stranger things ogladalnosc netflix trzeci sezon
Stranger Things (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Stranger Things nakręca wzrost subskrypcji Netflixa

Obecne wzrosty Netflixa nie będą w tym przypadku niespodzianką, a czystym potwierdzeniem, że opłaca się inwestować w dobre rzeczy. Nawet w dziwne rzeczy. Trzeci sezon Stranger Things spotkał się ze świetnym przyjęciem wśród widzów i krytyków, osiągnął genialne wyniki oglądalności, a to wszystko skutkuje napędzaniem subskrypcji w serwisie.

Badania przeprowadzone przez Cowen & Co. wykazały, że 13% byłych abonentów Netflixa chciało ponownie subskrybować serwis w celu obejrzenia nowego sezonu Stranger Things. Ponad połowa obecnych subskrybentów Netflixa poinformowała, że ​​planują obejrzeć trzeci sezon serialu, który włączono w 40,7 milionach gospodarstw domowych w ciągu czterech dni od debiutu (na około 154 miliony kont na całym świecie). Ponadto prawie 5% respondentów, którzy obecnie nie są abonentami Netflixa, planuje subskrybować usługę, aby obejrzeć właśnie ten serial. Według Cowen & Co. Stranger Things jest obecnie najpopularniejszym widowiskiem serwisu.

Jest to potwierdzenie, że ludzie po prostu lubią dobre rzeczy. W tym roku mieliśmy do czynienia z dosyć podobną sytuacją na HBO, gdzie z kolei pojawił się finałowy sezon Gry o tron. Stacja i jej usługi osiągnęły wzrosty z powodu premiery finałowego sezonu widowiska. Jednak później okazało się, że ludzie rozczarowani serialem zaczęli powoli odpływać od HBO. Jakkolwiek sytuację nieco poprawił niedawny debiut serialu Czarnobyl, który zachwycił publikę na całym świecie.

Źródło: TVB Europe

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

Polub nas na FB

król lew rotten tomatoes recenzje oceny 2019

Król Lew oceniony – recenzje nie są zbyt miłe dla naszego lwiątka

netflix czy telewizja

Netflix czy telewizja – co wybieramy w wolnym czasie?