Seks w kinie. Film dokumentalny “Skin: A History of Nudity in the Movies” zdobył uznanie krytyków

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 35 wyświetleń
1 min czytaniaFilm dokumentalny “Skin: A History of Nudity in the Movies” zbiera świetne oceny, a niektórzy krytycy okrzyknęli go najlepszym dokumentem opowiadającym o nagości w kinie.

“Skin: A History of Nudity in the Movies” przybliża nam świat erotyki w głównym nurcie kina. Reżyser dokumentu, Danny Wolf, zabiera nas do świata czarno-białej erotyki i przypomina pierwsze zapędy cenzorskie. Padają tytuły wielu filmów w tym nagrodzonego Oscarem “Nocnego kowboja” – pierwszego filmu dla dorosłych, który zdobył statuetkę (a właściwie to trzy przy siedmiu nominacjach). Na koniec trafiamy do ery #metoo, w której filmowa seksualność stanęła pod znakiem zapytania.

Dokument jest nie tylko pełen pikantnych scen, ale również sporo w nim gadających głów. Wypowiada się między innymi Traci Lords. Kobieta powszechnie kojarzona z kinem dla dorosłych zaczęła grać w filmach pornograficznych, kiedy jeszcze była niepełnoletnia. Po latach w wylądowała w głównym nurcie i możecie ją kojarzyć między innymi z ról w “Bladzie: Wieczny łowca” czy z w “Chirurgicznej precyzji”.

Usłyszmy też Malcolma McDowella. Aktor poza rolami w filmach i serialach, u boku Teresy Ann Savoy zagrał w “Kaliguli”, gdzie na widzów czeka spektakularna i pozbawiona jakichkolwiek ugrzecznień scena orgii. Najprawdopodobniej największa i najmocniejsza w historii filmów pokazywanych w kinach.

Głos zabrali również artyści młodszego pokolenia. W tym Shannon Elizabeth, która na pokazywaniu się nago na dużym ekranie zjadła zęby. W dokumencie wspominana jest Marilyn Monroe, której nagie sceny nie tylko nie złamały kariery, ale wręcz nadały jej bieg. Głos zabrał także Jim McBride, założyciel serwisu Mr. Skin – internetowej encyklopedii, kiedy myślimy o nagości na dużym i małym ekranie.

Pierwsze oceny “Skin: A History of Nudity in the Movies” nastrajają pozytywnie. W serwisie Rotten Tomatoes zebrano już 13 recenzji, z czego 85% z nich to opinie pozytywne. Na tę chwilę średnia ocena widowiska to 7,03/10.

Film miał premierę 18 sierpnia na VOD, ale na tę chwilę nie jest dostępny w serwisach na terenie Polski.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x