Co po “Stranger Things”? Twórcy serialu mają już pomysł

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 42 wyświetleń
2 min czytania
Przypomnijcie sobie, co wydarzyło się w poprzednim sezonie serialu “Stranger Things”

Zaledwie kilkadziesiąt godzin dzieli nas od premiery przedostatniego sezonu “Stranger Things”. Chociaż piąta odsłona będzie ostatnią, to fani nie zostaną na lodzie. Szykujcie się na kolejny serial osadzony w tym uniwersum.

W piątek wystartuje czwarty sezon “Stranger Things”. Zarówno pierwsze recenzje, jak i 8-minutowy fragment pierwszego odcinka zachęcają do obejrzenia ciągu dalszego serialu, na którego powrót czekaliśmy blisko trzy lata. Jednocześnie powoli się z nim żegnamy, gdyż twórcy zapowiedzieli, iż czwarta seria będzie przedostatnią. Co nie oznacza, że koniec widowiska będzie również końcem tego uniwersum.

Po “Stranger Things” dostaniemy spin-off serialu

Jednak Netflix nie opuszcza tego świata, gdyż “Stranger Things” jest jednym z najpopularniejszych seriali tego serwisu. To wręcz wizytówka i esencja tego, co najlepsze usługa ma do zaoferowania. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zabija kury znoszącej złote jaja. Szczególnie nie Netflix ze swoimi ostatnimi problemami z odpływającymi widzami.

Już jakiś czas temu potwierdzono to, co i tak podejrzewaliśmy – powstanie serial towarzyszący, którego akcja będzie rozgrywała się w tym samym uniwersum. W lutowej informacji prasowej odnotowano, iż “w świecie Stranger Things jest jeszcze wiele ekscytujących historii do opowiedzenia; nowe tajemnice, nowe przygody i nowi niespodziewani bohaterzy”. To wyraźnie sugerowało inne widowisko, a może nawet widowiska osadzone w tym świecie.

Potwierdzili to twórcy serialu. W rozmowie z Variety bracia Matt i Ross Dufferowie powiedzieli, że jest duża szansa na seriale towarzyszące. Przede wszystkim jeden z nich zajmuje im obecnie głowy. Nie podali żadnych szczegółów, poza jedną, być może znaczącą ciekawostką.

Finn Wolfhard wie, co dalej chcą zrobić bracia Dufferowie

Mamy pomysł na spin-off, którym jesteśmy bardzo podekscytowani. Ale jeszcze nikomu nie powiedzieliśmy o tym pomyśle, a tym bardziej go nie napisaliśmy (…) Myślimy, że wszyscy – łącznie z Netflixem – będą zaskoczeni, kiedy opowiemy im o tym pomyśle, ponieważ on jest bardzo, bardzo inny. Aczkolwiek jakimś cudem Finn Wolfhard, który jest szalenie bystrym dzieciakiem, zgadł, o czym to będzie. Ale poza Finnem nikt inny o tym nie wie”.

Finn Wolfhard Stranger Things
Finn Wolfhard na plakacie czwartego sezonu

Finn Wolfhard od lat wciela się w serialu w Mike’a Wheelera. Mogliśmy go zobaczyć również w filmach “To”, “Pogromcy duchów. Dziedzictwo” czy w “Guwernantce”. Ciężko wyrokować, dlaczego to właśnie on zgadł koncepcję Dufferów. Być może ma to jakiś związek z bohaterem, którego portretuje.

Najważniejsze jest to, że uwielbiany przez miliony widzów świat nie zniknie wraz z finałem serialu i przed nami jeszcze nie tylko dwa sezony tego świetnego widowiska, ale także więcej przygód osadzonych w tym uniwersum. To miło, kiedy dobre rzeczy trwają.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x