The Boys sezon 4

Czwarty sezon “The Boys” ZRUJNOWANY przez polityczną poprawność?

Logan Tymoszenko
4 min czytania

Z ostatniej chwili

Kontrowersje, frustracja i gniew – czwarty sezon “The Boys” wywołał burzę wśród widzów! Niektórzy fani są rozczarowani, a media społecznościowe eksplodują od fali krytyki. Powód? Serial rzekomo zatonął w otchłaniach przesadnej poprawności politycznej.

- Reklama -
Ad image

“Co się stało z naszym ukochanym serialem?!” – zapytał jeden z niegdysiejszych fanów serialu “The Boys” w serwisie X. Rozczarowani widzowie nie mogą uwierzyć, że ich ukochane widowisko jest coraz bardziej politycznie po lewej stronie. “To już nie jest ten sam ‘The Boys’, który pokochaliśmy” – stwierdził sfrustrowany fan. Inni wtórują mu, oskarżając twórców o podporządkowanie się modzie na nadmierną inkluzywność i przesadne moralizatorstwo. “Zamiast brutalnych starć i bezkompromisowej akcji, dostaliśmy wykład z tolerancji!” – narzeka inny widz.

The Boys sezon 4 plakat

“The Boys” w serwisie Amazon Prime Video

“The Boys” to najlepszy serial superbohaterski, który doczekał się już czterech sezonów, spin-offu oraz animowanej antologii. Poznaj brutalny świat uniwersum Vought.

IMDB
11 zł/miesiącOglądaj ▶

Polityczna poprawność na pierwszym planie

Według wielu fanów czwarty sezon “The Boys” skupia się bardziej na promowaniu różnorodności i równości niż na dostarczaniu emocjonującej rozrywki. “Zamiast skupić się na fabule, twórcy wprowadzili postacie i wątki, które mają jedynie spełniać oczekiwania politycznej poprawności” – tak serial skomentował kolejny widz.

Widzowie zadają sobie pytanie, co stało się z charakterystycznym dla “The Boys” czarnym humorem i brutalnością. “To już nie jest ten sam bezkompromisowy serial, który kochaliśmy. Teraz to tylko wykład na temat politycznej poprawności!” – żali się jeden z fanów na X. Wiele osób uważa, że czwarty sezon stracił swoją autentyczność i ostrość, które wyróżniały go na tle innych produkcji.

Fani są podzieleni jak nigdy wcześniej. W mediach społecznościowych trwa gorąca dyskusja, która prowadzi do licznych kłótni i sporów. “To już nie jest nasz ‘The Boys’!” – piszą jedni. Inni bronią serialu, twierdząc, że zmiany były potrzebne i są częścią ewolucji historii “Serial idzie z duchem czasu i porusza ważne tematy” – komentuje zwolennik nowych wątków.

Jak źle jest faktycznie z “The Boys”?

Negatywne reakcje widzów znalazły swoje odzwierciedlenie w ocenach na Rotten Tomatoes. Jednak tamten zmasowany atak mający na celu obniżenie średniej oceny serialu nie znajduje odzwierciedlenia w faktycznych liczbach, które znajdziemy na IMDB. Ponadto czwarty sezon “The Boys” jest bardzo popularny. Popularniejszy niż trzeci, drugi czy pierwszy. Oceny poszczególnych odcinków na IMDB wskazują, że nie jest tak źle, jak niektórzy twierdzą.

- Reklama -
Skazana Max serial
Tytuł odcinkaŚrednia ocenaLiczba ocen
S04E01 – Departament Brudnych Zagrywek7,6/1015 tysięcy
S04E02 – Zakaźne życie7,2/1013 tysięcy
S04E03 – Czerwona flaga7,6/1012 tysięcy
S04E04 – Mądrość wieku9/1018 tysięcy
S04E05 – Strzeż się Żabrołaka, synu8,4/10 10 tysięcy
S04E06 – Brudny interes8,2/104,4 tysiące
Średnio 8/10
Dane z IMDB

Jeśli już widzieliście najnowsze odcinki “The Boys” dajcie znać, czy według Was to ten sam bezkompromisowy serial, który znaliśmy i pokochaliśmy, czy też faktycznie zniszczyła go polityczna? Ostateczną ocenę pozostawiamy Wam, drodzy widzowie!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz