miner Scripts. W tym bohatera tej informacji – javascript Coinhive, służący do wykopywania kryptowaluty Monero. Odpowiednika Bitcoina, który ma być bardziej anonimowy, gdyż można go kupować bez połączenia z siecią, za gotówkę.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Blade Runner Black Out 2022 online

Blade Runner Black Out 2022 jest już online – obejrzyj za darmo anime

Gra Geralda

Netflix nakręcił hit! Pojutrze obejrzycie film Gra Geralda