in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie

“Taniec z gwiazdami” tylko na Disney+. Miliony widzów muszą subskrybować serwis, aby obejrzeć ulubiony program

taniec z gwiazdami usa disney plus

“Taniec z gwiazdami” to jeden z największych hitów ABC ostatniego dwudziestolecia. Widownia śledziła program rozrywkowy na antenie stacji od 2005 roku, jakkolwiek 31. edycję obejrzą wyłącznie subskrybenci Disney+.

“Taniec z gwiazdami” (“Dancing with the Stars”) gromadził przed ekranami miliony widzów. Rekordowy finał widowiska przypadł na trzecią edycję, kiedy przed telewizorami usiadło 27,5 milionów widzów w Stanach Zjednoczonych. Średnia widownia niektórych sezonów oscylowała w okolicy 20 milionów, więc było to jedno z najchętniej oglądanych widowisk za oceanem.

Jednak przez lata wiele się zmieniło i “Taniec z gwiazdami” najlepsze czasy ma już za sobą. Co nie znaczy, że nadal nie przyciąga tłumów. Finał 30. edycji obejrzało 5,64 milionów osób, a edycję 29. śledziło średnio 7,09 milionów widzów, co wciąż jest dobrym wynikiem, ale relatywnie słabszym, kiedy spojrzeć na dane historyczne. Mimo to program ma oglądalność o zaledwie kilkaset tysięcy gorszą od “The Masked Singer” stacji FOX — a to jeden z najgorętszych formatów rozrywkowych w dzisiejszej telewizji w Stanach Zjednoczonych.

“Taniec z gwiazdami” z ABC do Disney+

Disney postanowił dać tanecznemu widowisku z gwiazdami drugie życie w serwisie Disney+, gdzie pojawi się 31. edycja. Amerykański “Taniec z gwiazdami”, chociaż nowością nie będzie, to można program i tak nazwać powiewem świeżości, gdyż to pierwsze widowisko w serwisie, które będzie transmitowane na żywo.

Zapowiedziano, że w serwisie pojawi się również 32. edycja programu. Jeśli widowisko będzie także hitem w usłudze strumieniującej, najpewniej czeka go jeszcze wiele sezonów i więcej programów rozrywkowych zawita do Disney+.

Taniec z gwiazdami USA
Kolejne sezony “Tańca z gwiazdami” tylko na Disney+ (ABC)

Historia sukcesu “Tańca z gwiazdami”

Polską wersję widowiska pokazywała najpierw stacja TVN, później Polsat. TVN zaczął wyświetlać program w tym samym roku, co ABC w Stanach Zjednoczonych i od tego czasu dostaliśmy 25 edycji widowiska. Przez lata była to jedna z najchętniej oglądanych produkcji rozrywkowych w polskiej telewizji.

Części ciała program tv

Niesamowity program o pracy anaplastologa

“Body Parts” nie tylko przybliża nam pracę anaplastologa, ale również pozwala lepiej zrozumieć dramaty ludzi, którzy utracili części ciała, bez których nie wyobrażamy sobie życia. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Zanim “Taniec z gwiazdami” zawitał do około 40 państw z lokalnymi wersjami, pojawił się na antenie BBC One w 2004 roku jako “Strictly Come Dancing”. W 2022 roku Brytyjczycy obejrzą 20. edycję programu. Co ciekawe — w Wielkiej Brytanii, w przeciwieństwie do większości państw, oglądalność programu jest w miarę stabilna i od kilku edycji wynosi około 10 milionów widzów na sezon.

“Taniec z gwiazdami” w serwisie to jasny znak, że Disney+ goni Netflix również rozrywką

Przeniesienie popularnego programu rozrywkowego z ABC do Disney+ jest kolejnym mocnym ruchem Disneya sukcesywnie powiększającego bazę subskrybencką. Obecnie serwis opłaca 129,8 milionów użytkowników, co czyni go trzecią najpopularniejszą tego typu usługą działającą w modelu subskrypcyjnym za Netflixem (221,8 milionów subskrybentów) i Prime Video (około 175 milionów użytkowników ma dostęp do serwisu).

Disney+ wystartuje w Polsce w czerwcu bieżącego roku. Polska wersja usługi będzie bogatsza o kolekcję Star, gdzie można oglądać produkcje skierowane do dojrzalszej widowni.

W Stanach Zjednoczonych Disney kontroluje trzy serwisy strumieniujące — poza Disney+ również Hulu i ESPN+. Planowana jest również tańsza wersja serwisu zawierająca reklamy.

Kilka faktów o Disney+ w Stanach Zjednoczonych

  • Serwis najchętniej wybierają milenialsi, czyli osoby urodzone pomiędzy 1980 a 1996 rokiem (42%)
  • W Stanach Zjednoczonych serwis najchętniej wybierają osoby głosujące na Demokratów (44%)
  • Disney+ ma najwięcej subskrybentów wśród mieszkańców przedmieść (42%)
  • 62% subskrybentów to osoby rasy białej
  • 77% użytkowników serwisu zarabia mniej niż 100 tysięcy dolarów rocznie
  • 35% subskrybentów Disney+ ma w gospodarstwie domowym dzieci
  • 89% treści Disney+ nie znajduje się w żadnym innym serwisie strumieniującym w Stanach Zjednoczonych
  • 52% subskrybentów to mężczyźni
  • Disney+ to 18% rynku subskrypcyjnych mediów strumieniujących treści wideo w Stanach Zjednoczonych
  • Disney podał ostatnio, że serwis w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie subskrybuje 42,9 miliony osób

“Taniec z gwiazdami” to kolejny sposób, aby zachęcić widownię do subskrybowania Disney+. Programy rozrywkowe stają się następną wielką rzeczą dla mediów strumieniowych, które już królują na polu seriali, filmów i dokumentów. Serwisy obecnie coraz większą wagę przykładają do dostarczania widowni właśnie rozrywki, sportu czy informacji. Tym samym stają się jeszcze mocniejszą konkurencją dla klasycznej telewizji.

“Taniec z gwiazdami” może zachęcić kobiety do subskrypcji Disney+

Ponadto produkcje pokroju “Tańca z gwiazdami” zapewniają serwisowi większą dywersyfikację programową. Dzięki temu widownia niechętnie sięgająca po największe hity serwisu, jak chociażby seriale Marvela czy te związane ze światem Gwiezdnych wojen, prędzej znajdzie treści trafiające w nieco inny gust. W tym przypadku będą to kobiety, które rzadziej płacą za dostęp do Disney+ w Stanach Zjednoczonych. Około 52% subskrybentów serwisu to mężczyźni. Ponad 70% widowni “Tańca z gwiazdami” to kobiety.

Disney stara się za pomocą nieco innych programów znaleźć grupy odbiorców, które do tej pory nie subskrybowały serwisu.

W Polsce Disney+ wystartuje w czerwcu 2022 roku. Cena za dostęp do usługi ma wynieść 28,99 zł miesięcznie.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

lakers: dynastia zwycięzców hbo max serial online

“Lakers: Dynastia zwycięzców” zostaje z nami na dłużej. Magic Johnson jeszcze pogra na HBO Max

will smith wikipedia

Will Smith i jego wybryk na Oscarach interesuje świat bardziej od wojny w Ukrainie — wynika z Wikipedii