The Crown sezon 4 netflix serial
"The Crown" wróciło z czwartym sezonem na Netflix
in

SUPER!SUPER!

Premiera dnia: “The Crown” – sezon 4. w serwisie Netflix

“The Crown” wraca na Netflix. Serial stworzony przez Petera Morgana wkracza wraz z czwartym sezonem na zupełnie nowy etap.

Najnowszy sezon “The Crown” ponoć wzbudził wielkie poruszenie w królewskich progach. Widowisko, które zbliża się nieubłaganie do zaprezentowania nieprzyjemnego małżeństwa księcia Karola z księżną Dianą, jest ponoć coraz bardziej nie na rękę brytyjskiej monarchii – podaje serwis Express. Jednak Netflix i twórcy serialu nie mają zamiaru się zatrzymać – czwarty sezon to dopiero przedsmak i czekają na nas jeszcze dwa. Szósta odsłona ma być finałową.

⚡ PRZECZYTAJ: Netflix pokazał serial “Słudzy Króla Midasa”, który opowiada o szantażowanym milionerze

Serwis strumieniujący filmy i seriale wydaje niebotyczne pieniądze na tę produkcję. Poraża kwota, którą przeznacza na wyprodukowanie odcinka. Godzinna opowieść ma kosztować średnio około 13 milionów dolarów – podaje BBC.

W najnowszym sezonie zobaczymy ostatni raz Olivię Colman jako Królową Elżbietę II. W piątej odsłonie ma ją zastąpić Imelda Staunton. Pierwszymi aktorkami, które wcieliły się w serialu w królową, była Claire Foy oraz Verity Russell. Ponadto Gillian Anderson wcieliła się w Margaret Thatcher, a Emma Corrin w przyszłą księżnę Dianę. Tą drugą w piątej odsłonie zastąpić ma Elizabeth Debicki.

Takich ocen “The Crown” jeszcze nie miało

Pierwsze opinie o najnowszym sezonie są świetne. Krytycy na Rotten Tomatoes wystawili widowisku 8,64/10, co sprawia, iż jest to najlepiej oceniany sezon ze wszystkich, które do tej pory powstały. Dla porównania pierwsza odsłona ma ocenę 8,55/10 przy podobnej liczbie recenzji, drugi 8,35/10, a trzeci 8,54/10. NA IMDB serial jest jednym z najlepiej ocenianych seriali Netflixa – od widzów zebrał spektakularną notę 8,7/10.

Plakat czwartego sezonu serialu "The Crown"
Plakat czwartego sezonu serialu “The Crown”

Tak czwartą odsłonę “The Crown” opisuje Netflix: Lata 70. XX wieku zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta (Olivia Colman) i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola (Josh O’Connor), który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje kawalerem. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher (Gillian Anderson). Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer (Emma Corrin), co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

⚡ PRZECZYTAJ: Kontrowersyjny serial “A Teacher” opowiada o romansie nauczycielki z licealistą

Będziecie oglądali czwarty sezon tego niezwykle dobrze ocenianego widowiska? A może już widzieliście wszystkie odcinki? Dajcie znać w sekcji komentarzy, co sądzicie o najnowszej odsłonie.

Oglądaj serial “The Crown” w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

big mouth sezon 4 zwiastun netflix

“Big Mouth” wraca, czyli jeszcze więcej promowania niegodziwości na Netfliksie

The Reagans serial dokumentalny Showtime

Premiera dnia: “The Reagans” od Showtime