The Boys sezon 4

Twórca “Host” zabierze się za kingowskiego “The Boogeyman”

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Rob Savage, który nakręcił dla serwisu Shudder świetny horror “Host” wraca z adaptacją powieści Stephena Kinga – “The Boogeyman”, który zadebiutuje w serwisie Hulu.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
THE BOOGEYMAN / STEPHEN KING / HULU

“Host” był strzałem w dziesiątkę (dostępny na CDA Premium). To krótki, ale treściwy film, którego akcja rozgrywała się na… komunikatorze Zoom. Tym razem Savage zabierze się za twórczość eksploatowanego do granic możliwości Stephena Kinga. Dla serwisu Hulu przetłumaczy na język filmowy opowiadanie “The Boogeyman”.

- Reklama -
Ad image

Mark Hayman napisał scenariusz i można się tylko cieszyć, bo jest to scenarzysta świetnego “Czarnego łabędzia”. Szkice do scenariusza są autorstwem Scotta Becka i Bryana Woodsa (“Ciche miejsce”) oraz Akeli Cooper (“Wcielenie”).

Film opowie o nastolatce i jej młodszym bracie, którzy wciąż przeżywają tragiczną śmierć matki i jednocześnie są nękani przez sadystyczny byt, który zaszył się w murach ich domu. Rodzeństwo stara się skłonić pogrążonego w żałobie ojca, aby zwrócił uwagę na problem, zanim będzie za późno.

Opowiadanie “The Boogeyman” zostało opublikowane po raz pierwszy w 1973 roku. Pięć lat później znalazło się w zbiorze opowiadań “Nocna zmiana”. To pierwsza filmowa adaptacja tej historii.

https://twitter.com/DirRobSavage/status/1455217335707451394

Obecnie czekamy na inny film Savage’a, czyli “Dashcam”, który widziała na tę chwilę “ograniczona” widownia podczas wrześniowego Festiwalu Filmowego w Toronto (i kilku innych). Wziąłem “ograniczona” w cudzysłów, gdyż film wyciekł do sieci przed szeroką premierą.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz