the boogey man film steven king rob savage hulu
in

SUPER!SUPER!

Twórca “Host” zabierze się za kingowskiego “The Boogeyman”

Rob Savage, który nakręcił dla serwisu Shudder świetny horror “Host” wraca z adaptacją powieści Stephena Kinga – “The Boogeyman”, który zadebiutuje w serwisie Hulu.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
THE BOOGEYMAN / STEPHEN KING / HULU

“Host” był strzałem w dziesiątkę (dostępny na CDA Premium). To krótki, ale treściwy film, którego akcja rozgrywała się na… komunikatorze Zoom. Tym razem Savage zabierze się za twórczość eksploatowanego do granic możliwości Stephena Kinga. Dla serwisu Hulu przetłumaczy na język filmowy opowiadanie “The Boogeyman”.

Mark Hayman napisał scenariusz i można się tylko cieszyć, bo jest to scenarzysta świetnego “Czarnego łabędzia”. Szkice do scenariusza są autorstwem Scotta Becka i Bryana Woodsa (“Ciche miejsce”) oraz Akeli Cooper (“Wcielenie”).

Film opowie o nastolatce i jej młodszym bracie, którzy wciąż przeżywają tragiczną śmierć matki i jednocześnie są nękani przez sadystyczny byt, który zaszył się w murach ich domu. Rodzeństwo stara się skłonić pogrążonego w żałobie ojca, aby zwrócił uwagę na problem, zanim będzie za późno.

Opowiadanie “The Boogeyman” zostało opublikowane po raz pierwszy w 1973 roku. Pięć lat później znalazło się w zbiorze opowiadań “Nocna zmiana”. To pierwsza filmowa adaptacja tej historii.

Obecnie czekamy na inny film Savage’a, czyli “Dashcam”, który widziała na tę chwilę “ograniczona” widownia podczas wrześniowego Festiwalu Filmowego w Toronto (i kilku innych). Wziąłem “ograniczona” w cudzysłów, gdyż film wyciekł do sieci przed szeroką premierą.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

dark glasses dario argento giallo

Dario Argento wraca za kamerę w nowym thrillerze “Dark Glasses”

evil dead rise hbo max 2022 film

“Evil Dead Rise” 6500 litrów sztucznej krwi później