squid game nie dla dzieci oglądają kontrola rodzicielska netflix
in ,

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE WTF?!WTF?! LOLLOL

Dzieci oglądają “Squid Game”? Nauczyciele przestrzegają, że niestety tak

“Squid Game” to niezwykle popularny i mocno doceniony serial Netflixa. Jednak zdecydowanie nie powinny go oglądać dzieci. Okazuje się, że małoletnim żadna kontrola rodzicielska niestraszna.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
SQUID GAME / NETFLIX

“Squid Game” okazał się największym hitem Netflixa w dziejach. Koreański serial zebrał pozytywne opinie wśród krytyków (8,2/10 na Rotten Tomatoes), jak i widzów (8,2/10 na IMDB). Niedawno dowiedzieliśmy się, że twórca serialu ma pomysł na kontynuację widowiska.

Jakkolwiek produkcja, w której “Parasite” spotyka “Igrzyska śmierci”, to zdecydowanie nie jest opowieść, którą powinni oglądać nieletni. W widowisku ponad 400 śmiałków bierze udział w zawodach na śmierć i życie, gdzie wygraną jest równowartość blisko 40 milionów dolarów. W serialu zobaczyliśmy takie gry jak gra w kulki; światło zielone, światło czerwone; przeciąganie liny; plaster miodu, skakanie po szkle; oraz tytułową grę w kalmara.

Dzieci oglądają “Squid Game”

Gry te nie tylko pojawiły się w mediach społecznościowych, ale także zawitały do wirtualnych światów gier takich jak “Minecraft” czy “Roblox”. Okazało się także, że produkcja, która miała premierę zaledwie miesiąc temu, trafiła również do najmłodszych. W Wielkiej Brytanii odnotowano, że nawet uczniowie w wieku sześciu lat odtwarzają gry z serialu.

Netflix przestrzega, że widowisko jest nieprzeznaczone dla widzów poniżej 16 roku życia. W normalnych warunkach byłoby ciężko sprawdzić, czy osoby młodsze sięgają po serial. Jednak w przypadku produkcji, która stała się globalnym fenomenem, łatwiej ustalić, czy małoletni oglądają “Squid Game”. Nie trzeba nawet wchodzić w historię przeglądania. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje na podwórkach.

Kontrola rodzicielska

Nauczyciele, którzy zauważyli, iż dzieciaki przenoszą serialowe zabawy do szkół, przestrzegają rodziców, aby sprawdzili ustawienia swoich urządzeń. W końcu Netflix oferuje kontrolę rodzicielską, o której więcej można dowiedzieć się z działu pomocy.

Serial, w którym porażka kończy się śmiercią, to nie tylko nieodpowiednia treść jako taka, ale w skrajnych przypadkach może skończyć się zbyt dosłownym wzięciem reguł gry przez małoletnich. Historia zna takie sytuacje, kiedy dziecko zabiło dziecko pod wpływem sceny z filmu lub samo doznało obrażeń, myśląc, chociażby, że jak bohater kreskówki potrafi latać. Dlatego ważna jest kontrola i informowanie małoletnich o możliwych zagrożeniach.

Letitia Wright covid-19 koronawirus antyszczepionkowcy

Antyszczepionkowiec w Marvelu! ▶

Serial wpływający na wyobraźnię tak bardzo jak “Squid Game”, gdzie widz musi mierzyć się z obrazowym masowym mordowaniem czy motywem samobójstwa, może być wyjątkowo szkodliwy dla niektórych widzów, nawet tych powyżej 16 roku życia. Niestety, ale rodzice subskrybujący Netflix muszą pogodzić się z tym, że serwis za nich dzieci nie przypilnuje.

Oglądaj serial “Squid Game” w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

banksy aukcja miłość jest w koszu dziewczyna z balonem

Praca Banksy’ego sprzedana za rekordowe 100 milionów złotych

The Closer Netflix stand-up zwalnia pracowników

Netflix wydał 24 miliony dolarów na stand-up, który powoduje wyłącznie problemy