in ,

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Spider-Man jednak na Disney+, ale dużo później niż na Netfliksie

spider-man disney plus netflix sony
"Spider-Man: Far from Home" późno, ale jednak pojawi się na Disney+

Spider-Man jednak wróci do domu, ale zajmie mu to dłuższą chwilę. Sony Pictures i Disney podpisali nową umowę, która będzie obowiązywała w latach 2022-2026.

Jednak nie jest to umowa idealna. Disney uzyska prawa do wyświetlania nowości od Sony, dopiero po wygaśnięciu 18-miesięcznego okna, w którym filmy Sony będzie pokazywał na wyłączność Netflix. Czyli nowego Spider-Mana subskrybenci Disney+ w Stanach Zjednoczonych obejrzą mniej więcej po dwóch latach od premiery w kinach.

Wtedy Disney będzie mógł pokazywać produkcje Sony w mediach strumieniujących i stacjach telewizyjnych, które posiada. Co za tym idzie, filmy te będą mogły pojawić się nie tylko na sztandarowym Disney+, ale również w serwisie Hulu czy w stacji ABC.

Najpierw Netflix, później Disney+

Niedawno informowaliśmy o niezwykle intratnej umowie między Sony a Netflixem, która mogła stać się kością niezgody pomiędzy Sony a Disneyem. Głównie chodzi o filmy o Spider-Manie, które są koprodukowane przez Sony i należące do Disneya Marvel Studios. Wizerunkowo byłoby to bardzo bolesne, że niemal wszystkie filmy należące do filmowego uniwersum Marvela są dostępne na Disney+ (nie wliczając “The Incredible Hulk”, który dystrybuuje NBCUniversal), a powiązane produkcje – “Spider-Man: Homecoming”, “Spider-Man: Daleko od domu” i nadchodzący “Spider-Man: No Way Home” – nie.

Disney+ zaoferuje prawie wszystkie filmy i seriale na podstawie komiksów Marvela
Disney+ zaoferuje prawie wszystkie filmy i seriale na podstawie komiksów Marvela

Jeszcze wtedy władze Sony dały znać, że przygotowywane są kolejne kontrakty. Aczkolwiek na tamten czas nie wiedzieliśmy, o jakim rodzaju umów była mowa. Teraz dowiedzieliśmy się, że chodziło o tzw. drugie okno lub dosłownie “drugą płatność”.

Nie tylko Spider-Man

Dzięki porozumieniu pomiędzy Disneyem a Sony subskrybenci Disney+ nie tylko będą mogli obejrzeć filmy o Spider-Manie, ale również produkcje siostrzane – kontynuację “Venoma” czy zbliżającego się wielkimi krokami “Morbiusa”. Ponadto Disney będzie mógł pokazać swoim widzom filmy niezwiązane z superbohaterami Marvela, jak chociażby widowiska z serii “Hotel Transylwania” czy “Jumanji”, a także nadciągającą adaptację gry “Uncharted”.

Disney+ nie jest obecnie dostępny w Polsce, ale dostęp do serwisu możecie uzyskać dzięki usłudze NordVPN, która zmienia Waszą wirtualną geolokalizację.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mindhunter sezon 3 2021 kiedy data premiery

“Mindhunter” wróci? David Fincher rozmawia z Netflixem o trzecim sezonie

mortal kombat 2021 gdzie obejrzeć cały film online

“Mortal Kombat” może mieć nawet pięć części. Premiera już jutro na HBO Max