Francuz jest biseksualny, prawica to praktycznie neonaziści i wiele innych rzeczy zdenerwowało oglądających pierwsze odcinki czwartego sezonu “The Boys“. Do tego stopnia, że w “recenzjach” doskonale widać, iż faktyczną jakość widowiska mają za nic. Ważniejszy jest przekaz, który powoduje u nich nieprzyjemny niesmak, co widać po ocenach na Rotten Tomatoes.
Oj, mam niezłą bekę, czytając kolejne wpisy (“oceny”) na Rotten Tomatoes pod najnowszym sezonem “The Boys”. Obecnie krytycy w 95% pozytywnie odnoszą się do czwartej odsłony superbohaterskiej opowieści, a widzowie? A widzowie w zaledwie 52%.
Co jest nie tak z czwartym sezonem “The Boys”?
Przyjrzałem się ocenom tych widzów, które są wystawiane w Rotten Tomatoes w skali od 1 do 5 gwiazdek (możliwe są oceny połówkowe). Pod lupę wziąłem tylko te najbardziej negatywne – jedynki – aby ocenić, co się malkontentom w serialu Erica Kripke nie podoba.
“Szkoda, że scenarzyści obrali jedną stronę” w kontekście politycznym. Komuś się nie spodobało “zatracanie genezy serii na rzecz polityczno-społecznych wymysłów”. “Cóż, myślę, że możesz nienawidzić Trumpa, ile chcesz i pokazać to w programie telewizyjnym”. “Podobnie jak w przypadku Supernatural na końcu, pogarda twórcy wobec Boga i religii ujawnia się, gdy widz zostaje wciągnięty w dobrą historię”. “Włączyli postacie takie jak romantyczna “partnerka” Francuza, co nie czyni go wiarygodnym i jest bardziej naciągane”. “Chcemy oglądać rozrywkę, a nie wiadomości. Chcemy eskapizmu, a nie alegorii”. “Oglądam ten program dla parodii naszego kraju. Jednak teraz jest to trochę nie w porządku. Oglądam głupie programy, żeby uniknąć Trumpa, ale teraz ten złoczyńca jest po prostu połączeniem Trumpa i trumpizmu. Ale jak mówi Kripke: „obejrzyj inny program, jeśli ci się nie podoba”, więc może ja to zrobię?”. “Zniszczyli Kimiko i Francuza”. “Wstaw superbohaterkę bez charyzmy i skup się na niej (…) wymuszaj swoje stanowisko polityczne co 60 sekund”. “Psują więź między Kimiko i Frenchie i usprawiedliwiają to kilkoma dialogami, jakby w następnym sezonie zrobili Rzeźnika biseksualnym kilkoma kwestiami z jego przeszłości”. “Trump zły, wszystko, co robi lewica, jest złotem. Taki jest dotychczasowy sezon”.
Prawdziwi mężczyźni z krzyżem w ręku głosujący na Trumpa – to byłby hit!
I tak dalej, i tym podobne. Niektórym widzom po prostu nie podoba się fakt, że Francuz jest biseksualny; doszukują się w serialu krytyki na Trumpa (w końcu – i to jest dopiero przewrotne – dla niektórych jest tożsamy z naziolską prawicą), którego w “The Boys” nie uświadczycie; a poza tym pojawiają się głosy, że widowisko ma Bogu coś za złe i jeszcze w dodatku skupia się na kobietach.
Wbrew ich opiniom, ja zachęcam do oglądania czwartego sezonu na Prime Video, gdzie znajdziecie już trzy odcinki “The Boys”. Kolejne w drodze!