Shogun oglądaj online serial disney

The Rape of Recy Taylor – Starz pokaże dokument o gwałcie Recy Taylor

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

W 1944 roku Recy Taylor została porwana w drodze z kościoła i zgwałcona przez sześciu białych mężczyzn. Nigdy nie zostali skazani za ten czyn.

Film dokumentalny The Rape of Recy Taylor opowiada historię zmarłej w zeszłym roku Recy Taylor. Wielu z Was sprawę i jej bohaterkę może kojarzyć z płomiennej przemowy, którą wygłosiła Oprah Winfrey podczas tegorocznej ceremonii wręczenia Złotych Globów.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

https://www.youtube.com/watch?v=fN5HV79_8B8

Stacja Starz pokaże dokument traktujący o tym makabrycznym wydarzeniu i jego konsekwencjach. Okazuje się, że z czegoś tak okropnego może narodzić się coś dobrego. The Rape of Recy Taylor to nie tylko opowieść o gwałcie, ale również rodzącym się sprzeciwie w amerykańskim społeczeństwie, w którym czarnoskóre kobiety zaczęły buntować się przeciwko przedmiotowemu i brutalnemu traktowaniu.

W tym roku jesteśmy zasypywani świetnymi filmami i serialami dokumentalnymi.

Chyba z dwa lata temu wspomniałem gdzieś, że powinniśmy się przygotować na walkę pomiędzy stacjami telewizyjnymi oraz streamingami wideo, która nie będzie toczyła się tylko na fabułę, ale również na dokumenty. I właśnie to się dzieje. Wszystko dzięki HBO, Showtime, Starz czy Netflixowi, gdzie dyrektorzy programowi dwoją się i troją, by dostarczyć widzom jak najwięcej, jak najlepszych historii, które napisało życie.

Stacja Starz miała w tym roku kilka świetnych propozycji dla widzów, niestety niespożytkowanych przez rodzime kanały i platformy. Dlatego, jeśli czyta mnie ktoś decyzyjny z jednego ze streamingow działających w Polsce, a wiem, że są takie osoby, sprawdźcie poprzednie produkcje Starz i pokażcie je naszym widzom.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

What Haunts Us, czyli rzecz o molestowaniu uczniów pewnej szkoły średniej, której absolwenci popełniają samobójstwa jeden po drugim. O tym filmie dokumentalnym wspomniałem niedawno.

Intent To Destroy: Death, Denial and Depiction to z kolei film traktujący o Ludobójstwie Ormian.

Serial Wrong Man opowiada o trzech mężczyznach z wieloletnimi wyrokami, utrzymującymi, że są niewinni. Zespół ekspertów bada ich sprawy, żeby dociec, czy zostali słusznie skazani. Reżyserem tego serialu dokumentalnego jest Joe Berlinger, który wsławił się trylogią Raj utracony.

Z kolei Tickling Giants traktuje o Bassemie Youssefie, chirurgu i najpopularniejszym egipskim showmanie, który od 2011 roku krytykuje swój rząd, co spotkało się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Mamy ostatnio malutką, ale jednak modę na wszelkiej maści kulty. W tym roku oglądaliśmy serial fabularny Waco i dokumentalny Bardzo dziki kraj. The Family również jest opowieścią o kulcie religijnym.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Czym dla dziennikarzy jest Nagroda Pulitzera, sprawdzicie w dokumencie Pulitzer at 100.

Wymienione powyżej pozycje, to zaledwie kilka z wielu, które widzowie Starz mogli zobaczyć w tym roku, a o których u nas ani widu, ani słychu. Miejmy nadzieję, że dokumentalny trend zostanie zauważony w Polsce i podmioty działające na naszym rynku zauważą, że Polacy również lubią dobre dokumenty.

Źródło: YouTube – Starz

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x