The Boys sezon 4

Seks w kinie. Film dokumentalny “Skin: A History of Nudity in the Movies” zdobył uznanie krytyków

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Film dokumentalny “Skin: A History of Nudity in the Movies” zbiera świetne oceny, a niektórzy krytycy okrzyknęli go najlepszym dokumentem opowiadającym o nagości w kinie.

“Skin: A History of Nudity in the Movies” przybliża nam świat erotyki w głównym nurcie kina. Reżyser dokumentu, Danny Wolf, zabiera nas do świata czarno-białej erotyki i przypomina pierwsze zapędy cenzorskie. Padają tytuły wielu filmów w tym nagrodzonego Oscarem “Nocnego kowboja” – pierwszego filmu dla dorosłych, który zdobył statuetkę (a właściwie to trzy przy siedmiu nominacjach). Na koniec trafiamy do ery #metoo, w której filmowa seksualność stanęła pod znakiem zapytania.

- Reklama -
Ad image

Dokument jest nie tylko pełen pikantnych scen, ale również sporo w nim gadających głów. Wypowiada się między innymi Traci Lords. Kobieta powszechnie kojarzona z kinem dla dorosłych zaczęła grać w filmach pornograficznych, kiedy jeszcze była niepełnoletnia. Po latach w wylądowała w głównym nurcie i możecie ją kojarzyć między innymi z ról w “Bladzie: Wieczny łowca” czy z w “Chirurgicznej precyzji”.

Usłyszmy też Malcolma McDowella. Aktor poza rolami w filmach i serialach, u boku Teresy Ann Savoy zagrał w “Kaliguli”, gdzie na widzów czeka spektakularna i pozbawiona jakichkolwiek ugrzecznień scena orgii. Najprawdopodobniej największa i najmocniejsza w historii filmów pokazywanych w kinach.

Głos zabrali również artyści młodszego pokolenia. W tym Shannon Elizabeth, która na pokazywaniu się nago na dużym ekranie zjadła zęby. W dokumencie wspominana jest Marilyn Monroe, której nagie sceny nie tylko nie złamały kariery, ale wręcz nadały jej bieg. Głos zabrał także Jim McBride, założyciel serwisu Mr. Skin – internetowej encyklopedii, kiedy myślimy o nagości na dużym i małym ekranie.

Pierwsze oceny “Skin: A History of Nudity in the Movies” nastrajają pozytywnie. W serwisie Rotten Tomatoes zebrano już 13 recenzji, z czego 85% z nich to opinie pozytywne. Na tę chwilę średnia ocena widowiska to 7,03/10.

Film miał premierę 18 sierpnia na VOD, ale na tę chwilę nie jest dostępny w serwisach na terenie Polski.

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz