Netflix kasuje The OA po dwóch sezonach

Jakub Sławicki
Jakub Sławicki 34 wyświetleń
1 min czytania
The OA (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Włodarze platformy wpadli ostatnio w istny szał uśmiercania seriali. Tym razem ich ofiarą padło The OAProdukcja nie doczeka się 3. sezonu.

Główną bohaterką serialu jest Prairie, dziewczyna, która zaginęła i po siedmiu latach się odnalazła. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przed zaginięciem była niewidoma, a teraz… nie jest. Po jej powrocie pojawia się masa pytań: Jak odzyskała wzrok? Gdzie się podziewała przez te siedem lat? Kim jest tajemniczy Homer, o którym ciągle mówi? Na te oraz inne pytania serial odpowiada nam w dwóch sezonach, które dostępne są na Netfliksie.

Skąd ta kasacja?

Netflix nam tego nie wyjaśnił. Serial może pochwalić się dobrymi opiniami krytyków i widzów, który docenili jego pokręconą fabułę. Od dawna wiadomo jednak, że szefowie streamingu stawiają głównie na popularność i oglądalność produkcji. Być może The OA nie dostarczyło oczekiwanych liczb. Cindy Holland, wiceprezes oryginalnych treści w Netfliksie, wydała jedynie następujące oświadczenie:

Jesteśmy niewiarygodnie dumni z 16 hipnotyzujących rozdziałów The OA oraz wdzięczni Brit oraz Zalowi [Batmanglij – współtwórca serialu, przyp. red] za podzielenie się z widzami swoją innowatorską wizją oraz realizację jej dzięki swojemu niebywałemu kunsztowi. Nie możemy doczekać się współpracy z nimi w przyszłości w tym oraz, być może, innych wymiarach.

Kasacja nastąpiła pięć miesięcy po premierze drugiej 8-odcinkowej części, która zostawiła otwartą furtkę dla kontynuacji. Nadal możecie obejrzeć wszystkie 16 odcinków na Netfliksie.

Źródło: TV Line

Serial The OA w serwisie Netflix >>

TEMATY:
Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x