The Crown sezon 4 netflix serial
"The Crown" wróciło z czwartym sezonem na Netflix
in

SUPER!SUPER!

Premiera dnia: “The Crown” – sezon 4. w serwisie Netflix

“The Crown” wraca na Netflix. Serial stworzony przez Petera Morgana wkracza wraz z czwartym sezonem na zupełnie nowy etap.

Najnowszy sezon “The Crown” ponoć wzbudził wielkie poruszenie w królewskich progach. Widowisko, które zbliża się nieubłaganie do zaprezentowania nieprzyjemnego małżeństwa księcia Karola z księżną Dianą, jest ponoć coraz bardziej nie na rękę brytyjskiej monarchii – podaje serwis Express. Jednak Netflix i twórcy serialu nie mają zamiaru się zatrzymać – czwarty sezon to dopiero przedsmak i czekają na nas jeszcze dwa. Szósta odsłona ma być finałową.

⚡ PRZECZYTAJ: Netflix pokazał serial “Słudzy Króla Midasa”, który opowiada o szantażowanym milionerze

Serwis strumieniujący filmy i seriale wydaje niebotyczne pieniądze na tę produkcję. Poraża kwota, którą przeznacza na wyprodukowanie odcinka. Godzinna opowieść ma kosztować średnio około 13 milionów dolarów – podaje BBC.

W najnowszym sezonie zobaczymy ostatni raz Olivię Colman jako Królową Elżbietę II. W piątej odsłonie ma ją zastąpić Imelda Staunton. Pierwszymi aktorkami, które wcieliły się w serialu w królową, była Claire Foy oraz Verity Russell. Ponadto Gillian Anderson wcieliła się w Margaret Thatcher, a Emma Corrin w przyszłą księżnę Dianę. Tą drugą w piątej odsłonie zastąpić ma Elizabeth Debicki.

Takich ocen “The Crown” jeszcze nie miało

Pierwsze opinie o najnowszym sezonie są świetne. Krytycy na Rotten Tomatoes wystawili widowisku 8,64/10, co sprawia, iż jest to najlepiej oceniany sezon ze wszystkich, które do tej pory powstały. Dla porównania pierwsza odsłona ma ocenę 8,55/10 przy podobnej liczbie recenzji, drugi 8,35/10, a trzeci 8,54/10. NA IMDB serial jest jednym z najlepiej ocenianych seriali Netflixa – od widzów zebrał spektakularną notę 8,7/10.

Plakat czwartego sezonu serialu "The Crown"
Plakat czwartego sezonu serialu “The Crown”

Tak czwartą odsłonę “The Crown” opisuje Netflix: Lata 70. XX wieku zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta (Olivia Colman) i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola (Josh O’Connor), który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje kawalerem. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher (Gillian Anderson). Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer (Emma Corrin), co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

⚡ PRZECZYTAJ: Kontrowersyjny serial “A Teacher” opowiada o romansie nauczycielki z licealistą

Będziecie oglądali czwarty sezon tego niezwykle dobrze ocenianego widowiska? A może już widzieliście wszystkie odcinki? Dajcie znać w sekcji komentarzy, co sądzicie o najnowszej odsłonie.

Oglądaj serial “The Crown” w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

big mouth sezon 4 zwiastun netflix

“Big Mouth” wraca, czyli jeszcze więcej promowania niegodziwości na Netfliksie

The Reagans serial dokumentalny Showtime

Premiera dnia: “The Reagans” od Showtime