Xiaomi prezentuje telewizor Redmi TV 70″. 70 cali i 4K w świetnej cenie

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 16 wyświetleń
2 min czytania
Telewizor Xiaomi Remi TV 70" (Xiaomi)

Xiaomi od jakiegoś czasu próbuje sił w segmencie telewizorów serią Mi TV. Telewizory okazały się sukcesem, więc gigant technologiczny idzie za ciosem. Firma szykuje jeszcze tańszy sprzęt. Xiaomi zaatakuje rynek telewizorem spod marki Redmi, która jest znana z produktów wyjątkowo dobrych w stosunku do ceny.

Redmi TV 70″, bo tak będzie się nazywał 70-calowy kolos, zaoferuje obraz w standardzie 4K. W telewizorze drzemie 64-bitowy procesor Amlogic szóstej generacji, który oferuje 14 technologii poprawy obrazu oraz ulepszony system audio. Pamięć wewnętrzna to zaledwie 2 GB, co może nieco odstraszać – wie to każdy, komu nieraz zawiesił się Xiaomi Mi Box S 4K, który ma właśnie tyle pamięci.

Ponadto telewizor oferuje 16 GB pamięci wewnętrznej oraz WiFi działające w zakresie 2,4 oraz 5 GHz. Nie zapomniano o łączności Bluetooth oraz porcie USB i oczywiście kilku portach HDMI.

Telewizor Redmi TV będzie pracował w systemie PatchWall AI

Poza wysoką rozdzielczością telewizor zaoferuje własny system – PatchWall AI, który jest rozbudowaną nakładką na Android TV. To może budzić nieco zastrzeżeń, ale obecnie system jest zintegrowany z Google Play i nie powinien on sprawiać większych problemów. Chociaż już na wspomnianej wcześniej przystawce, która działa pod czystym Android TV, wciąż nie można uruchomić Amazon Prime Video. Mi się co prawda udało uruchomić streaming Amazonu poprzez wrzucenie aplikacji przez chmurę, ale działała ona tak źle, że ten czas uważam za totalnie stracony.

Jeśli przebrniecie przez niewielkie niedogodności połowicznie autorskiego systemu, które zawsze mogą się zdarzyć, warto zwrócić uwagę na dodatkową funkcjonalność systemu Xiaomi – sztuczną inteligencję reprezentowaną przez asystenta głosowego XiaoAI. Podobnie jak w przypadku innych telewizorów i przystawek, z asystentem głosowym będziecie mogli się komunikować za pomocną komend głosowych, które otrzyma dzięki wbudowanemu w pilot mikrofonowi (dodajmy, że pilot Xiaomi to niemal bliźniak pilota, który oferuje wspomniany już Amazon).

Ile będzie kosztował Redmi TV 70″?

Cena telewizora Redmi TV 70″ jest więcej niż zachęcająca. 70 cali w rozdzielczości 4K wyceniono na 3799 juanów, co dziś odpowiada 2101 złotych. Jeśli telewizor pojawi się w Polsce, to zapewne jego cena będzie nieco wyższa, jak w przypadku wszystkich sprzętów Xiaomi oficjalnie dostępnych w naszym kraju.

Przedsprzedaż Redmi TV 70″ ruszyła dziś, a pierwsze sztuki będzie można odebrać już 10 września. W pierwszym półroczu 2019 roku Xiaomi wysłało ze swoich magazynów aż 5,4 milionów telewizorów, co stanowi wzrost o 64,9% w porównaniu z 2018 rokiem. Obecnie firma jest największym dostawcą inteligentnych telewizorów w Chinach i piątym w skali światowej.

Źródło: Mi Blog

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x