The Boys sezon 4

Bilety na “Spider-Man: Bez drogi do domu” schodzą na pniu

Dariusz Filipek
6 min czytania
"Spider-Man: Bez drogi do domu" sprzedał w pierwszy weekend w Stanach Zjednoczonych bilety za 253 miliony!

Z ostatniej chwili

“Spider-Man: Bez drogi do domu” z rekordowym otwarciem od czasu pandemii! Film był pewniakiem, ale nikt nie spodziewał się, że bilety będą sprzedawały się aż tak dobrze.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
SPIDER-MAN: BEZ DROGI DO DOMU / KINOWE KASY BILETOWE

“Spider-Man: Bez drogi do domu” sprzedał w weekend otwierający w Stanach Zjednoczonych bilety za 253 miliony dolarów. To trzeci najlepszy wynik w historii weekendów otwierających. Najnowszy film o Spider-Manie nie tylko świetnie zarabia, ale również ratuje przemysł kinowy i resztę Hollywood, które z powodu pandemii było w olbrzymich tarapatach. To otwarcie pokazuje, że w popandemicznym obrazie jest nadzieja na to, że kina odzyskają chociaż część dawnego wigoru.

- Reklama -
Ad image
Nowy Spider-Man radzi sobie lepiej niż jakikolwiek inny film od czasu wybuchu pandemii
Nowy Spider-Man radzi sobie lepiej niż jakikolwiek inny film od czasu wybuchu pandemii

Jak to wygląda na tle innych produkcji? W pierwszy weekend lepiej sprzedawały się wyłącznie bilety na “Avengers: Koniec gry” (357 milionów) oraz “Avengers: Wojna bez granic” (257 milionów). To pokazuje, że widowisko ze Spider-Manem przegrało o włos z inną produkcją, w której tego bohatera widzieliśmy. Właściwie widzieliśmy go we wszystkich trzech. Jednocześnie “Spider-Man: Bez drogi do domu” pokonał “Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” (247 milionów).

Trzeba również odnotować, iż do tej pory żaden film, który miał premierę po wybuchu pandemii, nie osiągnął nawet zbliżonego wyniku do filmu Marvela. Wszystkie zeszło i tegorocznych wielkie produkcje zarobiły mniej w Stanach Zjednoczonych w ogóle, niż nowy Spider-Man w weekend otwierający. To trochę szokuje, ale niestety takie mamy czasy i tylko pozostaje się cieszyć, że rzeczy powoli wracają do normy.

Dlaczego bilety na “Spider-Man: Bez drogi do domu” sprzedają się tak dobrze?

Film pochodzi z popularnej franczyzy Marvel Cinematic Universe i jednocześnie opowiada o jednym z najpopularniejszych superbohaterów w dziejach. Ponadto narobił przed premierą sporego szumu medialnego. Chwalą go zarówno krytycy, jak i widzowie. Tutaj zagrało praktycznie wszystko. Bilety w przedsprzedaży schodziły w tempie błyskawicznym. Częściowo napędzały to spoilery dotyczące filmu. Praktycznie codziennie dostawaliśmy porcję nowych, ekscytujących donosów, a kiedy film wylądował w kinach, ludzie tłumnie ruszyli po bilety, aby na własną rękę sprawdzić, które z nich są prawdziwe, a które nie.

Gwiazdy filmu proszą o niezdradzanie fabuły widowiska innym

Czwartkowe pokazy przedpremierowe wskazywały, że film poradzi sobie w kinach świetnie. Jednak mówiło się raczej o okolicy 150 milionów, a nie o 100 milionach więcej. Szybko okazało się, iż to widowisko z tych, na które warto wybrać się więcej niż jeden raz.

Czy warto kupować bilety na film?

Tak dobrego filmu Marvel Studios nie wyprodukowało od dawna, więc warto przejść się do kina, jeśli lubicie produkcje superbohaterskie lub po prostu kino rozrywkowe. Wskazują na to oceny krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes zebrano już 279 recenzji widowiska i 94% z nich to opinie pozytywne. Średnia nota to świetne 7,9/10.

- Reklama -
Skazana Max serial

Widzowie jeszcze lepiej oceniają film. Na IMDB zebrano do tej pory aż 162 tysiące głosów, które dają średnią ocenę 9,1/10! Na tę chwilę na IMDB jest to najlepiej oceniany film w dziejach, który wyprodukowało Marvel Studios. Z filmów superbohaterskich wyżej notowany jest wyłącznie “Mroczny Rycerz”. “Spider-Man: Bez drogi do domu” zajmuje obecnie ósme miejsce w Top 250 IMDB.

Spider-Man: Bez drogi do domu oceny
Film zbiera świetne oceny zarówno wśród widzów, jak i krytyków

Również w Polsce produkcja zbiera doskonałe oceny od widzów. Na Filmwebie najnowsze widowisko ze Spider-Manem ma ocenę 8,6/10 przy ponad ośmiu tysiącach oddanych głosów. Stosunkowo niewielka liczba ocen wskazuje, że Polacy nie ruszyli wyjątkowo tłumnie do kin w weekend otwierający. Patrząc na liczbę zgonów, widać niestety, że w naszym kraju rząd fatalnie radzi sobie z pandemią, więc to mogło sprawić, iż wielu fanów zostało w domach.

Miejmy nadzieję, że na “Spider-Man: Bez drogi do domu” pójdzie jeszcze wielu Polaków, zamiast oglądać film za darmo nielegalnie i to jeszcze w wersji uwłaczającej widzowi. Do czego zachęcam, gdyż widowisko przypadło mi do gustu, o czym napisałem w jego recenzji. Tylko zachowujcie się w kinie, bo część osób, która pandemii się nie bała, na moim seansie, niestety, nie pokazała klasy.

Czy będzie “Spider-Man 4”?

Spider-Man wróci, co potwierdził jego producent z ramienia Marvel Studios, Kevin Feige. Jednak to nie wszystko. Najpewniej dostaniemy kolejną trylogię, o czym już wcześniej mówiła Amy Pascal, producentka “Spider-Man: Bez drogi do domu” z Sony Pictures.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Po takim wyniku w kinach jest to więcej niż pewne. Film na świecie przyniósł przy kinowych kasach biletowych 587 milionów. W wielu krajach oficjalna premiera odbyła się dzień lub dwa dni wcześniej niż w Polsce, gdzie film jest grany od 17 grudnia 2021 roku.

Spider-Man 4
Czwarty film z serii został zapowiedziany

Jak myślicie, ile pieniędzy widowisko przyniesie w kinach na świecie? Półtora miliarda jest niemal pewne. Czy zdoła dobić do dwóch miliardów? Z tym może być trudniej, gdyż prawdopodobnie film Marvela nie będzie grany w Chinach.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz