Stephen King Later kryminał
"Later": Stephen King zapowiada kryminał z elementami horroru
in

SUPER!SUPER!

“Later”: Stephen King zapowiada kryminał z elementami horroru

Chociaż Stephen King nieco zwolnił i w tym roku dostaliśmy od niego jedynie zbiór opowiadań “Jest krew…”, to już w marcu do księgarni trafi “Later” – jego nowy kryminał.

“Later” opowie historię Jamiego Conklina, chłopca, którego niezwykłe zdolności pomogą jego samotnej matce i jej kochankowi, ale przypłacą za to straszną cenę. Jamie chciałby zwykłego dzieciństwa, ale nie jest ono mu dane, gdyż urodził się z nadnaturalnymi zdolnościami. Chłopak może zobaczyć to, czego nie widzi nikt inny i potrafi dowiedzieć się tego, czego nikt inny nie wie. Matka namawiała go, by zachował swoją moc w tajemnicy przed innymi. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy kochanek matki, detektyw policji z Nowego Jorku, wciąga go w pościg za mordercą, który obiecuje zemstę zza grobu.

Powieść ma zawierać mocne elementy zbrodni i trzymać czytelnika w napięciu. Jednocześnie będzie to opowieść o dorastaniu i stawianiu czoła własnym demonom – zarówno tym metaforycznym, jak i zupełnie realnym. Charles Aradi, redaktor Hard Case Crime, wydawnictwa, w którym zostanie wydana książka, stwierdził, iż “Later” jest powieścią przerażającą, czułą, rozdzierającą serce i szczerą jednocześnie.

Mistrz literatury grozy pochwalił się na Twitterze okładką książki, którą zdobi slogan “Tylko umarli nie mają tajemnic”. Dowiedzieliśmy się, że King zawarł w “Later” książkę w książce, co zrobił już w przypadku “Misery”.

“Later” określono jako pulpowy thriller kryminalny, chociaż po opisie doskonale da się wyczuć, iż Stephen King kolejny raz uderza w świat horroru. Według Amazonu premiera książki odbędzie się 2 marca 2021 roku i już można składać zamówienia przedpremierowe.

Źródło: EW

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Line of Duty Netflix sezon 6 Jed Mercurio BBC serial

“Line of Duty” mogło nie powstać. Jed Mercurio gorzko o szefostwie BBC, które nazywa klubem oldbojów

Netflix Kobieta w oknie

“Kobieta w oknie” nie trafi do kin, a prosto na Netflix