The Boys sezon 4

“Later”: Stephen King zapowiada kryminał z elementami horroru

Dariusz Filipek
2 min czytania
"Later": Stephen King zapowiada kryminał z elementami horroru

Z ostatniej chwili

Chociaż Stephen King nieco zwolnił i w tym roku dostaliśmy od niego jedynie zbiór opowiadań “Jest krew…”, to już w marcu do księgarni trafi “Later” – jego nowy kryminał.

“Later” opowie historię Jamiego Conklina, chłopca, którego niezwykłe zdolności pomogą jego samotnej matce i jej kochankowi, ale przypłacą za to straszną cenę. Jamie chciałby zwykłego dzieciństwa, ale nie jest ono mu dane, gdyż urodził się z nadnaturalnymi zdolnościami. Chłopak może zobaczyć to, czego nie widzi nikt inny i potrafi dowiedzieć się tego, czego nikt inny nie wie. Matka namawiała go, by zachował swoją moc w tajemnicy przed innymi. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy kochanek matki, detektyw policji z Nowego Jorku, wciąga go w pościg za mordercą, który obiecuje zemstę zza grobu.

- Reklama -
Ad image

Powieść ma zawierać mocne elementy zbrodni i trzymać czytelnika w napięciu. Jednocześnie będzie to opowieść o dorastaniu i stawianiu czoła własnym demonom – zarówno tym metaforycznym, jak i zupełnie realnym. Charles Aradi, redaktor Hard Case Crime, wydawnictwa, w którym zostanie wydana książka, stwierdził, iż “Later” jest powieścią przerażającą, czułą, rozdzierającą serce i szczerą jednocześnie.

Mistrz literatury grozy pochwalił się na Twitterze okładką książki, którą zdobi slogan “Tylko umarli nie mają tajemnic”. Dowiedzieliśmy się, że King zawarł w “Later” książkę w książce, co zrobił już w przypadku “Misery”.

“Later” określono jako pulpowy thriller kryminalny, chociaż po opisie doskonale da się wyczuć, iż Stephen King kolejny raz uderza w świat horroru. Według Amazonu premiera książki odbędzie się 2 marca 2021 roku i już można składać zamówienia przedpremierowe.

Źródło: EW

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
1 komentarz