sieć kinowa amc upadnie bankructwo koronawirus
Jeden z najpopularniejszych chicagowskich obiektów kinowych AMC
in

SUPER!SUPER!

Największa sieć kinowa nie upadnie? Właściciel AMC zabrał głos w sprawie ogłoszenia bankructwa

Od kilku tygodni spekuluje się, że sieć kinowa AMC nie wytrzyma finansowo z powodu zamknięcia obiektów kinowych w związku z pandemią koronawirusa. Jednak przedstawiciele Wanda Group twierdzą, że bankructwo to wyłącznie plotki.

W ostatnich latach AMC mocno modernizowało swoje kina i wprowadzało nowe, bardzo kosztowne programy. Przed pandemią zobowiązania firmy oscylowały w okolicy 4,9 miliardów dolarów. Okazało się, że to był dobry ruch, bo widzów zaczęło przybywać i firma wychodziła na prostą.

Jednak to wszystko zawaliło się w obliczu pandemii koronawirusa. AMC musiało najpierw ograniczyć liczbę widzów, a później całkowicie zamknąć kina. Straty rosną z dnia na dzień, gdyż przedsiębiorstwo nie tylko zatrudnia mnóstwo pracowników, ale również słono płaci za wynajmowane powierzchnie, które nierzadko są zlokalizowane w najdroższych częściach amerykańskich metropolii.

Niedawno media obiegła, jak się okazuje plotka, która sugerowała, iż przedstawiciele AMC przygotowali wniosek o ogłoszeniu bankructwa. Pojawiły się także rewelacje, iż ów wniosek został zgłoszony.

Jednak właściciel sieci AMC (chińska korporacja Wanda Group) oświadczył, iż spekulacje o złożeniu wniosku ogłaszającego bankructwo to czysta plotka i nic takiego nie miało miejsca.

Plotki nabrały mocy wraz z zeszłotygodniową publikacją raportu S&P Global, zakładającą, że środki pieniężne AMC wyczerpią się do połowy lata i firma ma nikły potencjał, by ponownie otworzyć kina do czerwca.

W połowie marca AMC było zmuszone do zamknięcia 630 kin w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy zostaną ponownie otwarte? Na to pytanie na razie nie ma odpowiedzi. Firma zatrudnia około 25 tysięcy pracowników. Aby minimalizować straty, obniżono wynagrodzenia dyrektorskie, ograniczono premie uznaniowe i zmniejszono pensje w głównej siedzibie firmy. Wszystko to stało się przy zapewnieniu, że płace wrócą do normy, kiedy będzie to bezpieczne dla przedsiębiorstwa.

Również kina Wandy w Chinach są obecnie zamknięte w związku z pandemią koronawirusa. AMC musiało także zamknąć kina w Europie, gdzie ma ponad 240 obiektów.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

the eddy joanna kulig netflix serial zwiastun

The Eddy – Joanna Kulig, jazz i Paryż w nowym serialu Netflixa

Sam Raimi Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Sam Raimi reżyserem filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness