The Boys sezon 4

Netflix rezygnuje z UKOŃCZONEGO serialu od twórców “Dark”. Co dalej z “The Grimm Reality”?

Dariusz Filipek
3 min czytania

Z ostatniej chwili

To niecodzienny ruch ze strony Netflixa. Firma wycofała się z nowego, wyczekiwanego serialu “The Grimm Reality” od twórców “Dark” tuż przed jego premierą w serwisie.

- Reklama -
Ad image

“The Grimm Reality” wśród wielu widzów był serialem mocno wyczekiwanym, gdyż mroczne baśnie braci Grimm miały zostać odświeżone przez osoby odpowiedzialne za kultowy serial “Dark”. Produkcja rozpoczęła się pod koniec 2022 roku, a serial miał składać się z ośmiu godzinnych odcinków. Mimo początkowego entuzjazmu i oczekiwania na premierę jeszcze w 2023 roku Netflix ostatecznie zdecydował się anulować “The Grimm Reality”.

O czym miał opowiadać serial “The Grimm Reality”?

“The Grimm Reality” był niemieckim serialem Netflixa inspirowanym baśniami braci Grimm, zapowiadanym jako nowoczesny thriller fantasy osadzony w realiach miejskich. Serial miał na celu innowacyjne przedstawienie klasycznych opowieści, takich jak “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek” oraz “Czerwony Kapturek”. Twórcy osadzili widowisko we współczesnym Berlinie. Planowano poruszenie mrocznych i dojrzałych tematów obecnych w oryginalnych baśniach braci Grimm, w odróżnieniu od ich złagodzonych wersji znanych z filmów Disneya.

Netflix postanowił anulować “The Grimm Reality”

Fani są wściekli i pytają w sieci, o powody anulowania “The Grimm Reality”. “Dlaczego wydali tyle pieniędzy, żeby to anulować?” – zapytał jeden ze subskrybentów Netflixa. “To nie ma sensu. Nakręcili serial, ale odmawiają jego emisji?” – wtórował mu inny.

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, gdyż na Netflixie co miesiąc ląduje sporo słabych seriali, więc nawet gdyby “The Grimm Reality” nie prezentowało wysokiej jakości, to do tej pory firma nie miała problemu z wypuszczaniem szrotu. W tym przypadku jest inaczej. To pozwala sądzić, iż nie tylko, a może w ogóle nie jakość serialu jest w tym przypadku problemem.

“The Grimm Reality” miało być mocnym urban-fantasy od współtwórców “Dark”

“The Grimm Reality” z Hyunem Wannerem w roli głównej, miało być przełomem w świecie dramatów fantasty. Zamiast tego aktora zobaczymy niedługo w horrorowym serialu od Disney+ “City of Blood”. Wanner pojawił się na planie produkcji Netflixa z Patrickiem Isermeyerem, Eidinem Jalalim i Dennisem Schuermannem.

- Reklama -
Skazana Max serial

Serial powstawał do scenariusza napisanego przez Tilla Kleinerta i Erola Yesilkaya, którzy wcześniej pracowali razem nad serialem “Domostwo”. Sven Bohse i Florian Dietrich wyreżyserowali produkcję.

Netflix nie tłumaczy się z decyzji

Netflix nie podał oficjalnego powodu anulowania, co prowadzi do spekulacji i frustracji. Serwis często nie przedłuża hitów docenionych zarówno przez widzów, jak i krytyków. Tak było w przypadku “Mindhuntera”, “The OA” czy “GLOW”. Jednak nie słyszymy często, że nie będzie nam dane obejrzeć już wyprodukowanego serialu. To raczej metoda znana z serwisu Max, który nie wypuścił nakręconego filmu “Batgirl”.

Anulowanie to wielki cios dla Wiedemann & Berg, zespołu produkcyjnego stojącego za “Dark“, którzy mieli nadzieję powtórzyć swój sukces tym mrocznym baśniowym thrillerem.

Obejrzyj online seriale wymienione w artykule

“Dark”
NetfixOglądaj
“Domostwo”

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz