Suspiria Ogdłosy zwiastun
Nowa Suspiria zapowiada się znakomicie (Amazon Studios; edycja: Popkulturyści)
in

Zwiastun nowej Suspirii jest dokładnie tym, na co czekałem

Pojawił się zwiastun remake’u filmu Suspiria, znanego u nas jako Odgłosy. Jednego z najznakomitszych dzieł włoskiego nurtu giallo.

Tegoroczna Suspiria ma opowiadać zupełnie na nowo mroczną historię pewnej grupy tanecznej, którą poznaliśmy w 1977 roku, kiedy światło dzienne ujrzało arcydzieło mistrza włoskiego kina grozy – Dario Argento, twórcy Głębokiej czerwieni, Inferno czy Ciemności. Przyznaję, że zwiastun nowej Suspirii jest dosyć enigmatyczny i ciężko coś konkretnego z niego wyciągnąć. Widać jednak, że ludzie od promocji starali się, jak tylko mogli, by nadać mu klimat i wyraz oryginału. Co poniekąd się udało. Zresztą sprawdźcie sami.

Jestem równie podekscytowany, co zaniepokojony. Jakkolwiek pozostaję pełen nadziei, że nowa wersja Odgłosów, jeśli nawet nie przebije oryginału, okaże się po prostu dobrym filmem, bo tych nigdy za wiele.

Pisząc o zwiastunie, przez przypadek wpadłem na informację o odnowionych oryginalnych Odgłosach. Wersja Cult Films z zeszłego roku nie tylko została mocno zremasterowana, ale wydłużono ją o kilka minut. Niedługo postaram się podzielić z Wami wrażeniami z obcowaniem z wydaniem na miarę naszych czasów. Jestem niezwykle ciekaw, czy pogłębia odbiór widowiska. Nowe kolory wyglądają obłędnie. A żeby zwiastunom stało się zadość, mam dla Was jeszcze jedną zapowiedź, wersji zremasterowanej właśnie.

Tym samym obawiam się, iż znowu pochłonie mnie giallo, które niegdyś było przyczynkiem wielu niezdrowych maratonów. Jednak jest to idealny moment, by raz jeszcze wrócić do włoskich klasyków, w oczekiwaniu na nowe Odgłosy i – miejmy nadzieję – rewitalizację nurtu, który niegdyś nadawał ton światowemu kinu grozy.

Nową Suspirię wyreżyserował Luca Guadagnino (Tamte dni, tamte noce, Melissa P.) do scenariusza David Kajganicha (Inwazja, Terror). W filmie zobaczycie m.in. Dakotę Johnson, Tildę Swinton oraz Chloë Grace Moretz. Premiera widowiska została ustalona na 2 listopada 2018 roku. Produkcję dystrybuuje Amazon Studios, więc prędzej niż później pojawi się na wyłączność na platformie streamingowej Amazon Prime Video. Nie mogę się doczekać!

Źródło: YouTube – Amazon Studios

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

serial schody netflix schody serial michael peterson serial dokumentalny the staircase
9/10

Schody – sezon 1 – przedpremierowa recenzja kryminalnego serialu dokumentalnego Netflixa

Operation Finale Peter Malkin Adolf Eichmann

Zwiastun Operation Finale, filmu opowiadającego o pogoni za Adolfem Eichmannem