The Boys sezon 4

REWOLUCJA postępuje! 77% widzów korzysta ze streamingu

Łukasz Mendak
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Przełomowe wieści! Nowe badanie ujawnia, że aż 77% osób korzysta z serwisów streamingowych co tydzień, coraz częściej porzucając tradycyjną telewizję! To prawdziwa zmiana w nawykach oglądania! To było do przewidzenia.

- Reklama -
Ad image

Serwisy takie jak Netflix, Prime Video i YouTube zyskują na popularności, szczególnie wśród młodych widzów. Ale to nie wszystko – nawet starsi widzowie przechodzą na streaming!

Streaming oglądają młodsi i starsi

Niesamowity wzrost! W Niemczech w grupie wiekowej 35-54 lata, korzystanie ze streamingów wzrosło aż o 10%! Osoby w wieku 55-69 lat, choć najmniej aktywne, również zanotowały wzrost o 8%! To się nazywa rewolucja!

Netflix i Prime Video triumfują! Aż 56% niemieckich respondentów korzysta z tych platform przynajmniej co tydzień. Prime Video zyskało 6%, a Netflix 4%! Disney+ pozostaje stabilne, ale odnotowało spadek o 4%.

Netflix zdobywa nowych fanów! W 2024 roku aż 18% respondentów zaczęło korzystać z Netflixa w tym roku! Z Prime Video – 16%, a Disney+ – 11%! Streaming rządzi!

Telewizja w odwrocie

Tradycyjna telewizja w odwrocie! Codzienna oglądalność ARD i ZDF spadła do 39%, a tygodniowa do 73%! Koniec ery telewizji? Przynajmniej jej umiarkowana marginalizacja.

- Reklama -
Skazana Max serial

Connected TV (CTV) na topie! Ponad trzy czwarte (76%) ankietowanych jest świadomych lub korzystało z CTV, z ponad jedną trzecią (35%) mówiącą, że używają jej codziennie lub przynajmniej trzy razy w tygodniu. 61 procent użytkowników korzysta z usług CTV za pomocą Smart TV, a 29% używa do tego celu sticka streamingowego.

Obawy przed fake newsami rosną! Prawie trzy czwarte respondentów martwi się fałszywymi wiadomościami, a 41% wyraża duże zaniepokojenie! To rosnący problem!

Instagram wyprzedza Facebooka! Aż 36% korzysta z Instagrama codziennie, a Facebook spada na trzecie miejsce z 35%! YouTube na czwartym z 33%, a TikTok na piątym z 18%!

Fernando Reimann z Nielsen komentuje: “To fascynujące badanie pokazuje, jak zmieniają się nawyki konsumpcji mediów. Streaming to teraz główna platforma dla rozrywki wideo i zaczyna dominować na rynku”.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Zostańcie z nami! Śledźcie dalsze informacje na temat tej prawdziwej rewolucji w świecie mediów! Czy tradycyjna telewizja ma jeszcze szansę?

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz