in

“The Sterling Affairs”, czyli serial o Los Angeles Clippers z Laurencem Fishburnem i Jacki Weaver w obsadzie

The Sterling Affairs

Świat seriali pokochał koszykówkę. Obecnie na HBO Max śledzimy nowe odcinki świetnego i rozbrajającego “Lakers: Dynastia zwycięzców”, który traktuje o Los Angeles Lakers. Wcześniej na Netfliksie z zapartym tchem pochłanialiśmy kolejne odsłony dokumentalnego “Ostatniego tańca” o karierze Michaela Jordana. Teraz FX przygotowuje produkcję “The Sterling Affairs” traktującą o Los Angeles Clippers.


“The Sterling Affairs” to produkcja oparta na podstawie podcastu pod tym samym tytułem, który jest częścią serii “30 for 30” produkowanej przez ESPN. Twórczynią serialowej historii jest Gina Welch znana z pracy nad scenariuszami do “Castle Rock”, “Terroru” czy “Konfliktu: Bette i Joan”.

Laurence Fishburne jako Doc Rivers i Jacki Weaver jako Shelly Sterling
Laurence Fishburne jako Doc Rivers i Jacki Weaver jako Shelly Sterling

W rolach głównych wystąpią Laurence Fishburne i Jacki Weaver. Fishburne wcieli się w byłego trenera Los Angeles Clippers, Doca Riversa, a Weaver zagra Shelly Sterling, żonę Donalda Sterlinga, byłego właściciela zespołu.

Sześcioodcinkowe widowisko opowie o Sterlingu, który w 1981 roku kupił zespół za zaledwie 12,5 milionów dolarów. Kilka lat później Clippersi przenieśli się z San Diego do Los Angeles. Widowisko odsłoni przed nami kulisy w dążeniu do zdobycia mistrzostwa, którego zespół nigdy nie zdobył. Jednocześnie ma to być opowieść o właścicielu klubu, który w obliczu rasistowskiego skandalu odszedł w niesławie i dostał dożywotni zakaz działalności w NBA. Produkcja skupi się także na walce pomiędzy żoną Sterlinga a jego młodziutką kochanką.

Data premiery serialu nie została ogłoszona, ale nie mogę się doczekać produkcji o rasistowskim właścicielu klubu, który spotykał się z o połowę młodszą czarnoskórą kobietą. W międzyczasie możecie posłuchać podcastu “The Sterling Affairs” dostępnego na Spotify.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Snowfall sezon 6

Jeszcze powdychamy “Snowfall”. Serial przedłużony na szósty i finałowy sezon

Saint X

West Duchovny z główną rolą w serialu “Saint X”