Shogun oglądaj online serial disney

Spider-Man: Daleko od domu oceniony! Jak wypada na tle innych filmów o Spider-Manie?

Dariusz Filipek
1 min czytania
Pierwse recenzje filmu Spider-Man: Daleko od domu (źródło: Sony; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Według krytyków Spider-Man: Daleko od domu to nie jest najlepszy, ale też daleko mu do najgorszego filmu o Spider-Manie.

Spadło embargo na recenzje filmu Spider-Man: Daleko od domu i na Rotten Tomatoes możemy się dowiedzieć, co o widowisku myślą amerykańscy krytycy. Film spotkał się z przeważnie pozytywnymi opiniami, chociaż znalazło się kilku recenzentów, którym nie przypadł do gustu. Na tę chwilę widowisko ma 93% pozytywnych opinii z 75 zebranych w sieciowym agregatorze. Dały one średnią notę 7,56/10.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Recenzenci podkreślają, że Spider-Man: Daleko od domu to widowisko zabawne i nie tonie w odmętach przeróżnych uwarunkowań budowanych w ramach Marvel Cinematic Universe. Reżyser potrafił opowiedzieć własną, unikalną historię w przebojowy sposób. Jakkolwiek podkreśla się, że brakuje spektakularnych zwrotów akcji, które rekompensuje dramatyzm opowieści. Ponadto film ma zmienić status quo Spider-Mana, w którego kolejny raz znakomicie wcielił się Tom Holland. Chwalą również Jake’a Gyllenhaala jako Mysterio.

Jak Spider-Man: Daleko od domu wypada na tle poprzednich kinowych produkcji o Spider-Manie?

  • Spider-Man – 7,64/10
  • Spider-Man 2 – 8,3/10
  • Spider-Man 3 – 6,24/10
  • Niesamowity Spider-Man – 6,65/10
  • Niesamowity Spider-Man 2 – 5,84/10
  • Spider-Man: Homecoming – 7,66/10
  • Spider-Man Uniwersum – 8,74/10
  • Spider-Man: Daleko od domu – 7,56/10

Jednocześnie trzeba pamiętać, że to dopiero pierwsze recenzje i ocena jeszcze ulegnie zmianie, gdyż w kolejce czeka zapewne przynajmniej 250 kolejnych opinii. Jednak do tej pory zebrane pokazują, iż jest więcej niż przyzwoicie. Premiera filmu odbędzie się w Polsce 5 lipca i wtedy będziemy mogli się przekonać na własnej skórze, jak wypada nowy Spider-Man.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x