the loudest voice serial showtime-fox-news russell crowe fox news Roger Ailes
Zwiastun serialu The Loudest Voice (źródło: Showtime; edycja Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Russell Crowe w serialu The Loudest Voice jako Roger Ailes

https://www.youtube.com/watch?v=lKKnktgx6Pc

Stacja Showtime pochwaliła się pierwszym zwiastunem nowego miniserialu – The Loudest Voice, który opowie o karierze Rogera Ailesa.

Serial The Loudest Voice opowie o budowniczym medialnej potęgi największego prawicowego przyczółka w Stanach Zjednoczonych – stacji Fox News. Roger Ailes miał na to niebagatelny wpływ. Bez niego prawicowe newsy nie byłyby tym, czym są dzisiaj. Był konsultantem republikańskich prezydentów – Richarda Nixona, Ronalda Reagana, George’a Busha sr., a także Donalda Trumpa.

Pracę w telewizji zaczynał we wczesnych latach 60. w lokalnej stacji, gdzie był asystentem producenta. Jego kariera się rozwijała i kilka lat później był producentem, a w 1967 roku został producentem wykonawczym w stacji KYW-TV. Przez dekady zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym statuetkę Emmy. Kojarzony z prawicą producent w 1996 roku został mianowany przez Ruperta Murdocha prezesem Fox News. Nowego kanału informacyjnego, który miał być polityczną przeciwwagą dla panującego w tym czasie CNN. Roger Ailes totalnie przemodelował newsy i z sukcesem je tabloidyzował, co sprawiło, że po latach Fox News stało się najpopularniejszą stacją informacyjną i nie ma na nią mocnych do dziś. Dziennikarze tej stacji prezentują mocno, a czasem nawet skrajnie prawicowe poglądy. To właśnie ten kanał był jednym z największych agitatorów Donalda Trumpa podczas ostatniej kampanii prezydenckiej. Bez poparcia Fox News zapewne nie zamieszkałby w Białym Domu.

Roger Ailes nie bez przyczyny był oskarżany o antysemityzm, a od 2014 roku zaczęły spływać oskarżenia o molestowanie seksualne. W 2016 roku zmuszono go do odejścia ze stacji. Z tytułu pracy w ramach różnych podmiotów w 21st Century Fox, miał zarabiać nawet 21 milionów dolarów rocznie. Zmarł w wieku 77 lat. W 2017 roku upadł i uderzył się w głowę, przebywając w swoim domu w Palm Beach na Florydzie. Przyczynę śmierci przypisano krwiakowi podtwardówkowemu, który był tym groźniejszy, gdyż Ailes cierpiał na hemofilię.

the loudest voice obsada
Russell Crowe jako Roger Ailes i Simon McBurney jako Rupert Murdoch (Showtime)

W serialu The Loudest Voice w Rogera Ailesa wcielił się Russell Crowe.

Aktora ciężko rozpoznać na zwiastunie, za co chwała charakteryzatorom, którzy odwalili kawał dobrej roboty. Oprócz niego w serialu zagrali:

  • Naomi Watts jako Gretchen Carlson
  • Seth MacFarlane jako Brian Lewis
  • Sienna Miller jako Beth Ailes
  • Simon McBurney jako Rupert Murdoch
  • Annabelle Wallis jako Laurie Luhn
  • Aleksa Palladino jako Judy
  • Barry Watson jako Lachlan Murdoch
  • Josh Charles jako Casey Close
  • David Whalen jako Steve Doocy

Przed premierą stacja Showtime i producent serialu, czyli Blumhouse Productions, zostali pozwani na 750 milionów dolarów przez Laurie Luhn, która uważała, że w serialu zostanie przedstawiona nie jako ofiara Ailesa, a jego swoisty alfons.

Russell Crowe The Loudest Voice serial showtime data premiery
Russell Crowe jako Roger Ailes oraz Annabelle Wallis jako Laurie Luhn (Showtime)

O tym serialu będzie głośno.

Mając na uwadze, że stacja Showtime, która pokaże serial, należy do CBS Corporation, możemy się spodziewać ostrego ujeżdżania prawej strony sceny politycznej. CBS jest firmą najbardziej na lewo z całej wielkiej piątki (obok Disneya, AT&T, Comcastu i Fox Corporation). Nie tylko w newsach. Produkcje takie jak Sprawa idealna czy Who is America? dobitnie udowadniają, że korporacji nie po drodze z Republikanami.

Premiera The Loudest Voice odbędzie się w Stanach Zjednoczonych 30 czerwca. Serial będzie miał 8 odcinków (niektóre źródła donoszą, że będzie ich 7). Widowisko jest adaptacją literatury faktu spod pióra Gabriela Shermana – The Loudest Voice in the Room.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Smak stokrotek serial netflix recenzja
3/10

Smak stokrotek – sezon 1 – recenzja kryminalnego serialu Netflixa

Swamp Thing serial 2019

Swamp Thing – Potwór z bagien na pierwszej zajawce