The Spy, czyli Sacha Baron Cohen na poważnie – zwiastun

Jakub Sławicki
Jakub Sławicki 26 wyświetleń
1 min czytaniaNetflix stworzył serial szpiegowski The Spy wspólnie z francuskim Canal+. Za produkcję odpowiada między innymi twórca Homeland. Główną rolę natomiast zagrał Sacha Baron Cohen, tyle że nie spodziewaliśmy się zobaczyć go w takim wydaniu.

6-odcinkowy miniserial The Spy opowie historię Eliego Cohena, szpiega Mosadu. Dzięki swojej działalności infiltracyjnej zmienił bieg historii Izraela. Od 1961 do 1965 roku pracował pod przykrywką w Syrii. Nawiązał tam bliskie relacje z wysoko postawionymi politykami oraz wojskowymi. Dzięki temu został głównym doradcą tamtejszego ministra obrony. Podobno informacje, które zebrał, mocno przyczyniły się do sukcesu Izraela w Wojnie Sześciodniowej.

Kogo zobaczymy w obsadzie?

Sacha Baron Cohen wcieli się w Eliego Cohena. Jako ciekawostkę dodam, że Sacha jest dalekim krewnym izraelskiego szpiega od strony ojca.

Noah Emmerich, który niedawno rozstał się z rolą w innym szpiegowskim widowisku – The Americans, zagra Dana Pelega. To mądry, ale też ostrożny i uparty instruktor Mosadu z tendencją do zacierania granic między stroną osobistą a zawodową. Ma mieszane uczucia odnośnie do Eliego i dręczą go wybory z przeszłości.

Natomiast Alexander Sidding znany z roli Ra’s al Ghula w serialu Gotham wcieli się w niesprecyzowanego jeszcze bohatera.

The Spy – kiedy premiera?

Serial, który w całości stworzył i wyreżyserował Gideon Raff, twórca Homeland, zadebiutuje już niebawem. Wszystkie 6 odcinków będziemy mogli obejrzeć 6 września na platformie Netflix.

Serial The Spy w serwisie Netflix >>

Podziel się artykułem