recenzje stray
in

SUPER!SUPER!

“Stray” – pierwsze recenzje gry dla kociarzy. To zdecydowany hit

“Stray” to pierwsza produkcja studia BlueTwelve, która okazała się być wspaniałym debiutem. Czy gra o kocie to hit? Sprawdź, co mówią recenzenci.

Czym właściwie jest “Stray”?

To nietuzinkowa produkcja, która już na początku miała na siebie ciekawy pomysł. “Stray” ma w sobie trochę z przygodówki, trochę z platformera. Jednak to nie rozgrywka skłoniła graczy do zakupu, a główny bohater gry – rudy dachowiec.

Podczas rozgrywki wcielamy się w samotnego, oddzielonego od rodziny, kota. By odnaleźć swoich kocich krewnych, musi wydostać się z metropolii. Niestety, nie jest to takie łatwe, rudzielec wpierw musi bowiem rozwiązać starożytną tajemnicę. W tej misji towarzyszyć mu będzie latający robot B12, który niejednokrotnie mu pomoże, czasami nawet koty nie lądują na cztery łapy…

“Stray” trzeba pochwalić przede wszystkim za bardzo klimatyczne, cyberpunkowe miasto. Neonowe kolory świetnie współgrają z atmosferą samotności i wyparcia. Twórcy przygotowali szereg różnych lokacji, które przemierzamy z kocią gracją.

Co mówią recenzenci?

Recenzje są w większości bardzo pozytywne; chwali się przede wszystkim świat i klimat.

“To cudownie bogaty świat, który naprawdę lubiłem odkrywać” – Tom Marks, IGN.

“To, że «Stray» nie jest pełne zagwozdek, nie przeszkadzało mi, gra uderza w elementy eksploracyjne. To obszary nie są ogromne, ale, człowieku, są gęste” – Ari Notis, Kotaku.

Nic nie jest jednak idealne, niektórzy recenzenci wytykają po mniejsze aspekty, które można by było poprawić.

Jessica Scharnagle (Dot Esports) krytykuje brak mapy i narzedzi nawigacyjnych. Brad Norton (Dexerto) narzeka z kolei na elementy platformowe, jak pisze: “Nie ma ryzyka, nie ma nagrody, nie ma timingu […] To wszystko jest trochę bezmyślne.”.

“Stray” – oceny

8/10 – IGN

8,5/10 – GRYOnline

84/100 – Metacritic

82/100 – PC Gamer

4,5/5 – Game Rant

Warto nadmienić, że gra dostępna jest od dzisiaj w Playstation Plus Extra i Premium. Nie ma więc na co czekać, wcielcie się w kota i poskaczcie po paru budynkach dystopijnego miasta.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Kozakiewicz

Gram, oglądam i czytam, a przede wszystkim szukam rozległych światów i niesamowitych historii. Po godzinach wieloletni fan Nintendo i fantastyki.

playstation plus extra lipiec 2022

Playstation Plus Extra i Premium – nowe gry na lipiec 2022

dragon ball super hero

“Dragon Ball Super: Super Hero” w Polsce. Wiemy, kiedy pojawi się w kinach