in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie

Premiera dnia: “Teksańska masakra piłą mechaniczną” (2022) w serwisie Netflix

teksańska masakra piłą mechaniczną 2022 netflix
Zwiastun filmu

Leatherface wrócił z nową “Teksańską masakrą piłą mechaniczną”. Znakiem czasów jest to, iż najnowszą odsłonę serii zapoczątkowanej w 1974 roku obejrzycie nie w kinach, a w serwisie Netflix.

Pierwsza “Teksańska masakra piłą mechaniczną” ma już blisko 50 lat. Przez ten czas dostaliśmy mnóstwo kontynuacji czy prób opowiedzenia na nowo historii Leatherface’a i jego porąbanej rodziny, którzy z mordowania przejezdnych urządzili sobie niezdrowe hobby. Jednak trzeba mieć na uwadze, że najnowsza odsłona śladem “Halloween” z 2018 roku, jest bezpośrednią kontynuacją pierwszego filmu, więc nasz sadystyczny psychopata najpewniej już osiągnął wiek emerytalny. Co nie znaczy, że zapomniał, jak korzysta się z piły mechanicznej.

Twórcy i obsada

Za nową “Teksańską masakrę piłą mechaniczną” odpowiada David Blue Garcia (“Tejano”), który przejął produkcję po tym, jak pierwotna wersja filmu została wyrzucona do kosza. Widowisko nakręcił do scenariusza Chrisa Thomasa Devlina (“Cobweb”) opartego na pomyśle Fede Alvareza (“Evil Dead”) i Rodo Sayaguesa (“Nie oddychaj 2”). W filmie wystąpili między innymi Elsie Fisher, Sarah Yarkin, Jacob Latimore, Moe Dunford, Jessica Allain i Nell Hudson. W Leatherface’a wcielił się Mark Burnham, a w jego niedoszłą ofiarę, Dally, Olwen Fouéré.

Nawiedzone kino

Nawiedzone filmy

Nawiedzone filmy może i nie są faktem, ale wiele widowisk miało większe problemy produkcyjne od innych. Niejednokrotnie plany filmowe i ich okolice były usłane krwią niewinnych. I właśnie o tym opowiada dokument “Cursed Films”. Czytaj więcej o serii ▶

Recenzje i oceny

Niestety pierwsze opinie o filmie nie są zbyt pozytywne — delikatnie rzecz ujmując. Krytycy są zdecydowanie na nie i pośród 40 recenzji na Rotten Tomatoes, tylko 40% zachęca do obejrzenia horroru. Obecnie średnia nota dla “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” to słabiutkie 4,4/10. Z kolei widzowie na IMDB w tej chwili oceniają powrót Leatherface’a na 6,1/10.

podpalaczka plakat 2022

“Podpalaczka” w maju

“Podpalaczkę” obejrzycie już w majowym słońcu. Widowisko pojawi się w tym samym czasie w kinach i w serwisie Peacock. Pierwszy zwiastun zapowiada, że film to autentyczny ogień. Czytaj więcej o nowej adaptacji książki Stephena Kinga ▶

Najwidoczniej lepiej było pobierać spokojnie emeryturę, gdyż nasz nieprzyjazny Teksańczyk nieco wypadł z obiegu. Pomimo że wielu krytyków twierdzi, iż film jest dokładnie tym, czym miał być, to przeważają opinie, iż ta franczyza potrzebuje pilnie świeżego spojrzenia lub natychmiastowej eutanazji.

Oglądać? Nie oglądać?

Mimo to myślę, że w tym przypadku warto rozczarować się na własnej skórze. Jak ja rozczarowałem się poprzednio na filmach “Leatherface” czy “Piła mechaniczna 3D” oraz wszystkim pomiędzy pierwszą “Teksańską masakrą piłą mechaniczną” a bardzo przyjemną rewizją tematu z 2003 roku i późniejszym prequelu do tego filmu. Przynajmniej jeśli jesteście fanami slasherów, którzy wybaczają wiele. Ostatecznie skończy się najwyżej na stracie niespełna półtorej godziny cennego czasu.

Film “Teksańska masakra piłą mechaniczną” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The Murdochs: Empire of Influence

“The Murdochs: Empire of Influence”, czyli pieniądze, wpływy i skandale w serialu dokumentalnym CNN+

Rozdzielenie Severance Apple TV serial 2022 online premiera

Premiera dnia: “Rozdzielenie” na Apple TV+