Taika Waititi Gwiezdne wojny
Taika Waititi wyreżyseruje Gwiezdne wojny
in

Kolejne Gwiezdne wojny wyreżyseruje Taika Waititi

Fani Gwiezdnych wojen znowu mają się z czego cieszyć. Taika Waititi, reżyser filmów Thor: Ragnarok, Co robimy w ukryciu i Jojo Rabbit, wyreżyseruje jeden z nadciągających filmów z tego uniwersum.

Taika Waititi w świecie Gwiezdnych wojen jest nie od dziś. Wcześniej wyreżyserował finałowy odcinek The Mandalorian i podłożył w tym serialu głos pod postać IG-11. Na tę chwilę niewiele wiemy o filmie, który wyreżyseruje, poza tym, że scenariusz napisze wspólnie z Krysty Wilson-Cairns, która była nominowana do Oscara wraz z Samem Mendesem za oryginalny scenariusz do filmu 1917. Z kolei Taika Waititi zdobył w tym samym roku statuetkę za Jojo Rabbit w kategorii Najlepszy scenariusz adaptowany. Krysty Wilson-Cairns jest również scenarzystką nadchodzącego filmu Edgara Wrighta Last Night in Soho, który napisała z reżyserem widowiska.

Taika Waititi obecnie ma ręce pełne roboty

To bardzo płodny twórca. Obecnie czekamy na dwa filmy od Taika Waititiego – komediodramat sportowy Next Goal Wins oraz na superbohaterski blockbuster Thor: Love and Thunder, który jest jego reżyserskim drugim razem w Marvelu. Stoi również za produkcją dwóch serialowych spin-offów filmu Co robimy w ukryciu (Co robimy w ukryciu oraz Wellington Paranormal). Ponadto wciąż czekamy na serial Time Bandits (jest reżyserem i scenarzystą pilotowego odcinka).

Taika Waititi
Taika Waititi zastanawiający się, co zje na śniadanie

Inne projekty Taika Waititiego to animowany film o Flashu Gordonie i aktorska wersja Akiry, której realizacja najpewniej niedojdzie do skutku.

Czeka na nas sporo filmów i seriali osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen

Niedawno dowiedzieliśmy się, że z myślą o Disney Plus powstaje serial, który napisze Leslye Headland, współtwórczyni netflixowego serialu Russian Doll. Ponadto powstaną kolejne dwa sezony serialu The Mandalorian, serial o znanym z Rouge One Cassianie Andorze oraz serial o Obi-Wanie Kenobim, w którego kolejny raz wcieli się Ewan McGregor.

Do tej pory, po skasowaniu kilku projektów, myśleliśmy, że jedynymi nowymi filmami będzie nowa trylogia od Riana Johnsona, reżysera Gwiezdnych wojen: Ostatni Jedi.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

król tygrysów quiz tiger king netflix

Jak dobrze pamiętasz Króla tygrysów? Quiz z 30 egzotycznymi pytaniami

król tygrysów nicolas cage tiger king joe exotic serial netflix

Nicolas Cage jako Król tygrysów. Wcieli się w Joego Exotica w serialu