The Boys sezon 4

Największa sieć kinowa nie upadnie? Właściciel AMC zabrał głos w sprawie ogłoszenia bankructwa

Dariusz Filipek
2 min czytania
Jeden z najpopularniejszych chicagowskich obiektów kinowych AMC

Z ostatniej chwili

Od kilku tygodni spekuluje się, że sieć kinowa AMC nie wytrzyma finansowo z powodu zamknięcia obiektów kinowych w związku z pandemią koronawirusa. Jednak przedstawiciele Wanda Group twierdzą, że bankructwo to wyłącznie plotki.

W ostatnich latach AMC mocno modernizowało swoje kina i wprowadzało nowe, bardzo kosztowne programy. Przed pandemią zobowiązania firmy oscylowały w okolicy 4,9 miliardów dolarów. Okazało się, że to był dobry ruch, bo widzów zaczęło przybywać i firma wychodziła na prostą.

- Reklama -
Ad image

Jednak to wszystko zawaliło się w obliczu pandemii koronawirusa. AMC musiało najpierw ograniczyć liczbę widzów, a później całkowicie zamknąć kina. Straty rosną z dnia na dzień, gdyż przedsiębiorstwo nie tylko zatrudnia mnóstwo pracowników, ale również słono płaci za wynajmowane powierzchnie, które nierzadko są zlokalizowane w najdroższych częściach amerykańskich metropolii.

Niedawno media obiegła, jak się okazuje plotka, która sugerowała, iż przedstawiciele AMC przygotowali wniosek o ogłoszeniu bankructwa. Pojawiły się także rewelacje, iż ów wniosek został zgłoszony.

Jednak właściciel sieci AMC (chińska korporacja Wanda Group) oświadczył, iż spekulacje o złożeniu wniosku ogłaszającego bankructwo to czysta plotka i nic takiego nie miało miejsca.

Plotki nabrały mocy wraz z zeszłotygodniową publikacją raportu S&P Global, zakładającą, że środki pieniężne AMC wyczerpią się do połowy lata i firma ma nikły potencjał, by ponownie otworzyć kina do czerwca.

W połowie marca AMC było zmuszone do zamknięcia 630 kin w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy zostaną ponownie otwarte? Na to pytanie na razie nie ma odpowiedzi. Firma zatrudnia około 25 tysięcy pracowników. Aby minimalizować straty, obniżono wynagrodzenia dyrektorskie, ograniczono premie uznaniowe i zmniejszono pensje w głównej siedzibie firmy. Wszystko to stało się przy zapewnieniu, że płace wrócą do normy, kiedy będzie to bezpieczne dla przedsiębiorstwa.

- Reklama -
Skazana Max serial

Również kina Wandy w Chinach są obecnie zamknięte w związku z pandemią koronawirusa. AMC musiało także zamknąć kina w Europie, gdzie ma ponad 240 obiektów.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz