The Stand serial data premiery cbs all access
"The Stand" - data premiery serialu została ogłoszona
in

SUPER!SUPER!

Premiera serialu “The Stand” na CBS All Access w grudniu

Obecnie czekamy na ponad trzydzieści produkcji opierających się o twórczość Stephena Kinga. Około połowa z nich to seriale. Jednym z ważniejszych będzie nowa adaptacja powieści “Bastion”, czyli “The Stand” od CBS All Access.

Dystopiczna historia Stephena Kinga doczekała się już jednej serialowej adaptacji – czteroodcinkowego miniserialu “Bastion” z 1994 roku wyemitowanego przez stację ABC. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem przez krytyków i zdobyła dwie nagrody Primetime Emmy Award na sześć nominacji.

Tym razem za adaptację “Bastionu” zabrał się serwis CBS All Access, który wyłożył dziesiątki milionów dolarów na 10-odcinkowy serial “The Stand” Josha Boone’a (“Nowi mutanci”, “Gwiazd naszych wina”) i Bena Cavella (“Justified”, “Homeland”). Będzie to dosyć nietypowa adaptacja z kilku powodów. Po pierwsze Stephen King i jego syn Owen King brali udział w procesie twórczym, a nawet napisali scenariusz finałowego odcinka. Po drugie czas, w którym serial się pojawi, czyli ciągle trwającej, całkiem realnej pandemii, nada mu dodatkowego znaczenia. Jak zapewne wielu z Was wie, ponad 1000 stronicowa powieść Stephena Kinga opowiada o świecie, w którym z powodu pandemii wymarła prawie cała ludzkość.

W serialu wystąpili: James Marsden, Amber Heard, Greg Kinnear, Odessa Young, Henry Zaga, Whoopi Goldberg, Jovan Adepo, Owen Teague, Brad William Henke, Daniel Sunjata, Marilyn Manson, Alexander Skarsgard, Nat Wolff, Eion Bailey, Katherine McNamara, Hamish Linklater, Heather Graham, Irene Bedard oraz Luca Batista.

CBS All Access ogłosiło, iż “The Stand” zadebiutuje na małych ekranach 17 grudnia 2020 roku. Na tę chwilę nie mamy żadnych informacji na temat stacji lub serwisu, który pokaże serial w Polsce.

Czekacie na “The Stand” czy niezbyt interesuje Was ta premiera?

Źródło: ViacomCBS

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

The Comey Rule serial showtime Donald Trump

“The Comey Rule”, czyli serial, który zdenerwuje Donalda Trumpa

Texas Chainsaw Massacre film 2021

Nowe “Texas Chainsaw Massacre” kręcone od początku. Film stracił reżyserów