The Boys sezon 4

“The Girl From Plainville”, czyli tragiczna historia związku Michelle Carter i Conrada Roya

Dariusz Filipek
2 min czytania
Elle Fanning jako Michelle Carter w serialu "The Girl From Plainville"

Z ostatniej chwili

Zwiastun serialu

Hulu ma ostatnio dobrą rękę do historii na faktach. Wcześniej dostaliśmy między innymi “Dope”, obecnie oglądamy “Pam & Tommy”, a przed nami “The Girl From Plainville”, czyli tragiczna historia, którą wcześniej przytoczył wstrząsający dokument “Kocham cię, a teraz umieraj”.

“The Girl From Plainville” to opowieść o związku Michelle Carter z Conradem Royem. I jak w takich historiach jedna osoba zaburzona przyciągnęła drugą zaburzoną osobę, ale tym razem nie skończyło się na bolesnym rozstaniu, a na samobójstwie chłopaka. Michelle namawiała go, aby ten ze sobą skończył. Obiecała, że zrobi to samo. Kiedy światło dzienne ujrzała ich korespondencja, nastolatka trafiła na ławę oskarżonych i została skazana na 15-miesięczny pobyt w więzieniu (wyrok warunkowo skrócono). Wyszła po niespełna roku z uwagi na dobre sprawowanie.

- Reklama -
Ad image

W historię możecie mocniej zagłębić się w dwuczęściowym dokumencie “Kocham cię, a teraz umieraj”, dostępnym w serwisie HBO GO. W czasie, gdy produkcja miała premierę, osadzona poprosiła sąd o zgodę na samobójstwo w myśl ochrony wolności słowa. Sąd odmówił.

Elle Fanning jako Michelle Carter

W Michelle wcieliła się Elle Fanning, którą zapewne świetnie kojarzycie z innej produkcji Hulu, którą możecie również obejrzeć na HBO GO, czyli “Wielkiej. Na pierwszej zapowiedzi doskonale widać, jaką metamorfozę przeszła aktorka, która na niektórych ujęciach żywo przypomina Michelle.

Elle Fanning i Michelle Carter
Elle Fanning i Michelle Carter

Twórczynią jest Liz Hannah, która wcześniej pracowała nad “Mindhunterem”, a obecnie czekamy również na inny jej serial, czyli “The Dropout” – kolejny serial na faktach od Hulu, ale tym razem o przekręcie Elizabeth Holmes (premiera 3 marca). W pisaniu widowiska wspomógł ją Patrick Macmanus, który poprzednio napisał dla serwisu Peacock inny serial na faktach – “Dr Death”.

Premiera w marcu

Premiera pierwszych trzech odcinków “The Girl From Plainville” na Hulu i Disney+ już 29 marca. Kolejne będą pojawiały się w serwisach co tydzień. Cały sezon zamknie się w 8 odcinkach.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz