Ad image

Jak Polacy okradają Netflix? Liczba sposobów na tani Netflix zatrważa

Dariusz Filipek
9 min czytania
Tani Netflix (źródło: Netflix, Wikimedia; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Handel tanimi kontami do Netflixa i pozostałych serwisów streamingowych to w gruncie rzeczy nowy wymiar piractwa audiowizualnego – biznesowy twór, który dostosował się do czasów, w których przyszło nam żyć. Może nie tyle nowy, ale i tak dosyć świeży. Wcześniej były kasety i płyty, później nastała era warezów, torrentów i ich przeróżnych poczwar. Teraz przyszedł czas nielegalnego udzielania dostępu do serwisów wypełnionych po brzegi filmami i serialami.

Nieco upraszczam, żeby skupić się na temacie, którym jest Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video i ShowMax, gdyż to właśnie te serwisy są dziś moim oczkiem w głowie. Aczkolwiek ten proceder nie dotyczy wyłącznie strumieniowania wideo. Odsprzedawanie kont z grami, oprogramowaniem działającym w chmurze czy nieograniczonych dostępów do serwisów muzycznych pokroju Spotify to nienormalna norma, ale norma.

- Reklama -
Ad image

Poprzedni miesiąc przyniósł wielką zmianę na Allegro. Zmianę regulaminu, sprowadzającą się do tego, że odgórnie zakazano handlu tego typu kontami. Niedobitki jeszcze się pojawiają, ale na Allegro tanie konta do Netflixa i pozostałych serwisów można powoli zacząć wkładać między bajki.

Kiedy piszę te słowa, można tam znaleźć zaledwie sześć takich ofert. Są co rusz kasowane przez administrację serwisu. A jeszcze niedawno było ich przynajmniej kilkadziesiąt. Tygodniowo w ten sposób sprzedawano tysiące miesięcznych dostępów do samego Netflixa.

Tanie konta Netflixa na Allegro
Tanie konta Netflixa na Allegro.

Pokazuje to jak mocno Netflix wbił się w koloryt rodzimego rynku streamingowego. Jak również to, że cieszy się rosnącą popularnością. Jednak z perspektywy samej firmy nie jest to coś, co należy świętować.

Serwisom streamingowym nie jest na rękę, kiedy użytkownicy w ten sposób uzyskują dostęp do ich usług. Czego wyrazem niech będzie, że kilka miesięcy temu przedstawicielka ShowMaxu powiedziała mi, że sami flagowali aukcje na Allegro. W końcu generowane za pomocą wirtualnych kart płatniczych okresy próbne, chociaż nakręcają zainteresowanie usługą, to tak naprawdę można je odnawiać w nieskończoność, a do kieszeni serwisów wydających miliardy dolarów na produkcję i licencje na filmy i seriale, nie trafia ani złotówka.

Za to ręce zacierali – nie bójmy się użyć tego określenia – piraccy biznesmeni, którzy do tej pory zarabiali na sprzedaży kont od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. I mam tu na myśli każdego sprzedawcę z osobna, bo na Allegro miesiąc w miesiąc łączne przychody z tego procederu szły w setki tysięcy złotych.

- Reklama -
Skazana Max serial

Wydawać by się mogło, że wraz ze zmianą regulaminu Allegro tanie konta do Netflixa odejdą w zapomnienie. Niekoniecznie. Ciągle się nimi dzielimy.

Polska od zawsze brylowała w ogólnoświatowych rankingach pirackich. Tym samym nie dziwne, że jawimy się jako naród kombinatorów. Mogę tylko zakładać, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że przodujemy w dzieleniu się kontami.

W sieci to jest coś zupełnie normalnego. Istnieje społeczne przyzwolenie na udostępnianie Netflixa znajomym. Tym samym na cztery ekrany rozbijany jest comiesięczny abonament. Nie tylko płaci się wtedy mniej, bo zaledwie 13 zł od osoby. Zyskuje się również to, czego ze świecą szukać w najtańszym planie, który kosztuje 34 zł. Mianowicie jakości Full i Ultra HD. Co jest nie do przecenienia.

Co, jeśli nie mamy znajomych chętnych na wspólny Netflix? Z odsieczą przychodzi Facebook pełen około-netflixowych grup dyskusyjnych. Wiele z owych grup posiada wpisy, gdzie można zgłaszać chęć do współdzielenia kont.

Zainteresowanie jest i to niemałe, gdyż takie grupy gromadzą dziesiątki tysięcy użytkowników zainteresowanych stricte filmami i serialami. Przyzwolenie administratorów tych grup, czy wręcz zachęcanie do takiego korzystania z Netflixa, robi robotę.

Tacy facebookowi dobrodzieje swoje, a Netflix swoje. Ponieważ w regulaminie serwisu stoi jak byk:

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

4.2. Serwis Netflix oraz wszelkie treści oglądane przy jego użyciu są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

[envira-gallery id=”37731″]

Kiedy zapytałem założycielki jednej z tych grup, czy przy takim zapisie w regulaminie wpis promujący współdzielenie kont ma rację bytu, odpowiedziała:

Serio jest taki zapis w regulaminie Netflixa? Ale Netflix sam zachęcał do współdzielenia.

Po czymś takim nie dziwi mnie, że niektóre osoby z działów Public Relations nie chcą współpracować z administracją facebookowych grup.

Innym rozwiązaniem jest to, o czym pisałem w zeszłym miesiącu – opłacanie abonamentu za pomocą zmiany geolokalizacji. W krajach, w których Netflix jest tańszy.

Najtańszy plan Netflixa w Turcji jest niemal trzykrotnie tańszy niż w Polsce. Wystarczy zmienić geolokalizację w przeglądarce podczas dokonywania zakupu, a później podczas odnawiania subskrypcji. Ta metoda jest u nas coraz popularniejsza, gdyż w ten sposób można mieć stały dostęp do jednego konta, a przy dzieleniu go na większą liczbę użytkowników płaci się zań kilka złotych.

Co jednak ze sprzedawcami z Allegro, których platforma handlowa odstawiła od koryta? Radzą sobie m.in. na eBayu, OLX oraz zakładają własne sklepy internetowe.

Oferty na eBayu, gdzie można kupić dostęp do Netflixa taniej, dopiero zaczynają się pojawiać. Ciężko dziś ocenić, jak zareaguje na to administracja eBaya.

Tanie konta Netflixa i ShowMaxu na eBayu
Tanie konta Netflixa i ShowMaxu na eBayu.

Ponadto na OLX takich ofert jest od groma. Tani Netflix na miesiąc i dłużej można dostać tam od ręki już za 3 zł! W oczy bije tu niekonsekwencją. Nie Allegro jako platformy sprzedażowej, a Allegro jako firmy, która ma pod swoim parasolem różne podmioty w tym właśnie OLX. Bo jak inaczej nazwać – niż niekonsekwencją – możliwość nabywania takich kont na OLX, a na Allegro nie.

Tańsze konta Netflixa w serwisie OLX
Tańsze konta Netflixa w serwisie OLX.

I tak jak wspomniałem, powstały sklepy internetowe oferujące szybki i tani dostęp do kont. Nie tylko do Netflixa, ale również HBO GO czy ShowMaxu.

Sprzedający zapewniają, że transakcje są szybkie, wygodne i udzielają gwarancji na pirackie produkty. A jeśli klientowi takiego przybytku znudzi się oglądanie, może skorzystać z serwisów muzycznych – Spotify i Tidala. Znajdzie się też coś dla fanów nieco ostrzejszych klimatów, gdyż oferowany jest też dostęp do płatnego PornHuba. Tani Netflix w takim sklepie nabędziecie na miesiąc za 7 zł.

Sklep internetowy z tanimi kontami do Netflixa, Spotify i HBO GO
Sklep internetowy z tanimi kontami do Netflixa, Spotify i HBO GO.

Trzeba jednak pamiętać, iż eBay tym różni się od OLX czy postawionego chałupniczo sklepu internetowego, że obowiązuje na nim dosyć rzeczowa, a nie tylko iluzoryczna ochrona kupujących. Jeśli oferty nie będą usuwane przez administrację, można zakładać, iż właśnie tam rozegra się nowe eldorado dla Netflixa taniej niż za półdarmo.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby przez takie postępowanie użytkowników Netflixa, HBO GO, ShowMaxu i Amazon Prime Video, okazało się w pewnym momencie, że ludzie z tych serwisów kiedyś przekalkulują sensowność istnienia okresów próbnych. I skrócą je w najlepszym wypadku do tygodnia. Poza tym im mniej pieniędzy wpływających na konta firm tworzących te platformy, tym mniej nowych filmów i seriali.

Nie twierdzę, że jesteśmy jedynymi winnymi, ale ciężko nie zauważyć, że w Polsce co rusz coś się dzieje w sprawie Netflixa i sposobów, by płacić za niego jak najmniej. A gdzie zaczynać jak nie od siebie?

- Reklama -
Ad image

Zawsze możecie płacić za Netflix legalnie. Polecamy właśnie tę opcję!

[interaction id=”5b941de41748f6245ee3b20f”]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
23 komentarze