Fani i twórcy zdewastowani skasowaniem The OA przez Netflix

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 23 wyświetleń
1 min czytania
The OA (źródło: Netflix, Change.org; edycja: Popkulturyści)

Niedawno informowaliśmy o tym, że Netflix podjął decyzję o skasowaniu serialu The OA po drugim sezonie. Zarówno fani, jak i twórcy byli zszokowani tą informacją.

W serwisie Change.org utworzono petycję, która wzywa Netflix do odnowienia The OA na trzeci sezon. Na tę chwilę zebrano 49 tysięcy podpisów, a licznik bije.

Aktorka wcielająca się w główną bohaterkę i jednocześnie współtwórczyni serialu, Brit Marling, popłakała się, gdy dowiedziała się, iż serial został skasowany. Informacja spadła na nią jak grom z jasnego nieba.

https://www.instagram.com/p/B0ykCdLJYD5/

The OA planowano na pięć sezonów. Powstały zaledwie dwa.

Chociaż nie jestem wielkim fanem petycji (tej również nie podpiszę) i walczenia z decyzjami korporacji – które są podejmowane za ich pieniądze, więc powinny pozostać autonomiczne – to byłoby miło, gdyby Netflix pochylił się nad fanami The OA. Sam się do tego grona zaliczam. Tym samym byłbym niezwykle rad, gdyby pozwolono twórcom znaleźć nowy dom dla historii lub przynajmniej sfinansować film dopowiadający i zamykający tę opowieść. Tak uczyniono w przypadku Sense8 czy Deadwood.

Więcej o tym wspaniałym serialu możecie dowiedzieć się z mojej recenzji, gdzie zachęcam do zapoznania się z tą nietuzinkową historią.

Źródło: Digital Spy

Serial The OA w serwisie Netflix >>

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski
4 lat temu

Mnie też się podobał ten serial, chociaż dołączyłem do niego z opóźnieniem. Jednak nawet, gdyby fani wykonywali choreografię z OA na okrągło, to Netflix i tak się nie ugnie. A Amazon nie może przecież przejmować wszystkich skasowanych seriali…

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
Reply to  Piotr Bienkowski
4 lat temu

Pewnie się z serialem pożegnamy, ale film telewizyjny byłby jakimś miłym gestem w stronę fanów. Wystarczyłoby wstrzymać pieniądze na kilka potworków, których na N nie brakuje. Ale ostatecznie to ich pieniądze, ich strategia.

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
4 lat temu

Tylko tutaj te nasze pieniądze spotykają się z murem oglądalności. A nie na wszystko wystarczy.

Haderka3 Hadrowata3
Haderka3 Hadrowata3
2 lat temu

Czy da sie cos zrobić aby zmienic fakt ze nie bedzie 3 sezonu??

5
0
Would love your thoughts, please comment.x