Star Trek: Picard zwiastun data premiery gdzie oglądać obsada
1:10
Star Trek: Picard (źródło: CBS All Access; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Star Trek: Picard – Patrick Steward jako Jean-Luc Picard, znany plantator winorośli i były kapitan

Pierwsza zapowiedź Star Trek: Picard nie daje wielu wskazówek, ale wygląda na to, że Jean-Luc Picard na emeryturze wziął się za uprawę winorośli.

Na tę chwilę nie ma wiele informacji na temat fabuły serialu Star Trek: Picard. Jedynym pewnikiem jest to, że Stewart powtórzy swoją rolę ze Star Trek: Następne pokolenie. Jednak nowe widowisko zaprezentuje zupełnie nowy etap w jego życiu. Jakkolwiek nie powinniśmy się spodziewać, iż będziemy obserwowali Picarda zbyt długo z otwartą butelką wina. Chociaż były kapitan może mieć sporo powodów do zapijania smutków.

Mogą pojawić się pewne zbieżności z filmowym Star Trekiem z 2009 roku. Prawdopodobnie chodzi o zniszczenie Romulusa. Kluczowym pytaniem, które postawią scenarzyści, będzie: co działo się z Picardem przez tyle lat? Ponadto może się okazać, że z jakichś powodów reputacja bohatera została nadszarpnięta. To ma być zupełnie inne spojrzenie na tę postać. Współscenarzysta serialu Alex Kurtzman zdradził, iż nasz bohater będzie nieco inaczej wyglądał. Właściwie nie będzie tą samą osobą. W końcu minęło ponad 20 lat, więc niemożliwe jest to, by był tym samym żywiołowym kapitanem, którego pokochaliśmy dekady temu. Przypomnę, że serial Star Trek: Następne pokolenie zakończył się w 1994 roku, a Picarda ostatni raz widzieliśmy w filmie Star Trek: Nemesis z 2002 roku.

Akcja serialu została osadzona w okolicy 25 wieku. Twórcy nie chcieli zbyt futurystycznego podejścia do tematu. I chociaż futurystyka będzie żywo obecna w widowisku, to stawiają na bardziej przyziemne podejście do opowieści niż w Star Trek: Discovery.

star trek picard zwiastun obsada gdzie oglądać amazon prime vdeo
Patrząc na zwiastun i plakat, wygląda na to, że wino odegra znaczącą rolę w serialu (CBS All Access)

Obsada, data premiery i gdzie będzie można oglądać serial?

Poza Stewartem W nowym serialu gra również: Alison Pill, Harry Treadaway, Isa Briones, Santiago Cabrera oraz Michelle Hurd. Pierwsze dwa odcinki wyreżyserowała związana ze Star Trekiem: Discovery Hanelle Culpepper.

Dokładna data premiery nie jest znana, ale wiemy, że serial ma zadebiutować pod koniec 2019 roku. Pierwszy sezon ma mieć 10 odcinków.

Discovery poza Stanami Zjednoczonymi oferuje Netflix. Jednak Star Trek: Picard pokaże na świecie Prime Video. Tym samym w Polsce fani uniwersum powinni pomyśleć o wykupieniu usługi Amazonu. W Stanach Zjednoczonych widowisko dystrybuuje CBS All Access.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

brightburn syn ciemności recenzje recenzja horror opinia opinie film krytycy rotten tomatoes

Brightburn: Syn ciemności – miał być hit, a chyba wyszedł kit

rotten tomatoes trolle zmienia zasady

Rotten Tomatoes nareszcie zmienia zasady i wypowiada wojnę internetowym trollom