The End of the Fucking World netflix serial 2017 2018 po polsku sezon 1
8/10
Para pochrzanionych nastolatków odnajduje miłość w równie pochrzanionych okolicznościach przyrody (Netflix)
in ,

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE WTF?!WTF?! SEXYSEXY LOLLOL SZOKSZOK

Nic nie zabije tej miłości – recenzja serialu The End of the F**king World – sezon 1

Bardzo dobrze spędziłem wczorajsze przedpołudnie. Towarzyszyła mi nieledwie pochrzaniona para – Alyssa i James. On przez większość życia wmawiał sobie, że jest psychopatą, a ona w tym czasie szukała miłości i akceptacji.

Para nastolatków rzuca wszystko i uciekają z domów. On chce ją zabić, ona chce, żeby ją przeleciał. Zanim dojdzie lub niedojdzie do jednego i drugiego, czeka ich sporo dziwacznych przygód w podróży bez perspektyw i przez spory czas bez celu. Jednak ich ucieczka będzie przede wszystkim sprowadzała się do odkrywania ich samych, również nawzajem.

Próbowałem jakoś zaszufladkować The End of the F**king World i poległem. Z jednej strony jest to czarna komedia, z drugiej komediodramat, z trzeciej komedia romantyczna, z czwartej kino drogi, z piątej kryminał, z szóstej historia o dorastaniu… Mógłbym tak jeszcze wymieniać, a i tak dawno skończyły mi się strony. Jest to widowisko pełne sprzeczności. Nieco obrzydliwe, ale zabawne. Groteskowe, ale ujmujące. Dla mnie było to również przypomnienie pewnej lekcji. Że miłość jest nieobliczalna, nienormalna i potrafi wyskoczyć w najmniej oczywistej chwili.

Na pewno nie jest to produkcja dla wszystkich. Już sam tytuł ostrzega, że grzecznie nie będzie. Jeśli nie przepadacie za tonami nierzadko dziwacznych przekleństw, a masturbacja podstarzałych zboczeńców w obskurnych toaletach to rzecz nie do przełknięcia, wtedy The End of the F**king World jest nie na Wasz żołądek.

Na szczęście ja się nie krzywiłem. Duża w tym zasługa tego, że aktorzy mnie ujęli. Byli świetni. Nie będę wymieniał każdego z nich, bo głośnych nazwisk tu nie uświadczycie, ale zapewniam, że się z nimi zaprzyjaźnicie. Od strony realizacyjnej jest oszczędnie, ale stylowo i bez wpadek. Na szczególną uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa, która brzęczy od kilku godzin na moim Spotify. Cudownie niedopasowana, a jednocześnie urzekająca.

Najważniejsze, że strasznie dobrze mi się to oglądało. I bardzo szybko. Osiem odcinków ma mniej więcej po 20 minut każdy. Tym samym czas przeleciał, a serial się skończył, zanim się obejrzałem. Strasznie szkoda, bo to była świetna podróż. Mam nadzieję, że Channel 4 i Netflix zaproszą nas do kontynuacji historii dwójki zblazowanych nastolatków, bo nie żałowałem ani minuty spędzonej z Alyssą i Jamesem. Bohaterami pełnymi wad. Jak każdy z nas. Chociaż nie każdego stać na taką odwagę jak ich.

Serial The End of the F**king World na Netfliksie

Znajdź nas na Facebooku

Ocena końcowa
8/10
8/10

The End of the F**king World - sezon 1

Obrzydliwie ujmujący

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

2 komentarzy

Pokaż pełną wersję artykułu - to jest widok uproszczony tekstu

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

mcmafia serial o mafii
8/10

Dobrze wysmażony mafijny fast food – recenzja serialu McMafia (s01e01-02)

Serialowy rekord. 487 - ta liczba będzie nam towarzyszyła w 2018 roku

Serialowy rekord. 487 – ta liczba będzie nam towarzyszyła w 2018 roku