tani netflix turcja netflix tani netflix tanio netflix turcja
AAA tani Netflix Turcja 12 zł - grzmiałyby ogłoszenia w gazetach codziennych, gdyby ktoś je jeszcze czytał. (grafika: stock; logo: Netflix; edycja: Popkulturyści)
in ,

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE SZOKSZOK LOLLOL Na czasieNa czasie OkropneOkropne

Turecki przekręt, czyli sposób na tani Netflix z Turcji już za 12 zł

Kiedyś Wasi rodzice przywozili z Turcji tanie jeansy, a teraz Wy możecie zdobyć niedrogi Netflix zakupiony wirtualnie na terenie owego kraju.

Na chwilę przed tym, jak w powszechnej świadomości zaistniał tani Netflix z Turcji, Allegro zmieniło regulamin i wykosiło z serwisu tanie konta do opisywanej dziś platformy streamingowej. Zostały wyłącznie oferty-niedobitki, które w większości nie oferują już tak dobrych warunków, jak te, z którymi można było spotkać się wcześniej. Jeszcze niedawno w okolicy nawet 1 zł można było nabyć na wyłączność konto o wartości 52 zł, które działało na czterech urządzeniach jednocześnie przez miesiąc.

Obecnie trzeba liczyć się z tym, że kupując Netflix na Allegro, sprzedawca rozbije produkt na cztery ekrany, więc będziecie korzystali z serwisu wraz z trójką nieznajomych. I to pewnie również niedługo potrwa. Ten cyrk trwał na Allegro od ponad roku, o czym grzmieli niemal wszyscy. Jednak przyszła kryska na Matyska. Tak jakby.

Polak matką wynalazków.

Turecki przekręt polega na tym, że użytkownicy instalują w przeglądarce internetowej wtyczkę do zmiany wirtualnej geolokalizacji. Po czym wchodzą na witrynę Netflixa korzystając z tureckiego adresu IP. Tradycyjnie kupują tam konto za pomocą karty płatniczej, wybierając jeden z pakietów. Ceny są o wiele przystępniejsze niż u nas. Podaję je orientacyjnie, gdyż ostateczna kwota, jaką się wydaje, zależy od dziennego przelicznika tureckiej liry w Waszych bankach:

  • Plan podstawowy (jeden ekran) – 15.99 lir, czyli około 12 zł (w Polsce 34 zł)
  • Plan standardowy (dwa ekrany) – 27.99 lir, czyli około 21 zł (w Polsce 43 zł)
  • Plan premium (cztery ekrany) – 39.99 lir, czyli około 31 zł (w Polsce 52 zł)

Po zakupie wyłączają wtyczkę, logując się ponownie z Polski i ciesząc serialami i filmami z naszego podwórka – informuje spryciarz z Peppera. W ten sposób abonament można odnawiać w nieskończoność, chyba że Netflix zabezpieczy się przed tym przekrętem.

Polak potrafi.

Januszujemy, kiedy kupujemy. Januszujemy, kiedy sprzedajemy. Januszujemy nawet wtedy, kiedy wyrzucamy śmieci i korzystamy z Netflixa. Co tu kryć, większość Polaków to Janusze życia i Netflix pojawiając się w Polsce, nie przewidział tego, że nie lubimy zbyt wiele wydawać na kulturę. Nie uczęszczamy zbyt tłumie i często do kin, a Netflixem dzielimy się ze znajomymi, by płacić jak najmniej. Resztę przeznaczamy na używki, buty do biegania, podróże zagraniczne, schabowe, makaron, leki przeciwbólowe, ser i używane niemieckie samochody sportowe… Co z jednej strony jest zrozumiane, gdyż nie jesteśmy jeszcze panami świata, ale z drugiej trochę nieuczciwe. W końcu nakręcenie tych seriali i filmów kosztuje, a finansowy środek ciężkości przenosimy na innych.

Jednak jeśli Niebo nie istnieje, to nic nam nie grozi – myśli taka pani albo pan Janusz. Z jeszcze innej strony na to patrząc, nie ma w dekalogu zapisu upraszającego wiernych o niekorzystanie z takich hakerskich ruchów karate. Nawet Watykan się w to nie wtrąca. Co nie znaczy, że w ten sposób nie szkodzimy platformie, która ubarwia nasze życie w dziesiątki nowych widowisk każdego miesiąca.

Polak, Turek, dwa bratanki, i do szabli, i do Netflixa.

W tym przypadku warto raz jeszcze wrócić do tematu planu Ultra, który testują tęgie głowy w Netfliksie (tak, ciągle to robią – sprawdzam co kilka dni) i w swym obłąkańczym zacietrzewieniu nie mogą przestać. Najwidoczniej testowanie komuś się tam spodobało. A wręcz weszło w krew.

Straszenie w naszym kraju ludzi ceną wahającą się od 60 kilku do 70 kilku złotych jest decydentom z Los Gatos w smak. Jednak zakładam, że nieco obejdą się tym smakiem, jeśli kiedyś faktycznie wprowadzą Ultra na stałe i okaże się, że większość moich rodaków uda się wtedy w wirtualną podróż do Turcji. A jeśli i z tym sobie Netflix poradzi, istnieje spore prawdopodobieństwo, że wymyślimy coś zupełnie innego.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

10 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Film Alita: Battle Angel film Alita: Battle Angel 2018 Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel jest początkiem serii. Nowy zwiastun i wypowiedzi twórców zdradzają szczegóły

Pułapka od TVN, Nielegalni od Canal+, Rojst od ShowMax, 1983 od Netflixa, Ślepnąć od świateł od HBO - na te polskie seriale czekamy

TOP5 nadchodzących polskich seriali w 2018 roku