star premiera serwis disney plus w polsce
Pakiet Star już dostępny w serwisie Disney Plus, a wraz z nim setki nowych filmów i seriali
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK LOLLOL Na czasieNa czasie

Star wystartował na Disney Plus. To setki nowych filmów i seriali bez dodatkowych opłat

Disney Plus wzbogacił się wreszcie o pakiet Star, który ubogacił ofertę serwisu w setki filmów i seriali dla dorosłych bez dodatkowych opłat.

Disney Plus wystartował z pakietem Star w europejskich krajach, w których serwis jest już dostępny oraz między innymi w Australii, Nowej Zelandii i w Kanadzie. Widzowie w Stanach Zjednoczonych od miesięcy mają możliwość wykupienia pakietu Disney Plus z ESPN Plus oraz Hulu, które w gruncie rzeczy jest lokalnym odpowiednikiem Star. Na większości rynków pakiet jest dostępny bez dodatkowych opłat w ramach dotychczasowej subskrypcji Disney Plus. Wyjątkiem jest Ameryka Łacińska.

Star wystartował wraz z premierą Disney Plus w Singapurze. Kolejnymi rynkami, na których serwis się pojawi w najbliższych miesiącach, są kraje Europy Wschodniej (w tym Polska), Hongkong i Korea Południowa. Dosyć mocnym znakiem, że Disney szykuje się na strumieniowy debiut w naszym kraju, jest fakt, iż zatrudniono nową firmę PR-ową, która zajmuje się promowaniem interesów firmy w Polsce.

Tylko dla dorosłych

Disney bardzo dba o to, żeby treści z pakietu Star nie trafiły do młodych widzów. W dniu premiery poszerzonej oferty firma ubogaciła Disney Plus w nową funkcję ograniczania dostępu do pewnych treści. Nie tylko możemy zablokować pinem dostęp do wybranego profilu w ramach konta, ale można również ograniczyć dostęp do treści według grup wiekowych na wybranych profilach.

To był złoty środek, aby pozostać serwisem przyjaznym rodzinie, a jednocześnie zachęcić do usługi widzów, którzy oczekują dojrzalszych widowisk. Bo właśnie na treściach dla dorosłych opiera się pakiet Star, który koliduje z familijnym obrazem serwisu. Jednak starsi widzowie bez dostępu do filmów i seriali o nieco wyższych kategoriach wiekowych, chętniej spojrzeliby w stronę Netflixa czy HBO Max, gdzie jest pełno treści do nich skierowanych.

Co oferuje pakiet Star?

Spodziewałem się, że Star nie będzie odrębnym serwisem, a pakietem w ramach Disney Plus, o czym pisałem kilka tygodni wstecz. To rozszerzenie oferty Disney Plus o wybrane produkcje Disney Television Studios (ABC Signature czy Twentieth Television), FX Productions, Hulu, 20th Century Studios oraz Searchlight Pictures. W przyszłości powinniśmy się spodziewać sporej dawki produkcji oryginalnych samego Star.

To właśnie na Star premierowo obejrzycie nadchodzące hity Disneya skierowane do dorosłych widzów. Jest na co czekać, gdyż firma pracuje nad wieloma bardzo interesująco zapowiadającymi się produkcjami – w tym nad serialowym “Obcym”, adaptacją komiksu “Y: Ostatni z mężczyzn”, mocno wyczekiwanym “The Old Manem” czy “Shogunem”.

Star na Disney Plus
Star na Disney Plus

Oferta Star różni się w zależności od kraju i tak w Wielkiej Brytanii Disney Plus wzbogacił się dzięki pakietowi o około 400 nowych tytułów, a w Kanadzie o około 500. Jeśli chcecie obejrzeć “Szklaną pułapkę”, “Planetę małp”, “Muchę”, “Z Archiwum X”, “Zagubionych” czy “Deadpoola”, to tymi produkcjami już teraz będziecie mogli się delektować właśnie dzięki Star.

To jednocześnie znak, że widzowie, którzy w Polsce korzystają z HBO GO, gdzie można obejrzeć wiele produkcji Disneya, powinni zacząć nadrabiać filmy i seriale tej firmy. Te powoli będą znikały z tego i z innych serwisów na rzecz Disney Plus, który w Polsce pojawi się wkrótce.

Disney Plus goni Netflix

Na tę chwilę Disney Plus ma 94,9 milionów subskrybentów. To wciąż o wiele mniej niż Netflix, który przebił się przez magiczną granicę 200 milionów opłacających go użytkowników, ale trzeba przyznać, iż Disney ma się czym poszczycić. Firma osiągnęła ten wynik w nadzwyczajnie krótkim czasie, gdyż serwis wystartował jesienią 2019 roku i wciąż jest daleki od nasycenia loklanych rynków swoją obecnością. Kiedy dodać do tego, iż Hulu ma 39,4 miliony użytkowników (w tym około 4 miliony opłacające Hulu with Live TV), a ESPN Plus 11,5 milionów widzów, którzy strumieniują w serwisie widowiska sportowe, to dystans między gigantami niebezpiecznie się zmniejsza.

I zmniejszy się jeszcze bardziej, gdyż Disney Plus sukcesywnie będzie pojawiał się na kolejnych rynkach, co samo w sobie jest oczywistym znakiem, że opłacających usługę widzów będzie tylko więcej. Z kolei pakiet Star dodatkowo doleje oliwy, gdyż po serwis sięgną widzowie, którzy do tej pory nie patrzyli przychylnym okiem na usługę w gruncie rzeczy skierowaną głównie do młodszej widowni.

Star
To właśnie na Star obejrzymy premierowo serialowego “Obcego”

Do tej pory nie byłem przekonany do oferty Disney Plus, który zachęcał mnie nadchodzącymi serialami od Marvel Studios, ale brakowało mi na nim dojrzalszych treści. Star całkowicie ten stan rzeczy zmienia. Tym samym serwis na stałe zagości u mnie obok Netflixa, HBO GO, Amazon Prime Video i Playera.

⚡ Chcecie oglądać Disney Plus w Polsce? To możliwe dzięki usłudze NordVPN, do której dostęp uzyskacie za niespełna 3 euro miesięcznie.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Uciekinier The Running Man Stephen King Film Edgar Wright

“Uciekinier” Stephena Kinga doczeka się nowej adaptacji od reżysera “Baby Driver”

the killer netflix david fincher film

“The Killer”, czyli nowy film Netflixa o płatnym mordercy od Davida Finchera