in

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE LOLLOL Na czasieNa czasie OkropneOkropne

Dzieci oglądają “Squid Game”? Nauczyciele przestrzegają, że niestety tak

squid game nie dla dzieci oglądają kontrola rodzicielska netflix

“Squid Game” to niezwykle popularny i mocno doceniony serial Netflixa. Jednak zdecydowanie nie powinny go oglądać dzieci. Okazuje się, że małoletnim żadna kontrola rodzicielska niestraszna.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
SQUID GAME / NETFLIX

“Squid Game” okazał się największym hitem Netflixa w dziejach. Koreański serial zebrał pozytywne opinie wśród krytyków (8,2/10 na Rotten Tomatoes), jak i widzów (8,2/10 na IMDB). Niedawno dowiedzieliśmy się, że twórca serialu ma pomysł na kontynuację widowiska.

Jakkolwiek produkcja, w której “Parasite” spotyka “Igrzyska śmierci”, to zdecydowanie nie jest opowieść, którą powinni oglądać nieletni. W widowisku ponad 400 śmiałków bierze udział w zawodach na śmierć i życie, gdzie wygraną jest równowartość blisko 40 milionów dolarów. W serialu zobaczyliśmy takie gry jak gra w kulki; światło zielone, światło czerwone; przeciąganie liny; plaster miodu, skakanie po szkle; oraz tytułową grę w kalmara.

Dzieci oglądają “Squid Game”

Gry te nie tylko pojawiły się w mediach społecznościowych, ale także zawitały do wirtualnych światów gier takich jak “Minecraft” czy “Roblox”. Okazało się także, że produkcja, która miała premierę zaledwie miesiąc temu, trafiła również do najmłodszych. W Wielkiej Brytanii odnotowano, że nawet uczniowie w wieku sześciu lat odtwarzają gry z serialu.

Netflix przestrzega, że widowisko jest nieprzeznaczone dla widzów poniżej 16 roku życia. W normalnych warunkach byłoby ciężko sprawdzić, czy osoby młodsze sięgają po serial. Jednak w przypadku produkcji, która stała się globalnym fenomenem, łatwiej ustalić, czy małoletni oglądają “Squid Game”. Nie trzeba nawet wchodzić w historię przeglądania. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje na podwórkach.

Kontrola rodzicielska

Nauczyciele, którzy zauważyli, iż dzieciaki przenoszą serialowe zabawy do szkół, przestrzegają rodziców, aby sprawdzili ustawienia swoich urządzeń. W końcu Netflix oferuje kontrolę rodzicielską, o której więcej można dowiedzieć się z działu pomocy.

Serial, w którym porażka kończy się śmiercią, to nie tylko nieodpowiednia treść jako taka, ale w skrajnych przypadkach może skończyć się zbyt dosłownym wzięciem reguł gry przez małoletnich. Historia zna takie sytuacje, kiedy dziecko zabiło dziecko pod wpływem sceny z filmu lub samo doznało obrażeń, myśląc, chociażby, że jak bohater kreskówki potrafi latać. Dlatego ważna jest kontrola i informowanie małoletnich o możliwych zagrożeniach.

Letitia Wright covid-19 koronawirus antyszczepionkowcy

Antyszczepionkowiec w Marvelu! ▶

Serial wpływający na wyobraźnię tak bardzo jak “Squid Game”, gdzie widz musi mierzyć się z obrazowym masowym mordowaniem czy motywem samobójstwa, może być wyjątkowo szkodliwy dla niektórych widzów, nawet tych powyżej 16 roku życia. Niestety, ale rodzice subskrybujący Netflix muszą pogodzić się z tym, że serwis za nich dzieci nie przypilnuje.

Oglądaj serial “Squid Game” w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

banksy aukcja miłość jest w koszu dziewczyna z balonem

Praca Banksy’ego sprzedana za rekordowe 100 milionów złotych

The Closer Netflix stand-up zwalnia pracowników

Netflix wydał 24 miliony dolarów na stand-up, który powoduje wyłącznie problemy