Skin: A History of Nudity in the Movies
in ,

SUPER!SUPER! OkropneOkropne

Seks w kinie. Film dokumentalny “Skin: A History of Nudity in the Movies” zdobył uznanie krytyków

Film dokumentalny “Skin: A History of Nudity in the Movies” zbiera świetne oceny, a niektórzy krytycy okrzyknęli go najlepszym dokumentem opowiadającym o nagości w kinie.

“Skin: A History of Nudity in the Movies” przybliża nam świat erotyki w głównym nurcie kina. Reżyser dokumentu, Danny Wolf, zabiera nas do świata czarno-białej erotyki i przypomina pierwsze zapędy cenzorskie. Padają tytuły wielu filmów w tym nagrodzonego Oscarem “Nocnego kowboja” – pierwszego filmu dla dorosłych, który zdobył statuetkę (a właściwie to trzy przy siedmiu nominacjach). Na koniec trafiamy do ery #metoo, w której filmowa seksualność stanęła pod znakiem zapytania.

Dokument jest nie tylko pełen pikantnych scen, ale również sporo w nim gadających głów. Wypowiada się między innymi Traci Lords. Kobieta powszechnie kojarzona z kinem dla dorosłych zaczęła grać w filmach pornograficznych, kiedy jeszcze była niepełnoletnia. Po latach w wylądowała w głównym nurcie i możecie ją kojarzyć między innymi z ról w “Bladzie: Wieczny łowca” czy z w “Chirurgicznej precyzji”.

Usłyszmy też Malcolma McDowella. Aktor poza rolami w filmach i serialach, u boku Teresy Ann Savoy zagrał w “Kaliguli”, gdzie na widzów czeka spektakularna i pozbawiona jakichkolwiek ugrzecznień scena orgii. Najprawdopodobniej największa i najmocniejsza w historii filmów pokazywanych w kinach.

Głos zabrali również artyści młodszego pokolenia. W tym Shannon Elizabeth, która na pokazywaniu się nago na dużym ekranie zjadła zęby. W dokumencie wspominana jest Marilyn Monroe, której nagie sceny nie tylko nie złamały kariery, ale wręcz nadały jej bieg. Głos zabrał także Jim McBride, założyciel serwisu Mr. Skin – internetowej encyklopedii, kiedy myślimy o nagości na dużym i małym ekranie.

Pierwsze oceny “Skin: A History of Nudity in the Movies” nastrajają pozytywnie. W serwisie Rotten Tomatoes zebrano już 13 recenzji, z czego 85% z nich to opinie pozytywne. Na tę chwilę średnia ocena widowiska to 7,03/10.

Film miał premierę 18 sierpnia na VOD, ale na tę chwilę nie jest dostępny w serwisach na terenie Polski.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Idris Elba Apple TV+ thriller szpiegowski

Może i Ideris Elba niezostanie nowym Jamesem Bondem, ale dostanie thriller szpiegowski na Apple TV+

Avatar: The Last Airbender netflix serial

Netflix niszczy serial “Avatar: The Last Airbender”?