in

SUPER!SUPER!

“The Girl From Plainville”, czyli tragiczna historia związku Michelle Carter i Conrada Roya

The Girl From Plainville
Elle Fanning jako Michelle Carter w serialu "The Girl From Plainville"
Zwiastun serialu

Hulu ma ostatnio dobrą rękę do historii na faktach. Wcześniej dostaliśmy między innymi “Dope”, obecnie oglądamy “Pam & Tommy”, a przed nami “The Girl From Plainville”, czyli tragiczna historia, którą wcześniej przytoczył wstrząsający dokument “Kocham cię, a teraz umieraj”.

“The Girl From Plainville” to opowieść o związku Michelle Carter z Conradem Royem. I jak w takich historiach jedna osoba zaburzona przyciągnęła drugą zaburzoną osobę, ale tym razem nie skończyło się na bolesnym rozstaniu, a na samobójstwie chłopaka. Michelle namawiała go, aby ten ze sobą skończył. Obiecała, że zrobi to samo. Kiedy światło dzienne ujrzała ich korespondencja, nastolatka trafiła na ławę oskarżonych i została skazana na 15-miesięczny pobyt w więzieniu (wyrok warunkowo skrócono). Wyszła po niespełna roku z uwagi na dobre sprawowanie.

W historię możecie mocniej zagłębić się w dwuczęściowym dokumencie “Kocham cię, a teraz umieraj”, dostępnym w serwisie HBO GO. W czasie, gdy produkcja miała premierę, osadzona poprosiła sąd o zgodę na samobójstwo w myśl ochrony wolności słowa. Sąd odmówił.

Elle Fanning jako Michelle Carter

W Michelle wcieliła się Elle Fanning, którą zapewne świetnie kojarzycie z innej produkcji Hulu, którą możecie również obejrzeć na HBO GO, czyli “Wielkiej. Na pierwszej zapowiedzi doskonale widać, jaką metamorfozę przeszła aktorka, która na niektórych ujęciach żywo przypomina Michelle.

Elle Fanning i Michelle Carter
Elle Fanning i Michelle Carter

Twórczynią jest Liz Hannah, która wcześniej pracowała nad “Mindhunterem”, a obecnie czekamy również na inny jej serial, czyli “The Dropout” – kolejny serial na faktach od Hulu, ale tym razem o przekręcie Elizabeth Holmes (premiera 3 marca). W pisaniu widowiska wspomógł ją Patrick Macmanus, który poprzednio napisał dla serwisu Peacock inny serial na faktach – “Dr Death”.

Premiera w marcu

Premiera pierwszych trzech odcinków “The Girl From Plainville” na Hulu i Disney+ już 29 marca. Kolejne będą pojawiały się w serwisach co tydzień. Cały sezon zamknie się w 8 odcinkach.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zachowaj spokoj serial netflix polski harlan coben

“Zachowaj spokój” to kolejny polski Harlan Coben, który trafi na Netflix

elizabeth holmes the dropout serial

Wzlot i upadek Elizabeth Holmes w serialu “The Dropout”