in

SUPER!SUPER!

“Squid Game” wróci nie tylko z drugim sezonem, ale dostanie własne uniwersum

squid game uniwersum
"Squid Game" może doczekać się wielu produkcji towarzyszących

Będzie sporo “Squid Game” na Netfliksie. Prezes firmy kazał nam się przygotować na serialowe uniwersum.

“Squid Game” był olbrzymim hitem. Najchętniej oglądany serial 2021 roku do dziś nie został zdetronizowany przez żadne inne widowisko. Nawet drugi sezon “Wiedźmina” nie przyciągnął tak wielu widzów, jak jesienny hit Netflixa.

“Squid Game” opowiada o kilkuset śmiałkach, którzy uczestniczą w chorej grze. Do wygrania jest równowartość kilkudziesięciu milionów dolarów. Jednak nie ma nic za darmo. Wygrany zostawi za sobą setki uczestników w grze, w której przegrana oznacza śmierć. To produkcja w stylu “Polowania”, Battle Royale” czy “Igrzysk śmierci”, która nie tylko okazała się sukcesem komercyjnym, ale również zyskała sympatię krytyków.

Drugi sezon w drodze

Kontynuacji mogliśmy być pewni. Mówiło o niej szefostwo Netflixa, mówił o tym twórca serialu. W międzyczasie wyrosły afery związane z tym, że dzieci oglądają serial, który jest jedną z najbrutalniejszych historii odcinkowych, jakie dostaliśmy w ostatnich latach. Powstała nawet porno parodia widowiska. W Korei Północnej serial pośrednio stał się przyczynkiem do skazania na karę śmierci osobę, która przemyciła “Squid Game” do kraju. Nawet w Chinach, gdzie Netflix nie jest dostępny, serial stał się bardzo szybko wielkim hitem.

Zwiastun serialu “Squid Game”

Uniwersum “Squid Game”

To jasno pokazuje, że produkcja, która kosztowała kilkadziesiąt milionów dolarów, a przyniosła setki milionów ekwiwalentu, nie mogła zakończyć się na jednym sezonie. Jednak teraz dowiadujemy się, że dostaniemy nie tylko drugi czy trzeci sezon, ale wręcz powinniśmy się przygotować na całe uniwersum kręcące się wokół tej produkcji.

Ted Sarandos, prezes Netflixa, zapytany, czy powstanie kontynuacja serialu, odpowiedział, że “Absolutnie (…) Uniwersum “Squid Game” dopiero się rozpoczyna”ogłosił.

Squid Game spin-off
Czy powstanie spin-off “Squid Game” o Kang Sae-byeok (Jung Hoyeon), który opowie o jej przeprawie do Korei Południowej? Teraz to bardzo prawdopodobne

Co wskazuje, że możemy dostać nie tylko kolejne części, ale również spin-offy, prequele czy innego rodzaju seriale towarzyszące. Możliwe jest również, że powstaną lokalne wersje serialu. Niedawno mogliśmy obejrzeć zapowiedź koreańskiej rewizji “Domu z papieru”. Jakkolwiek w przypadku tego serialu niekoniecznie musi to być remake z innego kraju, ale można tworzyć wręcz lokalne wersje pomysłu, posiadające własną tożsamość i fabułę, ale opierające się na tym samym DNA i rozgrywające się w tym samym świecie, co oryginalna seria z Korei Południowej.

Serial “Squid Game” możecie obejrzeć online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

We Need to Talk About Cosby

Bill Cosby – artysta i/czy potwór? “We Need to Talk About Cosby” na antenie Showtime

hbo max polska 8 marca premiera

HBO Max w Polsce 8 marca 2022 roku. Co dalej z HBO GO?