The Boys sezon 4

“The First Lady”, czyli Viola Davis jako Michelle Obama

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=j36nGWGC5FI
Zwiastun serialu

Obradza nam serialami opartymi na faktach i tymi traktującymi o polityce. “The First Lady” połączy jedno z drugim.

“The First Lady” opowie o trzech pierwszych damach — Michelle Obamie (Viola Davis), Betty Ford (Michelle Pfeiffer) oraz o Eleanor Roosevelt (Gillian Anderson). Tym samym ekranowe talenty są gwarantowane.

- Reklama -
Ad image

Widowisko ma być obrazem trzech zupełnie różnych kobiet, które znalazły się w podobnej roli w różnych okresach czasowych. Jednocześnie historia ma nakreślić spuściznę każdej z nich. Serial ma odsłonić nie tylko kurtynę życia politycznego, ale również osobistego Obamy, Ford i Roosevelt.

Kobieca perspektywa

10-odcinkowy serial “The First Lady”, który został stworzony przez Cathy Schulman i Aarona Cooleya, zadebiutuje w stacji i serwisie Showtime 17 kwietnia 2022 roku. Ich produkcja ma być próbą przeformułowania amerykańskiego przywództwa, które zostanie opowiedziane przez pryzmat kobiet przebywających w sercu Białego Domu. We wschodnim skrzydle podejmowano wiele najbardziej znaczących i zmieniających rzeczywistość decyzji, które nie miałyby miejsca bez charyzmatycznych, złożonych i dynamicznych Pierwszych Dam Ameryki.

downing street tv show

“Downing Street” od twórców “Justified” i “House of Cards”

“Downing Street” opowie o premierze Wielkiej Brytanii zmagającym się z szeregiem kryzysów. Przeczytaj więcej o tym serialu ▶

Co z prezydentami?

Jednak żaden serial o pierwszych damach nie obyłby się bez samych prezydentów. W tych rolach zobaczymy Aarona Eckharta jako Geralda Forda, OT Fagbenle’a jako Baracka Obamę oraz Kiefera Sutherlanda jako Franklina D. Roosevelta. W pozostałych rolach w “The First Lady” wystąpią Dakota Fanning, Regina Taylor, Lily Rabe, Derek Cecil, Lexi Underwood, Aya Cash, Rhys Wakefield, Ellen Burstyn czy Eliza Scanlen.

W najbliższych tygodniach obejrzymy kilka innych seriali opartych na faktach. Przed nami między innymi premiery “Gaslit”, “The Dropout” oraz “The Girl From Plaiville”. Wcześniej Showtime poruszyło kwestię prezydentury Reagana w odcinkowym dokumencie “The Reagans”, gdzie duży nacisk położono na rolę żony, Nancy Reagan, w małżeńsko-prezydenckim układzie.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz