tenet chiny kina data premiery czas trwania
"Tenet" może nie trafić do kin w Chinach
in

Chińczycy nie chcą “Tenet” w kinach? Film jest dla nich zbyt długi

Istnieje prawdopodobieństwo, że “Tenet” nie zawita do chińskich kin, co byłoby wielką stratą finansową dla dystrybutora.

“Tenet” może zostać zablokowany w Chinach, gdzie część kin otwiera się ponownie 20 lipca. Jednak otwarcie nastąpi wyłącznie w obszarach niskiego ryzyka zakażenia koronawirusem. Od dnia otwarcia obowiązywać będą nowe środki bezpieczeństwa i higieny. Jedną z zasad będzie to, że film nie może trwać dłużej niż 120 minut. Wytyczna została wprowadzona w celu zminimalizowania czasu spędzanego przez widzów w jednym pomieszczeniu.

Jest to o tyle niefortunne, gdyż najnowszy film Christophera Nolana będzie trwał około 150 minut – twierdzi serwis IndieWire. Jakkolwiek ani reżyser, ani Warner Bros. nie zdradzili czasu trwania filmu. Raport o czasie trwania filmu pochodzi z południowokoreańskiej komisji kwalifikującej filmy. Ponadto filmy Christophera Nolana nigdy nie należały do najkrótszych i można się spodziewać, iż “Tenet” faktycznie może przekroczyć wyznaczone 120 minut.

Osobną rzeczą jest pytanie, czy “Tenet” w ogóle przeszedłby chińskie sito cenzorskie

Nie od dziś wiadomo, że pewnych filmów w Chinach się po prostu nie pokazuje. Brak obecności widowiska na drugim co do wielkości rynku kinowym, byłoby wielką stratą. Przykładowo “Interstellar” Christophera Nolana przyniósł do kas biletowych w Chinach w 2014 roku 122 miliony dolarów, a jego “Dunkierka” trzy lata później 51 milionów.

Trzeba również wziąć pod uwagę, że do premiery “Tenet” 12 sierpnia w Stanach Zjednoczonych wiele może się zmienić. Zachorowania spowodowane koronawirusem nie ustają, zaledwie kilka dni temu na Florydzie w ciagu jednego dnia odnotowano aż 15 tysięcy zachorowań. Tym samym można sądzić, iż sierpniowa data premiery filmu może być zagrożona i film pojawi się w kinach później. Jednak to tylko spekulacje. Gdyby się sprawdziły, do tego czasu w Chinach może dojść do zniesienia części obostrzeń, być może również tego dotyczącego czasu trwania filmu.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix q2 2020

Netflix ma już prawie 200 milionów subskrybentów

netflix najpopularniejsze filmy 2020 the old guard film

“The Old Guard” jednym z największych hitów Netflixa