Stephen King Later kryminał
"Later": Stephen King zapowiada kryminał z elementami horroru
in

SUPER!SUPER!

“Later”: Stephen King zapowiada kryminał z elementami horroru

Chociaż Stephen King nieco zwolnił i w tym roku dostaliśmy od niego jedynie zbiór opowiadań “Jest krew…”, to już w marcu do księgarni trafi “Later” – jego nowy kryminał.

“Later” opowie historię Jamiego Conklina, chłopca, którego niezwykłe zdolności pomogą jego samotnej matce i jej kochankowi, ale przypłacą za to straszną cenę. Jamie chciałby zwykłego dzieciństwa, ale nie jest ono mu dane, gdyż urodził się z nadnaturalnymi zdolnościami. Chłopak może zobaczyć to, czego nie widzi nikt inny i potrafi dowiedzieć się tego, czego nikt inny nie wie. Matka namawiała go, by zachował swoją moc w tajemnicy przed innymi. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy kochanek matki, detektyw policji z Nowego Jorku, wciąga go w pościg za mordercą, który obiecuje zemstę zza grobu.

Powieść ma zawierać mocne elementy zbrodni i trzymać czytelnika w napięciu. Jednocześnie będzie to opowieść o dorastaniu i stawianiu czoła własnym demonom – zarówno tym metaforycznym, jak i zupełnie realnym. Charles Aradi, redaktor Hard Case Crime, wydawnictwa, w którym zostanie wydana książka, stwierdził, iż “Later” jest powieścią przerażającą, czułą, rozdzierającą serce i szczerą jednocześnie.

Mistrz literatury grozy pochwalił się na Twitterze okładką książki, którą zdobi slogan “Tylko umarli nie mają tajemnic”. Dowiedzieliśmy się, że King zawarł w “Later” książkę w książce, co zrobił już w przypadku “Misery”.

“Later” określono jako pulpowy thriller kryminalny, chociaż po opisie doskonale da się wyczuć, iż Stephen King kolejny raz uderza w świat horroru. Według Amazonu premiera książki odbędzie się 2 marca 2021 roku i już można składać zamówienia przedpremierowe.

Źródło: EW

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jeden komentarz

Line of Duty Netflix sezon 6 Jed Mercurio BBC serial

“Line of Duty” mogło nie powstać. Jed Mercurio gorzko o szefostwie BBC, które nazywa klubem oldbojów

Netflix Kobieta w oknie

“Kobieta w oknie” nie trafi do kin, a prosto na Netflix