Tales of the Walking Dead
in

SUPER!SUPER!

“Tales of the Walking Dead”, czyli AMC nie chce odpuścić sobie żywych trupów

Powiadają, że coś się kończy, aby coś innego mogło się zacząć i tak jest w tym przypadku. Chociaż pożegnaliśmy się z “The Walking Dead” to stacja AMC nie odpuszcza tematu żywych trupów.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
THE WALKING DEAD / AMC

“The Walking Dead” to największy hit w historii AMC. Tym samym nie dziwi, że stacja stara się ze wszystkich sił nadal czerpać jak najwięcej korzyści z marki serialu, który zakończył się wraz z finałem jedenastego sezonu.

Do tej pory dostaliśmy kilka produkcji towarzyszących – “Fear the Walking Dead”, “The Walking Dead: Nowy Świat” oraz kilka krótkometrażowych serii uzupełniających fabułę poszczególnych widowisk. Nadal czekamy na spinoff z Carol i Darylem, a także na trzy filmy rozgrywające się w świecie nieumarłych. Do tego grona dołączy antologiczna seria “Tales of the Walking Dead”.

AMC właśnie ogłosiło, że dało ostatniej z wymienionych produkcji zielone światło. Sześcioodcinkowy pierwszy sezon ma zadebiutować na antenie AMC i w serwisie AMC+ latem 2022 roku. Każdy godzinny odcinek będzie osadzony w świecie “The Walking Dead”, a na ekranie zobaczymy zarówno nowych, jak i znanych już widzom bohaterów.

Twórcą widowiska został Channing Powell. Do tej pory pracował jako scenarzysta i producent “The Walking Dead” oraz “Fear the Walking Dead”. Przy produkcji będzie współpracował ze Scottem M. Gimplem, który jest szefem merytorycznym uniwersum “The Walking Dead”.

AMC widzi wielki potencjał w antologii, gdyż pozwoli ona jeszcze bardziej rozbudować znany nam świat i jednocześnie taka produkcja zapewni większą elastyczność w opowiadaniu interesujących historii. Twórcy upatrują w tym formacie coś, co może wpisać się w sukces takich produkcji jak “Strefa mroku” czy “Czarne lustro”.

“The Walking Dead” możecie oglądać w serwisach Netflix, Canal+ oraz HBO GO. Z kolei seriale “Fear the Walking Dead” oraz “The Walking Dead: Nowy Świat” są dostępne na Prime Video.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

bodyguard sezon 2 serial netflix richard madden

Kandydat na Bonda znowu ochroniarzem? “Bodyguard” może wrócić

Gina Carano The Mandalorian Disney Terror on the Prairie

Gina Carano o Disneyu: “Nie jestem jedyną osobą zastraszaną przez tę firmę”