in ,

Skandal w krainie czarów Disneya? Firma pozwana za oszustwo finansowe

DISNEY POZWANY Kierowane są poważne oskarżenia pod adresem firmy Disney ze strony TSG Entertainment, firmy finansującej produkcje filmowe.

CZYTAJ WSZYSTKO O:
Disney

TSG twierdzi, że Disney stosował nieuczciwe praktyki księgowe, aby uniknąć wypłacenia im setek milionów dolarów. Zarzuty obejmują praktyki „samopomocy”, czyli przekierowywanie filmów z zyskownych umów licencyjnych na własne platformy streamingowe Disney+ i Hulu. Dodatkowo TSG oskarża Disneya o wprowadzanie “umów protekcjonalnych”, czyli na lepszych warunkach w licencjonowaniu filmów do innych kanałów, których firma jest posiadaczem. W pozwie oznaczona została stacja FX.

Warto zauważyć, że podobne oskarżenia formułowała też Scarlett Johansson, która w przeszłości pozwała Disneya w związku z wydaniem “filmu z jej udziałem “Czarnej Wdowy” na platformie Disney+, jednocześnie z kinową premierą. Zarzuty te sugerują, że Disney działał w sposób, korzystając z zysków z platformy streamingowej kosztem innych stron, takich jak TSG i samych twórców filmowych.

TSG było związane z produkcją filmów “Avatar: Istota wody” oraz “Bohemian Rhapsody”.

Oskarżenia te wskazują na problematykę w relacjach między dużymi firmami medialnymi a podmiotami finansującymi i tworzącymi treści. O ile Disney jest wielką i wpływową korporacją, to oskarżenia te podważają uczciwość ich działań i etyczne zasady, w tym zarządzania finansami i umowami. Tego typu sprawy podkreślają potrzebę przejrzystości i uczciwości w branży rozrywkowej, aby wszystkie strony były traktowane zgodnie z umowami i w sposób sprawiedliwy.

Plakaty z “Avatar: Istota wody”

Już teraz możesz kupić mnóstwo plakatów ze swojego ulubionego filmu już od kilku złotych.

Oskarżenia przeciwko Disneyowi mogą również mieć wpływ na opinię publiczną o firmie oraz na decyzje inwestorów. W przyszłości może to również skłonić firmy do bardziej etycznego i przejrzystego podejścia do swoich działań i umów, aby uniknąć podobnych kontrowersji.

Warto obserwować rozwój tej sprawy i reakcje ze strony Disneya oraz innych zainteresowanych stron, ponieważ może ona mieć długotrwałe konsekwencje dla przemysłu rozrywkowego oraz dla relacji między inwestorami a dużymi korporacjami medialnymi.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tom Hanks uratował psychikę gwizdy “Elivisa”

Skandal na koncercie The Killers w Gruzji: “Brat” z Rosji wywołuje burzę!