Skin: A History of Nudity in the Movies
in ,

SUPER!SUPER! SEXYSEXY WTF?!WTF?!

Seks w kinie. Film dokumentalny “Skin: A History of Nudity in the Movies” zdobył uznanie krytyków

Film dokumentalny “Skin: A History of Nudity in the Movies” zbiera świetne oceny, a niektórzy krytycy okrzyknęli go najlepszym dokumentem opowiadającym o nagości w kinie.

“Skin: A History of Nudity in the Movies” przybliża nam świat erotyki w głównym nurcie kina. Reżyser dokumentu, Danny Wolf, zabiera nas do świata czarno-białej erotyki i przypomina pierwsze zapędy cenzorskie. Padają tytuły wielu filmów w tym nagrodzonego Oscarem “Nocnego kowboja” – pierwszego filmu dla dorosłych, który zdobył statuetkę (a właściwie to trzy przy siedmiu nominacjach). Na koniec trafiamy do ery #metoo, w której filmowa seksualność stanęła pod znakiem zapytania.

Dokument jest nie tylko pełen pikantnych scen, ale również sporo w nim gadających głów. Wypowiada się między innymi Traci Lords. Kobieta powszechnie kojarzona z kinem dla dorosłych zaczęła grać w filmach pornograficznych, kiedy jeszcze była niepełnoletnia. Po latach w wylądowała w głównym nurcie i możecie ją kojarzyć między innymi z ról w “Bladzie: Wieczny łowca” czy z w “Chirurgicznej precyzji”.

Usłyszmy też Malcolma McDowella. Aktor poza rolami w filmach i serialach, u boku Teresy Ann Savoy zagrał w “Kaliguli”, gdzie na widzów czeka spektakularna i pozbawiona jakichkolwiek ugrzecznień scena orgii. Najprawdopodobniej największa i najmocniejsza w historii filmów pokazywanych w kinach.

Głos zabrali również artyści młodszego pokolenia. W tym Shannon Elizabeth, która na pokazywaniu się nago na dużym ekranie zjadła zęby. W dokumencie wspominana jest Marilyn Monroe, której nagie sceny nie tylko nie złamały kariery, ale wręcz nadały jej bieg. Głos zabrał także Jim McBride, założyciel serwisu Mr. Skin – internetowej encyklopedii, kiedy myślimy o nagości na dużym i małym ekranie.

Pierwsze oceny “Skin: A History of Nudity in the Movies” nastrajają pozytywnie. W serwisie Rotten Tomatoes zebrano już 13 recenzji, z czego 85% z nich to opinie pozytywne. Na tę chwilę średnia ocena widowiska to 7,03/10.

Film miał premierę 18 sierpnia na VOD, ale na tę chwilę nie jest dostępny w serwisach na terenie Polski.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

Idris Elba Apple TV+ thriller szpiegowski

Może i Ideris Elba niezostanie nowym Jamesem Bondem, ale dostanie thriller szpiegowski na Apple TV+

Avatar: The Last Airbender netflix serial

Netflix niszczy serial “Avatar: The Last Airbender”?