The Comey Rule serial showtime Donald Trump
"The Comey Rule"
in

SUPER!SUPER!

“The Comey Rule”, czyli serial, który zdenerwuje Donalda Trumpa

Miniserial “The Comey Rule” ma opowiedzieć wszystko, czego były dyrektor FBI, James Comey, nie mógł wcześniej powiedzieć. Ponoć serial stacji Showtime doprowadzi prezydenta Donalda Trumpa do czerwoności.

“The Comey Rule” to dwuodcinkowa adaptacja książki “A Higher Loyalty: Truth, Lies, and Leadership” autorstwa Jamesa Comeya. Książka w tydzień po premierze rozeszła się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy.

Możemy się spodziewać przywołania kwestii wycieku e-mailów Hillary Clinton. Jednak największą rolę odegra tu wątek rosyjski i rzekome powiązanie sztabu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem. Za serial odpowiada Billy Ray, który był nominowany do Oscara ze scenariusz do “Kapitana Phillipsa” oraz do Złotej Maliny za “Barwy nocy”.

Showtime wyłożyło kilkadziesiąt milionów dolarów na serial, który widzowie zobaczą niedługo przed wyborami prezydenckimi.

Showtime wydało 40 milionów na produkcję serialu “The Comey Rule”, w którym zobaczymy Jeffa Danielsa w roli Jamesa Comeya. W Donalda Trumpa wcielił się Brendan Gleeson. Ponadto w serialu zagrali Holly Hunter, Amy Semetz, Oona Chaplin, Stecen Pasquale, Michael Kelly, Jennifer Ehle, Scoot McNairy, Jonathan Banks i inni.

ViacomCBS nie lubi prawicy, o czym wiemy nie od dziś. To w należącej do tej firmy stacji Showtime powstały takie widowiska jak “Prezydent z kreskówki”, “Na cały głosy” czy “Who is America?”, gdzie nieźle się dostało prawej stronie. Podobnie jest w serwisie CBS All Access, w którym praktycznie co odcinek “Sprawy idealnej” jesteśmy świadkami naśmiewania się z republikanów.

Serial będzie miał premierę 27 września w Stanach Zjednoczonych w stacji Showtime, a w niektórych krajach europejskich widzowie będą mogli obejrzeć produkcję na Sky. Na tę chwilę nie znamy stacji ani serwisu, który pokaże widowisko w Polsce. Większość nowości serialowych od Showtime trafia na HBO GO, więc powinniśmy się spodziewać, że najprędzej właśnie tam obejrzymy “The Comey Rule”.

Wyobrażacie sobie, co byłoby, gdyby w Polsce przed wyborami prezydenckimi wypuszczono taki serial? Nawet nie chce o tym myśleć, ale wiem, że zrobiłoby się gorąco.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

atomówki serial aktorski the cw

“Atomówki” serialem aktorskim od The CW. Szaleństwo, prawda?

The Stand serial data premiery cbs all access

Premiera serialu “The Stand” na CBS All Access w grudniu