in

Premiera dnia: “The Reagans” od Showtime

The Reagans serial dokumentalny Showtime
"The Reagans" to nowy polityczny serial dokumentalny od Showtime

Dzisiejsza niedziela upływa pod znakiem władzy. Netflix wypuścił czwarty sezon “The Crown”, a Showtime nie po królewsku, a po prezydencku wypuściło serial dokumentalny “The Reagans”.

“The Reagans” to czteroodcinkowy serial dokumentalny od Showtime. Widowisko ma otworzyć widzom oczy, analizując jedną z najpotężniejszych i najbardziej polaryzujących par politycznych naszych czasów. Wielokrotnie nagradzany dokumentalista i dziennikarz, Matt Tyrnauer (“Where’s My Roy Cohn?”), łączy materiały archiwalne, wyczerpujące badania i relacje osób z wewnętrznego kręgu prezydenckiej pary, aby stworzyć odkrywczy portret Reaganów.

⚡ PRZECZYTAJ: Kryminalne seriale dokumentalne Netflixa, które warto obejrzeć

“The Reagans” to opowieść o władzy, jej spuściźnie i politycznym spektaklu, o którym wielu z nas nie miało do tej pory pojęcia. Widowisko w dużym stopniu skupia się na pierwszej damie, Nancy Reagan, która była uznawana przez wielu obserwatorów za papierową lalkę prezydenta. To nie było prawdą, gdyż jej pozycja podczas prezydentury byłego aktora, była bezprecedensowa i potężna.

The Reagans Reaganowie
Serial dokumentalny “The Reagans” opowiada o prezydenckiej parze (Showtime)

Produkcja Showtime to kolejny serial dokumentalny, który opowiada o świecie polityki. Twórcy coraz częściej sięgają po tę tematykę i nadają widowiskom odcinkową formę, dzięki której łatwiej jest w pełni zaprezentować historię. Wcześniej Netflix pokazał “Trump: Amerykański sen”, a HBO “Pioniera”. Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z trendem i częściej będziemy oglądali tego typu produkcje.

⚡ PRZECZYTAJ: “Czwarty proces”, czyli kolejny dokument Netflixa o skazaniu za morderstwo niewinnego człowieka

Pierwsze opinie o “The Reagans” są przeważnie pozytywne. Na Rotten Tomatoes serial dokumentalny ma obecnie pięć pozytywnych i jedną negatywną opinię. Na tę chwilę nie znamy stacji czy serwisu, który pokaże dokument w Polsce.

Lubicie dokumenty polityczne? Będziecie oglądali ten serial dokumentalny? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The Crown sezon 4 netflix serial

Premiera dnia: “The Crown” – sezon 4. w serwisie Netflix

joker hbo go

Premiera dnia: “Joker” na HBO GO