The Boys sezon 4

The Stranger – sezon 1 – recenzja serialu

Dariusz Filipek
4 min czytania
Recenzja serialu The Stranger (Netflix)

Z ostatniej chwili

Netflix przygotował dla nas kolejną serialową zagadkę do rozwiązania. Jednak nie będę przeciągał i już teraz napiszę, że samo wczytywanie się w recenzję The Stranger nie ma większego sensu. Mógłbym ją skwitować tylko tym, że dostałem kolejnego Harlana Cobena w odcinkach i czasu z tym serialem już nikt mi nie zwróci. A szkoda.

The Stranger to najnowszy serial Netflixa, który został nakręcony w ramach wieloletniego kontraktu z Cobenem (jednym z kolejnych będzie polski serial W głębi lasu, a wcześniej mogliście obejrzeć Safe). Jest on jednym z najbardziej rozchwytywanych pisarzy kryminałów na świecie. Tego mu zazdrościmy. Jednocześnie odnotuję, że przestałem go czytać, ponieważ złapałem się na tym, że tracę czas na pewnego rodzaju odtwórczość. Jego finałowe wyjaśnienia oraz coraz mocniej wijące się ze strony na stronę zagadki, zwyczajnie mnie odpychały. Nie lubię, gdy rzeczy wyskakują niemal znikąd i czytelnik w pewnym momencie nawet nie próbuje domyślać się finału i rozwiązywać rzeczy w swojej głowie, bo wie, że w przypadku tego autora to nierealne. Zamiast tego podąża się niemo za opowieścią, która ostatecznie oferuje nierzadko totalnie oderwane od rzeczywistości wyjaśnienie zagadki.

- Reklama -
Ad image
The Stranger recenzja
The Stranger (Netflix)

Podobnie jest z serialami opierającymi się w jakiś sposób na jego twórczości. One też mnie zmęczyły tym nieco dziwacznym, ale dosyć popularnym gmatwaniem historii, które w Polsce w świecie literackim uprawia między innymi Remigiusz Mróz i do niego mam podobny stosunek. To może się podobać, ale niestety ja odpadam.

The Stranger to kolejne kryminalne zagadki według sprawdzonej na milionach czytelników i widzów metody Cobena.

W The Stranger mamy prawie wszystko, co tylko mogliśmy dostać. Żonę skrywającą sekret, który rozwaliłby przeciętne małżeństwo w pięć minut. Jest zaginięcie, samobójstwo, morderstwo, nagi nastolatek odnaleziony w lesie i jeszcze tajemnicza kobieta, która chodzi po miasteczku i zdradza ludziom przerażające sekrety. Dziewczyna w bejsbolówce pojawia się i znika, a serial sprawia wrażenie telenoweli kryminalnej. Co za mrok…

the stranger netflix serial
The Stranger (Netflix)

Richard Armitage wcielił się w Adama Price’a – stara się zgłębić kłamstwa żony, o których dowiedział się od nieznanej kobiety (w tej roli Hannah John-Kamen). Czy Corinne faktycznie sfałszowała ciążę, którą miała rzekomo poronić? Czy dzieci Adama są naprawdę jego? Gdzie zniknęła żona? Do akcji wkracza jeszcze policjantka Johanna Griffin (Siobhan Finneran), rzeczy się komplikują, wątki mnożą i… Dzieje się, po prostu dzieje się wiele, za wiele.

Jest źle, źle, źle…

Najbardziej w tym wszystkim żal mi aktorów. Bardzo lubię Armitage’a i Finneran, ale tu nawet oni nie potrafili nadać widowisku dodatkowej jakości, a najwyżej przypomnieli, że przyjemnie jest ich śledzić na ekranie. Niestety tutaj nie mieli czego grać. W dodatku serial realizacyjnie jest mocno byle jaki. Chwilami wręcz brzydki w swej poprawności.

the stranger harlan coben
The Stranger (Netflix)

Gdybym wiedział, co wiem dziś, to na pewno nie skusiłbym się na The Stranger. Serial jest miałki, nudnawy, przepakowany wątkami i kończy się w najbardziej cobenowskim stylu, więc jest niesatysfakcjonujący. Jeśli powstanie drugi sezon, to darujcie, ale ja do tego grajdoła kolejny raz nie wejdę. Strata czasu.

- Reklama -
Skazana Max serial

Oglądaj serial The Stranger w serwisie Netflix >>

A Wy oglądaliście The Stranger? Podobał się Wam czy macie odczucia podobne do moich? Dajcie znać poniżej w sekcji komentarzy. A jeśli chcecie kupić książkę Harlana Cobena to pod tym odnośnikiem macie olbrzymi wybór.

Recenzja serialu The Stranger
4/10

Werdykt

Minimalny potencjał był, ale z odcinka na odcinek The Stranger go coraz bardziej zaprzepaszczał. Nie warto.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
3 komentarze