The Boys sezon 4

Sceny po napisach w Spider-Man: Daleko od domu całkowicie zmieniają krajobraz uniwersum

Dariusz Filipek
3 min czytania
Sceny po napisach w filmie Spider-Man: Daleko od domu (źródło: Sony; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Takiego radykalnego obrotu spraw niewielu się spodziewało. Spider-Man: Daleko od domu wywraca życie Petera Parkera do góry nogami. Jednak to nie wszystko. Film zwiastuje wielkie wydarzenie, które jest najpewniej wstępem do kolejnej części Avengers.

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące filmu Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Daleko od domu ma dwie dodatkowe sceny. Jedną w trakcie, a drugą po napisach. Zarówno pierwsza, jak i druga nieźle miesza w krajobrazie uniwersum. Pierwsza bardziej w życiu Petera Parkera, a druga najpewniej zwiastuje nadejście Secret Invasion, które jest jednym z bardziej oczekiwanych wydarzeń wśród fanów znających tę historię z komiksów.

- Reklama -
Ad image

Scena pomiędzy napisami w Spider-Man: Daleko od domu – J. Jonah Jameson zdradza tożsamość Spider-Mana

To wydarzyło się już w komiksach, ale zostało odwrócone przez… Magię. Peter Parker zdradził przed kamerami całemu światu, że jest Spider-Manem. A właściwie Spider-Man podczas komiksowego Civil War ogłosił, iż jest Peterem Parkerem, co miało olbrzymie reperkusje.

Tym razem to nie sam superbohater zdradził swoją tożsamość, a zrobił to J. Jonah Jameson, w którego wcielił się genialny J. K. Simmons! Tak, ten sam aktor, który wcielał się w dziennikarza nieznoszącego Spider-Mana w trylogii Sama Raimiego! Tutaj nie jest naczelnym dziennika Daily Bugle, a prowadzi program o tej samej nazwie. Informacje o tym, kto jest Spider-Manem, dostaje od Mysterio i dzieli się nią z całym światem. Parker kwituje urwany: Kur…

To zapowiada burzę w życiu Petera Parkera, który po czymś takim już nigdy nie będzie mógł prowadzić spokojnego życia. Teraz wszyscy w przeciętnym licealiście będą widzieli znanego superbohatera, członka Avengers. To zapewne narazi życie jego najbliższych na niebezpieczeństwo i kto wie, czy ciocię May nie spotka los wujka Bena, z którego zrezygnowano w historii Spider-Mana opowiadanej w ramach Marvel Cinematic Universe.

Scena po napisach w Spider-Man: Daleko od domu – Nick Fury i Maria Hill to Skrulle

Skrulle są wśród bohaterów. Kosmici na pewno zastąpili Nicka Fury’ego oraz Marię Hill. Dobrze nam znany z Kapitan Marvel Talos i jego żona, czyli relatywnie przyjazne Skrulle, przybrali twarze agentów T.A.R.C.Z.Y.. W tym czasie prawdziwy Fury przebywa na statku Skrulli i wszystkim dowodzi.

Gdzie jest prawdziwa Maria Hill? Dlaczego Fury obserwuje wszystko z kosmosu? Czy to kolejny zwiastun filmowego Secret Invasion? Kogo jeszcze podmienili zmiennokształtni kosmici? Na te pytania będziemy musieli poczekać najpewniej do Avengers: Secret Inavasion, jeśli taki film powstanie.

- Reklama -
Skazana Max serial

Spider-Man: Daleko od domu wchodzi za chwilę do kin

Dawno nie dostaliśmy tak mocnych i znaczących scen po napisach. Polska premiera widowiska już 5 lipca, chociaż seanse przedpremierowe tradycyjnie odbędą się dzień wcześniej. W Petera Parkera ponownie wcielił się Tom Holland, a film wyreżyserował Jon Watts.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
1 komentarz