The Girl From Plainville serial
The Girl From Plainville (źródło: materiały prasowe, UCP; edycja: Popkulturyści)
in

The Girl From Plainville – powstanie serial o SMS-owej zabójczyni

Producenci opartego na faktach serialu Dirty John zabierają się za The Girl From Plainville inną przerażającą historię, która wydarzyła się naprawdę.

Serial The Girl From Plainville opowie o przerażającej sprawie, której echo dotarło nawet do Polski. Mianowicie Conrad Roy odebrał sobie życie zachęcany przez wiadomości tekstowe, które wymieniał ze swoją dziewczyną. Można wręcz powiedzieć, iż siedemnastoletnia Michelle Carter pchnęła chłopaka pogrążonego w depresji do samobójstwa. Nastolatkę pociągnięto do odpowiedzialności i sądzono jako dorosłą. Została skazana za nieumyślne spowodowanie śmierci. Jeśli chcecie się ze sprawą bliżej zapoznać – możecie obejrzeć dwuczęściowy film dokumentalny Kocham Cię, teraz umieraj, który jest już dostępny na HBO GO.

Serialowe widowisko zostanie oparte o artykuł Jessego Barrona, który opowiadał o tej niecodziennej zbrodni. Autor, którego teksty często można przeczytać w New York Times, będzie również producentem konsultacyjnym. Podobną rolę będzie pełniła Erin Lee Carr, reżyserka wspomnianego dokumentu HBO.

The Girl From Plainville producenci z firmy UCP określają jako dramat kryminalny. Mieli już do czynienia z odcinkową historią mrożącą krew w żyłach, która została oparta na faktach. Właśnie UCP wyprodukowało serial Dirty John, który możecie oglądać na Netfliksie.

Źródło: Decider

Znajdź nas na Facebooku

Ładowanie...

Chcesz więcej takich tekstów? Wesprzyj nas przez PayPal. Wpłacając darowiznę możesz zadać pytanie lub zaproponować temat.

canal plus hbo player pl

disney rekord 2019 wytwórnia

Disney zaliczył kolejny rekord w 2019 roku

lgbt youtube pozew

YouTuberzy nagrywający filmy o tematyce LGBT pozywają YouTube