The Boys sezon 4

Steve Rogers ma wrócić do MCU, ale nie jako Kapitan Ameryka

Dariusz Filipek
5 min czytania
Steve Rogers wróci, ale nie jako Kapitan Ameryka

Z ostatniej chwili

W najbliższych latach na naszych ekranach zobaczymy nie jednego, a dwóch bohaterów, którzy nosili tytuł Kapitana Ameryki.

⛔ Tekst zawiera spoilery dotyczące serialu “Falcon i Zimowy Żołnierz”

Steve Rogers wróci, ale już nie jako Kapitan Ameryka – ten tytuł należy do Sama Willsona, który w widowisku “Falcon i Zimowy Żołnierz” przejął tarczę i przydomek Kapitana Ameryki, a filmowy “Kapitan Ameryka 4” z tym bohaterem jest pisany przez Malcolma Spellmana i Dalana Mussona, którzy wcześniej współpracowali przy wspomnianym serialu. Co nie znaczy, że Steve Rogers przepadł i już go nie zobaczymy. Deadline podaje, iż pierwszy Kapitan Ameryka wróci, ale już nie jako Kapitan Ameryka.

- Reklama -
Ad image

Chrisa Evansa wcielającego się w Steve’a Rogersa, czyli oryginalnego Kapitana Amerykę, widzieliśmy ostatnio w filmie “Avengers: Koniec gry”, gdzie pod koniec był wiekowym panem, którego niekoniecznie interesowało kontynuowanie superbohaterskiej kariery. W serialu wielokrotnie wspominano, że bohater jest na Księżycu, Mówiono o tym raczej w formie plotki i żartu niż faktu. Często wypowiadano się o nim również jak o martwym, ale nie mamy żadnej pewności, iż faktycznie zmarł.

“Steve Rogers: Super Żołnierz”?

Ciężko powiedzieć czy Steve Rogers wróci we własnym filmie czy będzie to serial na Disney+. Nie wiemy, czy będziemy mieli do czynienia ze starszą wersją bohatera czy też w jakiś sposób pojawi się w swojej młodszej inkarnacji. Istnieje również małe, ale jednak prawdopodobieństwo, że po przyszłych zawirowaniach w kwestii wieloświatów w filmach “Spider-Man: No Way Home” i “Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, dostaniemy jego odpowiednika z innego świata.

Jednak najprawdopodobniejsze jest, iż będziemy mieli do czynienia z – dosłownie i w przenośni – wiekowym Steve’em Rogersem. Widzieliśmy to już w komiksach, gdzie jako staruszek uczestniczył w misjach nie jako Kapitan Ameryka, a Super Żołnierz czy po prostu Steve Rogers.

Steve Rogers stary
Ostatnio, gdy widzieliśmy Steve’a Rogersa, ten już pobierał emeryturę

Według źródła serwisu Deadline bohater na pewno nie przyjmie ponownie tytułu Kapitana Ameryki, który teraz należy do Sama Willsona. Wiemy, iż Chris Evans jest w trakcie rozmów dotyczących powrotu do roli. A sam wątek przebywania bohatera na Księżycu, w obliczu tych rewelacji wydaje się nieco mniej, no właśnie, kosmiczny.

Co pierwszy Kapitan Ameryka miałby robić na Księżycu?

Pytaniem pozostaje, czy miałoby to związek z królewskimi Inhumans, którzy właśnie na Księżycu mają swoją siedzibę, a właściwie małe państwo. Teraz to jest nierozstrzygalne, ale biorąc pod uwagę, że w tym roku dostaniemy serial “Ms. Marvel”, którego główna bohaterka jest przedstawicielką rasy inhumans, może to być pewnym kluczem. Tym bardziej że jej moce obudziły się poprzez rozpylenie terrigenu przez Black Bolta, lidera Inhumans. To daleko idące wnioski i trzeba pamiętać, że historie komiksowe nie zawsze przekładają się na filmy czy seriale, ale jest to jakiś trop.

- Reklama -
Skazana Max serial
Stary Kapitan Ameryka
Steve Rogers w komiksach, kiedy wszedł w podeszły wiek, ciągle był aktywny i niebezpieczny

Tak czy inaczej, na film lub serial o Stevie Rogersie jeszcze poczekamy i najpewniej nie powinniśmy się go spodziewać przez 2023 rokiem, gdyż Marvel Studios na ten i przyszły rok przygotowało mnóstwo produkcji i ciężko byłoby coś jeszcze wsadzić w i tak napięty harmonogram. Bezpieczniej zakładać, iż jeśli Steve Rogers wróci we własnej produkcji, to najpewniej dopiero w 2024 roku.

Do tej pory powstały trzy filmy o Kapitanie Ameryce, a Chris Evans, który wcielał się w bohatera przez lata, pojawił się także we wszystkich czterech częściach Avengers. Można było go zobaczyć również w niewielkich rolach w kilku innych produkcjach od Marvel Studios.

Nowy Kapitan Ameryka w serialu “Falcon i Zimowy Żołnierz”

Jeśli brakuje Wam Kapitana Ameryki, to na razie na osłodę pozostaje serial “Falcon i Zimowy Żołnierz”, który już w całości możecie obejrzeć na Disney+. Niestety serwis jest wciąż niedostępny w Polsce, ale możecie uzyskać dostęp do niego dzięki popularnej usłudze zmieniającej wirtualną geolokalizację – NordVPN za niespełna 3 euro miesięcznie. Jeśli zastanawiacie się, gdzie obejrzeć film online, to będzie to najlepsze miejsce, żeby to zrobić.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz