spotify joni mitchell neil young joe rogan covid-19
Joni Mitchell chce przewinąć z wiatrem ze Spotify
in , ,

Kolejna artystka usuwa swoją muzykę ze Spotify

“Nieodpowiedzialni ludzie szerzą swoje kłamstwa” – stwierdziła Joni Mitchell, która w ramach protestu zapowiedziała, że jej muzyka zniknie ze Spotify.

Joni Mitchell idzie za przykładem Neila Younga i we wpisie “Zgadzam się z Neilem Youngiem!” poinformowała, że jej muzyka również zniknie ze Spotify, gdyż według piosenkarki nieodpowiedzialni ludzie szerzą w serwisie kłamstwa, które kosztują życia innych. Jeszcze w poniedziałek zapowiedziała, że wycofa swoją muzykę z serwisu, kiedy wyraziła swoje zastrzeżenia wobec podcastu Joego Rogana, który rozsiewa poprzez serwis muzyczny dezinformacje dotyczące między innymi pandemii COVID-19 i szczepionek.

Podcast Joego Rogana jest niebezpieczny

Joe Rogan dawno temu stracił kontakt z rzeczywistością i podkręca swoją słuchalność oraz oglądalność dzięki pandemii

Joni Mitchell solidaryzuje się w ten sposób nie tylko z Neilem Youngiem, który swoją muzykę wycofał z tego samego powodu ze Spotify, ale również ze światowymi środowiskami naukowymi i medycznymi. Jest dla niej nie do pomyślenia, aby być na tej samej platformie, co Joe Rogan, którego kłamstwa dotyczące pandemii i szczepień są potencjalnie niebezpieczne dla słuchających i wierzących w jego bzdury ludzi.

Nie wiemy, kiedy muzyka Joni Mitchell zostanie usunięta z serwisu, ale na tę chwilę jest jeszcze dostępna. W przypadku Neila Younga w serwisie pozostał tylko jeden album — koncertowy “Paris 1989”.

Śpieszmy się słuchać Joni Mitchel na Spotify, bo możemy na dłuższy czas pożegnać się z jej muzyką w tym serwisie
Śpieszmy się słuchać Joni Mitchel na Spotify, bo możemy na dłuższy czas pożegnać się z jej muzyką w tym serwisie

Wolność słowa czy bezpieczeństwo?

Spotify broni się, twierdząc, że na serwisie spoczywa wielka odpowiedzialność. Z jednej strony firmie zależy na bezpieczeństwie słuchaczy, a z drugiej na wolności dla twórców. Odnotowano, iż od początku pandemii usunięto ponad 20 tysięcy odcinków podcastów związanych z COVID-19. W oświadczeniu serwis wyraził żal, że Neil Young wycofał swoją muzykę, ale Spotify ma nadzieję, że wkrótce powitamy go z powrotem.

Miliardowe straty

Po decyzji Neila Younga Spotify straciło 2 miliardy dolarów na wartości rynkowej. Najwidoczniej giełda przewidziała, że po decyzji jednego muzyka, dojdzie do efektu kuli śnieżnej. I co najważniejsze, nie mylono się. Między 26 a 28 stycznia 2022 roku akcje Spotify poszły w dół o 6%, kiedy Nasdaq wzrósł o 1,7%, a Dow Jones Industrial Average o 1,1%.

Giełda również wypięła się na Spotify
Giełda również wypięła się na Spotify

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

prime video po polsku

Amazon nie umie w Polskę. Na Prime Video kolejne produkcje bez polskich napisów i lektora

Igor Brudny Przemysław Piotrowski film serial

Przemysław Piotrowski stwierdził, że “coś jest na rzeczy” w sprawie adaptacji serii z Igorem Brudnym