Shogun oglądaj online serial disney

Wirtualne targi książki w domowym zaciszu

Wpis partnerski
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Prawdziwy festiwal literatury, jakim są targi książki, to gratka dla wszystkich miłośników książkowych publikacji różnych rodzajów i gatunków. Alternatywą dla tradycyjnych targów książek, takich jak targi książki w Warszawie czy wrocławskie targi książki, są te odbywające się online.

Jesień to ulubiona pora roku wszystkich bibliofili – to właśnie wtedy zazwyczaj odbywają się różnego rodzaju targi książek – jak choćby międzynarodowe targi książki w Krakowie. W ostatnim czasie jednak oprócz tradycyjnych form takich imprez pojawiły się inne ich formy. To targi książek, które odbywają się online. Tego typu wydarzenia mają miejsce od 2020 roku. Dla wszystkich, którzy uwielbiają spotkania z książką, w okresie, gdy targi tradycyjne nie mogły się odbywać, było to – i nie jest to przesada – wybawienie. Dziś, ponieważ taka formuła targów się sprawdziła, targi odbywają się nadal i to dwa razy do roku!

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Festiwal literatury online – jak przebiega?

Jak sama nazwa wskazuje – w przeciwieństwie do targów książki stacjonarnych – festiwal literatury online odbywa się drogą internetową. Festiwal taki to wykorzystanie takich kanałów jak Facebook czy Instagram. Wystarczy tylko zapisać się na takie wydarzenie. Nie ma obaw o pogubienie się w czasie trwania poszczególnych wydarzeń, gdyż jak w przypadku stacjonarnych targów, także te online Domowe Targi Książki mają rozpiskę dotyczącą poszczególnych wydarzeń. Uczestnikom znane są też godziny otwarcia targów. Poza tym takie targi mają wszystko, co jest oferowane na tradycyjnych targach książek, czyli:

  • spotkania z autorami,
  • czytanie fragmentów książek – dzięki temu możemy poznać klimat książki, nad której zakupem się zastanawiamy,
  • rabaty przy zakupie książek,
  • różne atrakcyjne gratisy – w tym przypadku są one przesyłane poczta do naszych domów.

Na takich targach można też liczyć na dodatkowe atrakcje, takie jak różnego rodzaju konkursy z nagrodami.

Zalety targów książki online 

Festiwal książek online to oprócz możliwości rozkoszowania się światem książek, odkrywania coraz to nowszych perełek wydawniczych, poznania autorów i ich warsztatu pracy, to także wygoda. Tak jak wszystkie wydarzenia online także i to pozwala cieszyć się z uczestnictwa w domowym zaciszu. To znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy z powodu różnych ograniczeń nie mogą uczestniczyć w targach odbywających się w różnych odległych miastach. Wirtualne targi książki pozwalają tez zaoszczędzić czas, który w innym wypadku musielibyśmy poświęcić na długą podróż. Co istotne, na przebieg takich targów mają wpływ także ich uczestnicy – dzięki wypełnieniu odpowiedniej ankiety. Organizatorzy w ten sposób zbierają informacje o tym, jak zorganizować targi, by ci, którzy w nich uczestniczą, byli jak najbardziej zadowoleni z ich przebiegu. A to praktyka dość niespotykana.

Literatura faktu, piękna, książki dla dzieci i nie tylko

Targi książki online to także szeroka oferta i dość długa lista wystawców. Uczestnicząc w nich, można kupić – po atrakcyjnych cenach – książki:

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja
  • dla dzieci,
  • dla młodzieży,
  • historyczne,
  • kryminalne.

To także bogata oferta, jeśli chodzi o literaturę faktu, obyczajową, jak bestseller pt. Malibu płonie, piękną czy też poradniki z bardzo wielu dziedzin. 

Targi książki to nie tylko dobrze spędzony czas dla miłośników książek. To także komfortowy sposób na to, by do książek przekonać tych, którzy odwlekają przygodę z czytaniem. Poza tym – jak to zazwyczaj bywa – czas spędzony w świecie książek to świetny sposób na relaks i oderwanie się od rzeczywistości.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x