The Last of Us zmierza na HBO w formie serialu od twórcy Czarnobyla

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 14 wyświetleń
1 min czytania
The Last of Us

Gra wideo The Last of Us pojawi się na HBO w formie serialowej adaptacji. Twórcą widowiska został Craig Mazin, który zasłynął pracą nad genialnym Czarnobylem.

The Last of Us, czyli hitowa gra na Playstation z 2013 roku doczeka się własnego serialu. Horror opowie o przygodach przemytnika Joela, którego misją jest ochrona nastoletniej Ellie. Wszystko po to, by zapanować nad światową epidemią, która spycha ludzkość ku upadkowi.

Gra w pierwszym tygodniu od premiery sprzedała się w 1,3 milionie egzemplarzy i stała się hitem roku. W 2018 roku wydanie na Playstation 3 i Playstation 4 doczekało się sprzedaży aż 17 milionów sztuk The Last of Us. Tym samym studio Naughty Dog poszło za ciosem i stworzyło kontynuację.

Jednak przynajmniej pierwszy sezon serialu skupi się na wydarzeniach z pierwszej części The Last of Us.

Serwis The Hollywood Reporter podał, iż to Craig Mazin będzie showrunnerem serialu. Przed Czarnobylem był znany przede wszystkim z pracy nad komediami pokroju Kac Vegas czy Straszny film. Nad serialem będzie również pracował Neil Druckmann, który był scenarzystą i dyrektorem kreatywnym podczas produkowania gry. Na 2016 rok planowany był film The Last of Us, do którego napisał scenariusz. Niestety widowisko utkwiło w produkcyjnym limbo, z którego najpewniej nigdy już nie wyjdzie, biorąc pod uwagę, że rozpoczęto pracę nad serialem. Panowie są bardzo podekscytowani ze współpracy z sobą.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x