in

SZOKSZOK SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE LOLLOL OkropneOkropne

Sceny po napisach w Spider-Man: Daleko od domu całkowicie zmieniają krajobraz uniwersum

spider-man daleko od domu scena po napisach
Sceny po napisach w filmie Spider-Man: Daleko od domu (źródło: Sony; edycja: Popkulturyści)

Takiego radykalnego obrotu spraw niewielu się spodziewało. Spider-Man: Daleko od domu wywraca życie Petera Parkera do góry nogami. Jednak to nie wszystko. Film zwiastuje wielkie wydarzenie, które jest najpewniej wstępem do kolejnej części Avengers.

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące filmu Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Daleko od domu ma dwie dodatkowe sceny. Jedną w trakcie, a drugą po napisach. Zarówno pierwsza, jak i druga nieźle miesza w krajobrazie uniwersum. Pierwsza bardziej w życiu Petera Parkera, a druga najpewniej zwiastuje nadejście Secret Invasion, które jest jednym z bardziej oczekiwanych wydarzeń wśród fanów znających tę historię z komiksów.

Scena pomiędzy napisami w Spider-Man: Daleko od domu – J. Jonah Jameson zdradza tożsamość Spider-Mana

To wydarzyło się już w komiksach, ale zostało odwrócone przez… Magię. Peter Parker zdradził przed kamerami całemu światu, że jest Spider-Manem. A właściwie Spider-Man podczas komiksowego Civil War ogłosił, iż jest Peterem Parkerem, co miało olbrzymie reperkusje.

Tym razem to nie sam superbohater zdradził swoją tożsamość, a zrobił to J. Jonah Jameson, w którego wcielił się genialny J. K. Simmons! Tak, ten sam aktor, który wcielał się w dziennikarza nieznoszącego Spider-Mana w trylogii Sama Raimiego! Tutaj nie jest naczelnym dziennika Daily Bugle, a prowadzi program o tej samej nazwie. Informacje o tym, kto jest Spider-Manem, dostaje od Mysterio i dzieli się nią z całym światem. Parker kwituje urwany: Kur…

To zapowiada burzę w życiu Petera Parkera, który po czymś takim już nigdy nie będzie mógł prowadzić spokojnego życia. Teraz wszyscy w przeciętnym licealiście będą widzieli znanego superbohatera, członka Avengers. To zapewne narazi życie jego najbliższych na niebezpieczeństwo i kto wie, czy ciocię May nie spotka los wujka Bena, z którego zrezygnowano w historii Spider-Mana opowiadanej w ramach Marvel Cinematic Universe.

Scena po napisach w Spider-Man: Daleko od domu – Nick Fury i Maria Hill to Skrulle

Skrulle są wśród bohaterów. Kosmici na pewno zastąpili Nicka Fury’ego oraz Marię Hill. Dobrze nam znany z Kapitan Marvel Talos i jego żona, czyli relatywnie przyjazne Skrulle, przybrali twarze agentów T.A.R.C.Z.Y.. W tym czasie prawdziwy Fury przebywa na statku Skrulli i wszystkim dowodzi.

Gdzie jest prawdziwa Maria Hill? Dlaczego Fury obserwuje wszystko z kosmosu? Czy to kolejny zwiastun filmowego Secret Invasion? Kogo jeszcze podmienili zmiennokształtni kosmici? Na te pytania będziemy musieli poczekać najpewniej do Avengers: Secret Inavasion, jeśli taki film powstanie.

Spider-Man: Daleko od domu wchodzi za chwilę do kin

Dawno nie dostaliśmy tak mocnych i znaczących scen po napisach. Polska premiera widowiska już 5 lipca, chociaż seanse przedpremierowe tradycyjnie odbędą się dzień wcześniej. W Petera Parkera ponownie wcielił się Tom Holland, a film wyreżyserował Jon Watts.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zasada-przyjemności recenzja canal plus gdzie obejrzeć serial online
6/10

Zasada przyjemności – sezon 1 – recenzja polskiego serialu kryminalnego od Canal Plus

Dublin Murders serial starz

Dublin Murders – zwiastun mrocznego kryminału na postawie prozy Tany French