in

SUPER!SUPER!

Ślepnąc od świateł – zwiastun polskiego serialu HBO zapowiada świetne widowisko

serial Ślepnąc od świateł hbo Ślepnąc od świateł serial Ślepnąc od świateł zwiastun Ślepnąc od świateł 2018
Ślepnąc od świateł (źródło: HBO; edycja: Popkulturyści)

https://www.youtube.com/watch?v=zvxLIE6SASM

Nie bez przyczyny serial Ślepnąc od świateł zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu 5 najlepiej zapowiadających się polskich seriali drugiej połowy 2018 roku. Zwiastun tego widowiska tylko umacnia mnie w przekonaniu, że warto czekać na serialową adaptację prozy Jakuba Żulczyka.

Chociaż dziś nie jestem już taki pewien czy Ślepnąc od świateł będzie równie dobrą produkcją, co tegoroczne objawienie, jakim jawi się znakomity Rojst ShowMaxu, który pierwszym odcinkiem kupił mnie w całości. Tak czy inaczej, produkcja zapowiada się wybornie.

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny – politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem – chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko – kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami – tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami? – Przytaczam opis serialu HBO.

Ślepnąc od świateł w całości wyreżyserował Krzysztof Skonieczny, którego możecie kojarzyć z filmem Hardkor Disko. I chociaż jego reżyserski debiut nie był zbyt zjawiskowy, to serial prezentuje się świetnie. Skonieczny nie tylko operuje na ciekawym materiale źródłowym, ale zaadaptował prozę na potrzeby telewizji z samym Żulczykiem. Ponadto na planie wsparła go świetna obsada, w tym Cezary Pazura, który do roli musiał schudnąć 15 kilogramów.

8-odcinkowy serial pojawi się na stacji HBO i w serwisie HBO GO jesienią. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Tym samym piękna polska złota jesień nam się zapowiada. W końcu oprócz Rojstu i Ślepnąc od świateł, ciągle czekamy na Nielegalnych od Canal+, Pułapkę od TVN, Ślad od Polsatu oraz 1983 od Netflixa.

Ślepnąc od świateł w serwisie HBO GO

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powstrzymać mrok

Powstrzymać mrok – nowy thriller Netflixa zapowiada się znakomicie

Asia Argento i Jimmy Bennett

Skandal! Asia Argento sypiała z nieletnim. Są zdjęcia kochanków i niepokojące wiadomości Jimmy’ego Bennetta