The Boys sezon 4

The Girl From Plainville – powstanie serial o SMS-owej zabójczyni

Dariusz Filipek
1 min czytania
The Girl From Plainville (źródło: materiały prasowe, UCP; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Producenci opartego na faktach serialu Dirty John zabierają się za The Girl From Plainville inną przerażającą historię, która wydarzyła się naprawdę.

Serial The Girl From Plainville opowie o przerażającej sprawie, której echo dotarło nawet do Polski. Mianowicie Conrad Roy odebrał sobie życie zachęcany przez wiadomości tekstowe, które wymieniał ze swoją dziewczyną. Można wręcz powiedzieć, iż siedemnastoletnia Michelle Carter pchnęła chłopaka pogrążonego w depresji do samobójstwa. Nastolatkę pociągnięto do odpowiedzialności i sądzono jako dorosłą. Została skazana za nieumyślne spowodowanie śmierci. Jeśli chcecie się ze sprawą bliżej zapoznać – możecie obejrzeć dwuczęściowy film dokumentalny Kocham Cię, teraz umieraj, który jest już dostępny na HBO GO.

- Reklama -
Ad image

Serialowe widowisko zostanie oparte o artykuł Jessego Barrona, który opowiadał o tej niecodziennej zbrodni. Autor, którego teksty często można przeczytać w New York Times, będzie również producentem konsultacyjnym. Podobną rolę będzie pełniła Erin Lee Carr, reżyserka wspomnianego dokumentu HBO.

https://twitter.com/_jessebarron/status/1162050447370141697

The Girl From Plainville producenci z firmy UCP określają jako dramat kryminalny. Mieli już do czynienia z odcinkową historią mrożącą krew w żyłach, która została oparta na faktach. Właśnie UCP wyprodukowało serial Dirty John, który możecie oglądać na Netfliksie.

Źródło: Decider

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz