the last of us serial hbo
The Last of Us
in

The Last of Us zmierza na HBO w formie serialu od twórcy Czarnobyla

Gra wideo The Last of Us pojawi się na HBO w formie serialowej adaptacji. Twórcą widowiska został Craig Mazin, który zasłynął pracą nad genialnym Czarnobylem.

The Last of Us, czyli hitowa gra na Playstation z 2013 roku doczeka się własnego serialu. Horror opowie o przygodach przemytnika Joela, którego misją jest ochrona nastoletniej Ellie. Wszystko po to, by zapanować nad światową epidemią, która spycha ludzkość ku upadkowi.

Gra w pierwszym tygodniu od premiery sprzedała się w 1,3 milionie egzemplarzy i stała się hitem roku. W 2018 roku wydanie na Playstation 3 i Playstation 4 doczekało się sprzedaży aż 17 milionów sztuk The Last of Us. Tym samym studio Naughty Dog poszło za ciosem i stworzyło kontynuację.

Jednak przynajmniej pierwszy sezon serialu skupi się na wydarzeniach z pierwszej części The Last of Us.

Serwis The Hollywood Reporter podał, iż to Craig Mazin będzie showrunnerem serialu. Przed Czarnobylem był znany przede wszystkim z pracy nad komediami pokroju Kac Vegas czy Straszny film. Nad serialem będzie również pracował Neil Druckmann, który był scenarzystą i dyrektorem kreatywnym podczas produkowania gry. Na 2016 rok planowany był film The Last of Us, do którego napisał scenariusz. Niestety widowisko utkwiło w produkcyjnym limbo, z którego najpewniej nigdy już nie wyjdzie, biorąc pod uwagę, że rozpoczęto pracę nad serialem. Panowie są bardzo podekscytowani ze współpracy z sobą.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dom z papieru sezon 4 zwiastun

Dom z papieru – jest zwiastun czwartego sezonu i dzieje się, oj dzieje!

kingdom sezon 2 koreański serial netflix

Kingdom wraca z drugim sezonem i zapowiada się zombiastycznie